Altviiul ja viiul, Jaan Jaan Punga on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia maalikunstnikuna 1978. a. ja töötanud õppejõuna Eesti Kunstiakadeemias, kuid enam kui kümmekond aastat tagasi asus kunstnik Tartusse, asudes tööle nii õppejõu kui vabakunstnikuna. Jaan Punga loomingut on iseloomustatud nii maalilise kontseptualismi kui ka hüperrealistlik-kubistlikuna. Kunstiterminid kõrvale jättes saab öelda, et oma loomingus käsitleb Punga eelkõige linnaruumi, arhitektuuri ning elutuid objekte - luues uue metafüüsilise maailma. Oma loomingus tegeleb kunstnik palju kestvamate asjadega kui seda on tänase päeva sotsiaalsed probleemid, ka ühiskonnakriitika jääb talle kaugeks. Need on majad meie ümber, ruumid, kus viibime ja esemed, mis neid täidavad. Maalil "Altviiul ja viiul“ nähtub, kuis kogu taustinformatsioon on eemaldatud, olulised on vaid kujutatud esemed, mis näivad justkui õhus hõljuvat. Sedasi on kunstnik toonud välja kahe muusikainstrumendi täiuse nende kujus ja vormis. Teose ¹ü¾eest võib välja lugeda ka mehe ja naise allegooriat - kaks viiulit, mis koos mängides loovad ühise harmoonia ning meloodia, kus üks toetab ja täiendab teist. 2001 Altviiul ja viiul, Jaan Punga E-kunstisalongis Punga Jaan
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Altviiul ja viiul, Jaan Punga E-kunstisalongis
Jaan Punga (sünd 1948)

Altviiul ja viiul

2009 Õli, lõuend 83,5 x 100
Alghind: € 15000/€959
22. E-Kunstisalongi XXII oksjon
28.06.2009 kell 16 Pärnus, Sunsetis (Rannahoone), Kapteni salongis

Jaan Punga on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia maalikunstnikuna 1978. a. ja töötanud õppejõuna Eesti Kunstiakadeemias, kuid enam kui kümmekond aastat tagasi asus kunstnik Tartusse, asudes tööle nii õppejõu kui vabakunstnikuna. Jaan Punga loomingut on iseloomustatud nii maalilise kontseptualismi kui ka hüperrealistlik-kubistlikuna. Kunstiterminid kõrvale jättes saab öelda, et oma loomingus käsitleb Punga eelkõige linnaruumi, arhitektuuri ning elutuid objekte - luues uue metafüüsilise maailma. Oma loomingus tegeleb kunstnik palju kestvamate asjadega kui seda on tänase päeva sotsiaalsed probleemid, ka ühiskonnakriitika jääb talle kaugeks. Need on majad meie ümber, ruumid, kus viibime ja esemed, mis neid täidavad. Maalil "Altviiul ja viiul“ nähtub, kuis kogu taustinformatsioon on eemaldatud, olulised on vaid kujutatud esemed, mis näivad justkui õhus hõljuvat. Sedasi on kunstnik toonud välja kahe muusikainstrumendi täiuse nende kujus ja vormis. Teose ¹ü¾eest võib välja lugeda ka mehe ja naise allegooriat - kaks viiulit, mis koos mängides loovad ühise harmoonia ning meloodia, kus üks toetab ja täiendab teist.Jaan Punga (sünd 1948)
Sündinud 1948.a. Tartus. 1964-1968 stuudium Tartu Kunstikoolis. Aastatel 1972-1978 õppinud Eesti Kunstiakadeemia maaliosakonnas. Tartu Kunstnike Liidu liige, Eesti Kunstnike Liidu liige. Aastast 1996 maali eriala õppejõud Tartu Ülikooli maaliosakonnas. Näitused aastast 1979 (Austria, Itaalia, Vilnius, Tartu Kunstimaja, Tallinn).


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Altviiul ja viiul, Jaan

Jaan Punga (sünd 1948) Altviiul ja viiul 2009 Õli, lõuend 83,5 x 100 Alghind: € 15000/€959 22 E-Kunstisalongi XXII oksjon 28 Jaan Punga on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia maalikunstnikuna 1978. a. ja töötanud õppejõuna Eesti Kunstiakadeemias, kuid enam kui kümmekond aastat tagasi asus kunstnik Tartusse, asudes tööle nii õppejõu kui vabakunstnikuna. Jaan Punga loomingut on iseloomustatud nii maalilise kontseptualismi kui ka hüperrealistlik-kubistlikuna. Kunstiterminid kõrvale jättes saab öelda, et oma loomingus käsitleb Punga eelkõige linnaruumi, arhitektuuri ning elutuid objekte - luues uue metafüüsilise maailma. Oma loomingus tegeleb kunstnik palju kestvamate asjadega kui seda on tänase päeva sotsiaalsed probleemid, ka ühiskonnakriitika jääb talle kaugeks. Need on majad meie ümber, ruumid, kus viibime ja esemed, mis neid täidavad. Maalil "Altviiul ja viiul“ nähtub, kuis kogu taustinformatsioon on eemaldatud, olulised on vaid kujutatud esemed, mis näivad justkui õhus hõljuvat. Sedasi on kunstnik toonud välja kahe muusikainstrumendi täiuse nende kujus ja vormis. Teose ¹ü¾eest võib välja lugeda ka mehe ja naise allegooriat - kaks viiulit, mis koos mängides loovad ühise harmoonia ning meloodia, kus üks toetab ja täiendab teist.

Altviiul ja viiul, Jaan Punga E-kunstisalongis

Punga Jaan
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük