Aknal, Aleksander Suumann E-kunstisalongis Kunsti õppis Suumann 1947. aastast Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis ning lõpetas 1954. aastal ERKI. Kuuekümnendate alguses äratas Aleksander Suumann tähelepanu lakooniliste teostega nagu ka "Aknal“ on. Töö on läbi viidud äärmiselt askeetlikult, põhiliselt on Suumann musta tausta modelleerinud pruuni kontuuriga. Suurmann on enda kohta öelnud, et otsib igalt poolt kunstilist vormi. Antud teos on tehtud kingituseks raviarstile. Võib-olla valmis teos mõeldes haiglas taga igatsetud neiule? Baltisaksa meistritest tänapäeva kunstini Aknal, Aleksander Suumann E-kunstisalongis Suumann Aleksander
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Aknal, Aleksander Suumann E-kunstisalongis

Aknal

1961 Õli, papp. Signeering tagaküljel. 45x40
Alghind: 670
29. E-Kunstisalongi XXIX oksjon
11.11.2012 kell 15, Raekoja plats 20, Tartu

Kunsti õppis Suumann 1947. aastast Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis ning lõpetas 1954. aastal ERKI.

Kuuekümnendate alguses äratas Aleksander Suumann tähelepanu lakooniliste teostega nagu ka "Aknal“ on. Töö on läbi viidud äärmiselt askeetlikult, põhiliselt on Suumann musta tausta modelleerinud pruuni kontuuriga. Suurmann on enda kohta öelnud, et otsib igalt poolt kunstilist vormi. Antud teos on tehtud kingituseks raviarstile. Võib-olla valmis teos mõeldes haiglas taga igatsetud neiule?Aleksander Suumann
Maalikunstnik ja luuletaja Aleksander Suumann sündis 1927. aastal Virumaal, suri 2003. aastal Tallinnas. Kunstnik Imat Suumanni isa. Alustas kunstiõpinguid 1947 Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis, lõpetas 1954maalierialal ERKI. Töötanud õpetajana, olnud vabakutseline kunstnik. Aastast 1967 Kirjanike Liidu liige. 1960.a-te alguses äratas tähelepanu ja tekitas poleemikat primitivistlike teostega, neid maalides püüdis vabanedaõpingute ajal pealesurutud realismist. Käsitlus on tundlik ja luuleline,väljendusvahendid lihtsad. Piirates vorme reljeefse kontuuriga, tabanudsiluetlikes portreedes karakterit üllatavalt napi joonega. Kompositsioonidesvahendanud pehme irooniaga külaolustiku sentimentaalset romantikat. 1960. aastatel pühendus kirjandusele, loobus mõneks ajaks maalimisest. Näitused aastast 1959.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Aknal, Aleksander Suumann E-kunstisalongis

Aleksander Suumann Aknal 1961 Õli, papp Signeering tagaküljel Kunsti õppis Suumann 1947. aastast Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis ning lõpetas 1954. aastal ERKI. Kuuekümnendate alguses äratas Aleksander Suumann tähelepanu lakooniliste teostega nagu ka "Aknal“ on. Töö on läbi viidud äärmiselt askeetlikult, põhiliselt on Suumann musta tausta modelleerinud pruuni kontuuriga. Suurmann on enda kohta öelnud, et otsib igalt poolt kunstilist vormi. Antud teos on tehtud kingituseks raviarstile. Võib-olla valmis teos mõeldes haiglas taga igatsetud neiule?

Aknal, Aleksander Suumann E-kunstisalongis

Suumann Aleksander
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük