Aknal, Aleksander Suumann E-kunstisalongis Kunsti õppis Suumann 1947. aastast Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis ning lõpetas 1954. aastal ERKI. Kuuekümnendate alguses äratas Aleksander Suumann tähelepanu lakooniliste teostega nagu ka "Aknal“ on. Töö on läbi viidud äärmiselt askeetlikult, põhiliselt on Suumann musta tausta modelleerinud pruuni kontuuriga. Suurmann on enda kohta öelnud, et otsib igalt poolt kunstilist vormi. Antud teos on tehtud kingituseks raviarstile. Võib-olla valmis teos mõeldes haiglas taga igatsetud neiule? 2003 Aknal, Aleksander Suumann E-kunstisalongis Suumann Aleksander
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Aknal, Aleksander Suumann E-kunstisalongis
Aleksander Suumann (1927–2003)

Aknal

1961 Õli, papp. Signeering tagaküljel. 45x40
Alghind: € 670
29. E-Kunstisalongi XXIX oksjon
11.11.2012 kell 15, Raekoja plats 20, Tartu

Kunsti õppis Suumann 1947. aastast Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis ning lõpetas 1954. aastal ERKI.

Kuuekümnendate alguses äratas Aleksander Suumann tähelepanu lakooniliste teostega nagu ka "Aknal“ on. Töö on läbi viidud äärmiselt askeetlikult, põhiliselt on Suumann musta tausta modelleerinud pruuni kontuuriga. Suurmann on enda kohta öelnud, et otsib igalt poolt kunstilist vormi. Antud teos on tehtud kingituseks raviarstile. Võib-olla valmis teos mõeldes haiglas taga igatsetud neiule?Aleksander Suumann (1927–2003)
Maalikunstnik ja luuletaja Aleksander Suumann sündis 1927. aastal Virumaal, suri 2003. aastal Tallinnas. Kunstnik Imat Suumanni isa. Alustas kunstiõpinguid 1947 Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis, lõpetas 1954maalierialal ERKI. Töötanud õpetajana, olnud vabakutseline kunstnik. Aastast 1967 Kirjanike Liidu liige. 1960.a-te alguses äratas tähelepanu ja tekitas poleemikat primitivistlike teostega, neid maalides püüdis vabanedaõpingute ajal pealesurutud realismist. Käsitlus on tundlik ja luuleline,väljendusvahendid lihtsad. Piirates vorme reljeefse kontuuriga, tabanudsiluetlikes portreedes karakterit üllatavalt napi joonega. Kompositsioonidesvahendanud pehme irooniaga külaolustiku sentimentaalset romantikat. 1960. aastatel pühendus kirjandusele, loobus mõneks ajaks maalimisest. Näitused aastast 1959.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Aknal, Aleksander Suumann E-kunstisalongis

Aleksander Suumann (1927–2003) Aknal 1961 Õli, papp Signeering tagaküljel Kunsti õppis Suumann 1947. aastast Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis ning lõpetas 1954. aastal ERKI. Kuuekümnendate alguses äratas Aleksander Suumann tähelepanu lakooniliste teostega nagu ka "Aknal“ on. Töö on läbi viidud äärmiselt askeetlikult, põhiliselt on Suumann musta tausta modelleerinud pruuni kontuuriga. Suurmann on enda kohta öelnud, et otsib igalt poolt kunstilist vormi. Antud teos on tehtud kingituseks raviarstile. Võib-olla valmis teos mõeldes haiglas taga igatsetud neiule?

Aknal, Aleksander Suumann E-kunstisalongis

Suumann Aleksander
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük