Naine tugitoolis, Aleksander Suumann A. Suuman lõpetas ERKI 1954. aastal, kuid näitustel esinema hakkas alles 1950-ndate lõpul. Tartu näitustel mõjusid A. Suumani 1960-ndate algul maalitud pildid kunstipublikut irriteerivatena, ta laad oli figuure lihtsustav, värvid dekoratiivsed ja kompositsioon lakooniline. Üks tuntumaid Suumani maale sellest perioodist on "Juhan Liivi portree", milles lihtsus on ühendatud suure väljendusrikkusega. "Naine tugitoolis" kujutab tumedapäist noort naist istumas suures valges toolis punakasoran¾il foonil. Tugitool on võtnud hapra figuuri oma embusesse. Naise näos säravad ilmekad tumedad silmad ja erkpunane suu. Tööst õhkub armastust, mida sümboliseerib nii toonide valik kui ka kompositsiooni ülesehitus. 2003 Naine tugitoolis, Aleksander Suumann E-kunstisalongis Suumann Aleksander
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Naine tugitoolis, Aleksander Suumann E-kunstisalongis
Aleksander Suumann (1927–2003)

Naine tugitoolis

U. 1960-64 Pastell, paber. Signatuur tagaküljel. 37,5x27
Alghind: € 6000/€383, lõpphind: € 6 000/ 383
10. Meistrimärk
23.10.2003 Mustpeade Maja

A. Suuman lõpetas ERKI 1954. aastal, kuid näitustel esinema hakkas alles 1950-ndate lõpul. Tartu näitustel mõjusid A.
Suumani 1960-ndate algul maalitud pildid kunstipublikut irriteerivatena, ta laad oli figuure lihtsustav, värvid dekoratiivsed ja
kompositsioon lakooniline. Üks tuntumaid Suumani maale sellest perioodist on "Juhan Liivi portree", milles lihtsus on
ühendatud suure väljendusrikkusega. "Naine tugitoolis" kujutab tumedapäist noort naist istumas suures valges toolis
punakasoran¾il foonil. Tugitool on võtnud hapra figuuri oma embusesse. Naise näos säravad ilmekad tumedad silmad ja
erkpunane suu. Tööst õhkub armastust, mida sümboliseerib nii toonide valik kui ka kompositsiooni ülesehitus.Aleksander Suumann (1927–2003)
Maalikunstnik ja luuletaja Aleksander Suumann sündis 1927. aastal Virumaal, suri 2003. aastal Tallinnas. Kunstnik Imat Suumanni isa. Alustas kunstiõpinguid 1947 Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis, lõpetas 1954maalierialal ERKI. Töötanud õpetajana, olnud vabakutseline kunstnik. Aastast 1967 Kirjanike Liidu liige. 1960.a-te alguses äratas tähelepanu ja tekitas poleemikat primitivistlike teostega, neid maalides püüdis vabanedaõpingute ajal pealesurutud realismist. Käsitlus on tundlik ja luuleline,väljendusvahendid lihtsad. Piirates vorme reljeefse kontuuriga, tabanudsiluetlikes portreedes karakterit üllatavalt napi joonega. Kompositsioonidesvahendanud pehme irooniaga külaolustiku sentimentaalset romantikat. 1960. aastatel pühendus kirjandusele, loobus mõneks ajaks maalimisest. Näitused aastast 1959.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Naine tugitoolis, Aleksander Suumann

Aleksander Suumann (1927–2003) Naine tugitoolis U 1960-64 Pastell, paber A. Suuman lõpetas ERKI 1954. aastal, kuid näitustel esinema hakkas alles 1950-ndate lõpul. Tartu näitustel mõjusid A.Suumani 1960-ndate algul maalitud pildid kunstipublikut irriteerivatena, ta laad oli figuure lihtsustav, värvid dekoratiivsed jakompositsioon lakooniline. Üks tuntumaid Suumani maale sellest perioodist on "Juhan Liivi portree", milles lihtsus onühendatud suure väljendusrikkusega. "Naine tugitoolis" kujutab tumedapäist noort naist istumas suures valges toolispunakasoran¾il foonil. Tugitool on võtnud hapra figuuri oma embusesse. Naise näos säravad ilmekad tumedad silmad jaerkpunane suu. Tööst õhkub armastust, mida sümboliseerib nii toonide valik kui ka kompositsiooni ülesehitus.

Naine tugitoolis, Aleksander Suumann E-kunstisalongis

Suumann Aleksander
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük