Pühapäeval Toomel, Jaan Punga Jaan Punga on oma loomingus tõeline Tartu patrioot, kes vaatleb kodulinna ja otsib selle uusi rakursse, mida jäädvustada. Selle kõige juures on kunsntiku lähtepunktiks eelkõige linnaarhitektuur. Antud töös "Pühapäeval Toomel“ on Punga maalinud lähivaates Toomkiriku varemeid ja selle kõrguvaid võlve. Tema linnavaadete kohta on kirjutatud, et need on kõike muud kui üheselt mõistetav tegelikkuse dokumentatsioon. Tõesti, Jaan Punga kujutatud motiivid on igale tartlasele tuttavad, kuid kunstniku käe läbi on need alati justkui midagi uut. Need on igavikulised, kuid mõjuvad kaasaegselt ja moodsalt. Tähelepanu tasub pöörate tõigale, et Punga maalitud linnaruumis ei kohta inimest. Kunstnik tegeleb linnapilti käsitledes ajatute ja püsivamate teemadega, kui seda on inimelu. Jaan Punga omandas kunstihariduse ERKI-s, mille lõpetas maalikunstnikuna 1978. aastal. Seejärel on kunstnik tegutsenud õppejõuna nii Tallinnas kui Tartus. 2001 Pühapäeval Toomel, Jaan Punga E-kunstisalongis Punga Jaan
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Pühapäeval Toomel, Jaan Punga E-kunstisalongis
Jaan Punga (sünd 1948)

Pühapäeval Toomel

2011 Õli,lõuend. 108x80. Signatuuriga.
Alghind: € 900€(14081.94EEK), lõpphind: € 1 810 ( 28 320,35 EEK )
26. E-Kunstisalongi XXVI oksjon
30.04.2011 Tartu galerii

Jaan Punga on oma loomingus tõeline Tartu patrioot, kes vaatleb kodulinna ja otsib selle uusi rakursse, mida jäädvustada. Selle kõige juures on kunsntiku lähtepunktiks eelkõige linnaarhitektuur. Antud töös "Pühapäeval Toomel“ on Punga maalinud lähivaates Toomkiriku varemeid ja selle kõrguvaid võlve. Tema linnavaadete kohta on kirjutatud, et need on kõike muud kui üheselt mõistetav tegelikkuse dokumentatsioon. Tõesti, Jaan Punga kujutatud motiivid on igale tartlasele tuttavad, kuid kunstniku käe läbi on need alati justkui midagi uut. Need on igavikulised, kuid mõjuvad kaasaegselt ja moodsalt. Tähelepanu tasub pöörate tõigale, et Punga maalitud linnaruumis ei kohta inimest. Kunstnik tegeleb linnapilti käsitledes ajatute ja püsivamate teemadega, kui seda on inimelu.
Jaan Punga omandas kunstihariduse ERKI-s, mille lõpetas maalikunstnikuna 1978. aastal. Seejärel on kunstnik tegutsenud õppejõuna nii Tallinnas kui Tartus.Jaan Punga (sünd 1948)
Sündinud 1948.a. Tartus. 1964-1968 stuudium Tartu Kunstikoolis. Aastatel 1972-1978 õppinud Eesti Kunstiakadeemia maaliosakonnas. Tartu Kunstnike Liidu liige, Eesti Kunstnike Liidu liige. Aastast 1996 maali eriala õppejõud Tartu Ülikooli maaliosakonnas. Näitused aastast 1979 (Austria, Itaalia, Vilnius, Tartu Kunstimaja, Tallinn).


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Pühapäeval Toomel, Jaan Punga

Jaan Punga (sünd 1948) Pühapäeval Toomel 2011 Õli,lõuend 108x80 Jaan Punga on oma loomingus tõeline Tartu patrioot, kes vaatleb kodulinna ja otsib selle uusi rakursse, mida jäädvustada. Selle kõige juures on kunsntiku lähtepunktiks eelkõige linnaarhitektuur. Antud töös "Pühapäeval Toomel“ on Punga maalinud lähivaates Toomkiriku varemeid ja selle kõrguvaid võlve. Tema linnavaadete kohta on kirjutatud, et need on kõike muud kui üheselt mõistetav tegelikkuse dokumentatsioon. Tõesti, Jaan Punga kujutatud motiivid on igale tartlasele tuttavad, kuid kunstniku käe läbi on need alati justkui midagi uut. Need on igavikulised, kuid mõjuvad kaasaegselt ja moodsalt. Tähelepanu tasub pöörate tõigale, et Punga maalitud linnaruumis ei kohta inimest. Kunstnik tegeleb linnapilti käsitledes ajatute ja püsivamate teemadega, kui seda on inimelu.Jaan Punga omandas kunstihariduse ERKI-s, mille lõpetas maalikunstnikuna 1978. aastal. Seejärel on kunstnik tegutsenud õppejõuna nii Tallinnas kui Tartus.

Pühapäeval Toomel, Jaan Punga E-kunstisalongis

Punga Jaan
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük