Maja mustal foonil, Aleksander 1960-ndate algul viljeles kunstnik nii joonistust kui ka õlimaali. "Maja mustal foonil" on vineerlõige, kus Suuman loob mõjusa kompositsiooni äärmiselt väheste vahenditega heleda kontuuri, mustaks toonitud pinna ja puusüü maalilise mustri abil. Ta kujutab maja praegusel Lossi tänaval Tartus, mis oli neil aastail kunstniku elukohaks. Suumani elus on perioode mil domineeris kirjanduslik loomingu, kuid maalikunsti juurde pöördus ta ikka ja jälle tagasi. 2003 Maja mustal foonil, Aleksander Suumann E-kunstisalongis Suumann Aleksander
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Maja mustal foonil, Aleksander Suumann E-kunstisalongis
Aleksander Suumann (1927–2003)

Maja mustal foonil

U. 1960-64 Vineerlõige. Signatuur tagaküljel. 29,7x36,5
Alghind: € 3500/€223
10. Meistrimärk
23.10.2003 Mustpeade Maja

1960-ndate algul viljeles kunstnik nii joonistust kui ka õlimaali. "Maja mustal foonil" on vineerlõige, kus Suuman loob mõjusa
kompositsiooni äärmiselt väheste vahenditega heleda kontuuri, mustaks toonitud pinna ja puusüü maalilise mustri abil. Ta
kujutab maja praegusel Lossi tänaval Tartus, mis oli neil aastail kunstniku elukohaks. Suumani elus on perioode mil domineeris
kirjanduslik loomingu, kuid maalikunsti juurde pöördus ta ikka ja jälle tagasi.Aleksander Suumann (1927–2003)
Maalikunstnik ja luuletaja Aleksander Suumann sündis 1927. aastal Virumaal, suri 2003. aastal Tallinnas. Kunstnik Imat Suumanni isa. Alustas kunstiõpinguid 1947 Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis, lõpetas 1954maalierialal ERKI. Töötanud õpetajana, olnud vabakutseline kunstnik. Aastast 1967 Kirjanike Liidu liige. 1960.a-te alguses äratas tähelepanu ja tekitas poleemikat primitivistlike teostega, neid maalides püüdis vabanedaõpingute ajal pealesurutud realismist. Käsitlus on tundlik ja luuleline,väljendusvahendid lihtsad. Piirates vorme reljeefse kontuuriga, tabanudsiluetlikes portreedes karakterit üllatavalt napi joonega. Kompositsioonidesvahendanud pehme irooniaga külaolustiku sentimentaalset romantikat. 1960. aastatel pühendus kirjandusele, loobus mõneks ajaks maalimisest. Näitused aastast 1959.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Maja mustal foonil, Aleksander

Aleksander Suumann (1927–2003) Maja mustal foonil U 1960-64 Vineerlõige 1960-ndate algul viljeles kunstnik nii joonistust kui ka õlimaali. "Maja mustal foonil" on vineerlõige, kus Suuman loob mõjusakompositsiooni äärmiselt väheste vahenditega heleda kontuuri, mustaks toonitud pinna ja puusüü maalilise mustri abil. Takujutab maja praegusel Lossi tänaval Tartus, mis oli neil aastail kunstniku elukohaks. Suumani elus on perioode mil domineeriskirjanduslik loomingu, kuid maalikunsti juurde pöördus ta ikka ja jälle tagasi.

Maja mustal foonil, Aleksander Suumann E-kunstisalongis

Suumann Aleksander
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük