Paar, Aleksander Suumann E-kunstisalongis Aleksander Suuman alustas kunstiõpinguid 1947. a. Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis, jõudes lõpudiplomini 1954. a. ERKIs. Näitustel esinemist alustas ta 1959. aastal. Tema primitivistlikke figuure ja dekoratiivset koloriiti märgati koheselt. Suumani töis esines humoristlikke stseene külaolustikust. Joonistuses "Paar“ istuvad pingil armunud tüdruk ja noormees, kes ühiselt lõõtsa tõmbavad. Idüllilises stseenis on peidus huumor - noorte suletud silmadega leebed näod varjavad erinevaid mõtteid. Need erinevad maailmad on tehtud nähtavaks ka vaatajale, noormehes on peidus meelas kuradike ja neius malbe ingel. Suumani joonistus oli kavandiks metallplaadile, mille teostamise kohta andmed puuduvad. 2003 Paar, Aleksander Suumann E-kunstisalongis Suumann Aleksander
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Paar, Aleksander Suumann E-kunstisalongis
Aleksander Suumann (1927–2003)

Paar

1960-ndad Sangviin, pliiats, paber. Signatuur taga. 93 x 69
Alghind: € 13000/€831, lõpphind: € 13 000/ 831
17. Meistri kiituseks
11.10.2006 Tallinn, Mustpeade Maja

Aleksander Suuman alustas kunstiõpinguid 1947.a. Tartu
Riiklikus Kunstiinstituudis, jõudes lõpudiplomini 1954.a. ERKIs. Näitustel esinemist alustas ta 1959. aastal. Tema primitivistlikke figuure ja dekoratiivset koloriiti märgati koheselt. Suumani töis esines humoristlikke stseene külaolustikust. Joonistuses "Paar“ istuvad pingil armunud tüdruk ja noormees, kes ühiselt lõõtsa tõmbavad. Idüllilises stseenis on peidus huumor - noorte suletud silmadega leebed näod varjavad erinevaid mõtteid. Need erinevad maailmad on tehtud nähtavaks ka vaatajale, noormehes on peidus meelas kuradike ja neius malbe ingel. Suumani joonistus oli
kavandiks metallplaadile, mille teostamise kohta andmed
puuduvad.Aleksander Suumann (1927–2003)
Maalikunstnik ja luuletaja Aleksander Suumann sündis 1927. aastal Virumaal, suri 2003. aastal Tallinnas. Kunstnik Imat Suumanni isa. Alustas kunstiõpinguid 1947 Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis, lõpetas 1954maalierialal ERKI. Töötanud õpetajana, olnud vabakutseline kunstnik. Aastast 1967 Kirjanike Liidu liige. 1960.a-te alguses äratas tähelepanu ja tekitas poleemikat primitivistlike teostega, neid maalides püüdis vabanedaõpingute ajal pealesurutud realismist. Käsitlus on tundlik ja luuleline,väljendusvahendid lihtsad. Piirates vorme reljeefse kontuuriga, tabanudsiluetlikes portreedes karakterit üllatavalt napi joonega. Kompositsioonidesvahendanud pehme irooniaga külaolustiku sentimentaalset romantikat. 1960. aastatel pühendus kirjandusele, loobus mõneks ajaks maalimisest. Näitused aastast 1959.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Paar, Aleksander Suumann E-kunstisalongis

Aleksander Suumann (1927–2003) Paar 1960-ndad Sangviin, pliiats, paber Signatuur taga Aleksander Suuman alustas kunstiõpinguid 1947.a. TartuRiiklikus Kunstiinstituudis, jõudes lõpudiplomini 1954.a. ERKIs. Näitustel esinemist alustas ta 1959. aastal. Tema primitivistlikke figuure ja dekoratiivset koloriiti märgati koheselt. Suumani töis esines humoristlikke stseene külaolustikust. Joonistuses "Paar“ istuvad pingil armunud tüdruk ja noormees, kes ühiselt lõõtsa tõmbavad. Idüllilises stseenis on peidus huumor - noorte suletud silmadega leebed näod varjavad erinevaid mõtteid. Need erinevad maailmad on tehtud nähtavaks ka vaatajale, noormehes on peidus meelas kuradike ja neius malbe ingel. Suumani joonistus olikavandiks metallplaadile, mille teostamise kohta andmedpuuduvad.

Paar, Aleksander Suumann E-kunstisalongis

Suumann Aleksander
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük