Murueide tütarde tants, Aleksander Aleksander Suumann oli 1960-ndate aastate alguse Tartu kunsti ülevaatenäituste üks valulapsi, kelle primitivistlikud figuurid ja dekoratiivne koloriit ei olnud toonasetele nö kunstiarvustajatele vastuvõetavad. 1960-ndatel maalib Suumann mitmeid kompositsioone külaolustiku ja mütoloogia teemadel, milles on varjul paras annus huumorit. Töntsakad murueide tütred läbi-paistvates seelikutes on keerlemas ringmängus kesk mustjas-rohelist kuusemetsa. Maal on sündinud nagu A. Suumanni luuletusedki “Kui laande lähen, panen selga vanad riided, need vaigused, need seitse moodi üle elanud luitunud, vihmast lumeveest ja higist, pigist, lehepargist panetand ja puitunud, lapilised-laigused. ", nii oli võimalik vahetult osa saada elamusist ja loodusest ning luua nagu süda lustis. On ta ju ise pärit Alutaguse metsadest. Baltisaksa meistritest tänapäeva kunstini Murueide tütarde tants, Aleksander Suumann E-kunstisalongis Suumann Aleksander
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Murueide tütarde tants, Aleksander Suumann E-kunstisalongis
Aleksander Suumann (1927–2003)

Murueide tütarde tants

1960-ndad. Õli, lõuend. 73,2x100,5. Signatuurita.
Alghind: € 25000/€1598, lõpphind: € 33 000/ 2 109
11. Valitud meistrid
25.03.2004 Mustpeade Maja, Tallinn, Pikk 26

Aleksander Suumann oli 1960-ndate aastate alguse Tartu kunsti ülevaatenäituste üks valulapsi, kelle primitivistlikud figuurid ja dekoratiivne koloriit ei olnud toonasetele nö kunstiarvustajatele vastuvõetavad. 1960-ndatel maalib Suumann mitmeid kompositsioone külaolustiku ja mütoloogia teemadel, milles on varjul paras annus huumorit. Töntsakad murueide tütred läbi-paistvates seelikutes on keerlemas ringmängus kesk mustjas-rohelist kuusemetsa. Maal on sündinud nagu A. Suumanni luuletusedki “Kui laande lähen, panen selga vanad riided, need vaigused, need seitse moodi üle elanud luitunud, vihmast lumeveest ja higist, pigist, lehepargist panetand ja puitunud, lapilised-laigused.", nii oli võimalik vahetult osa saada elamusist ja loodusest ning luua nagu süda lustis. On ta ju ise pärit Alutaguse metsadest.Aleksander Suumann (1927–2003)
Maalikunstnik ja luuletaja Aleksander Suumann sündis 1927. aastal Virumaal, suri 2003. aastal Tallinnas. Kunstnik Imat Suumanni isa. Alustas kunstiõpinguid 1947 Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis, lõpetas 1954maalierialal ERKI. Töötanud õpetajana, olnud vabakutseline kunstnik. Aastast 1967 Kirjanike Liidu liige. 1960.a-te alguses äratas tähelepanu ja tekitas poleemikat primitivistlike teostega, neid maalides püüdis vabanedaõpingute ajal pealesurutud realismist. Käsitlus on tundlik ja luuleline,väljendusvahendid lihtsad. Piirates vorme reljeefse kontuuriga, tabanudsiluetlikes portreedes karakterit üllatavalt napi joonega. Kompositsioonidesvahendanud pehme irooniaga külaolustiku sentimentaalset romantikat. 1960. aastatel pühendus kirjandusele, loobus mõneks ajaks maalimisest. Näitused aastast 1959.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Murueide tütarde tants, Aleksander

Aleksander Suumann (1927–2003) Murueide tütarde tants 1960-ndad Õli, lõuend Aleksander Suumann oli 1960-ndate aastate alguse Tartu kunsti ülevaatenäituste üks valulapsi, kelle primitivistlikud figuurid ja dekoratiivne koloriit ei olnud toonasetele nö kunstiarvustajatele vastuvõetavad. 1960-ndatel maalib Suumann mitmeid kompositsioone külaolustiku ja mütoloogia teemadel, milles on varjul paras annus huumorit. Töntsakad murueide tütred läbi-paistvates seelikutes on keerlemas ringmängus kesk mustjas-rohelist kuusemetsa. Maal on sündinud nagu A. Suumanni luuletusedki “Kui laande lähen, panen selga vanad riided, need vaigused, need seitse moodi üle elanud luitunud, vihmast lumeveest ja higist, pigist, lehepargist panetand ja puitunud, lapilised-laigused.", nii oli võimalik vahetult osa saada elamusist ja loodusest ning luua nagu süda lustis. On ta ju ise pärit Alutaguse metsadest.

Murueide tütarde tants, Aleksander Suumann E-kunstisalongis

Suumann Aleksander
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük