Natüürmort Leib, Enn Volmere Esimesed kokkupuuted kunstiga pärinesid Enn Volmerel koolipõlvest, mil tema joonistusõpetajaks gümnaasiumis oli Märt Laarman. Kuigi ametlik kunstiharidus jäi Volmerel omandamata, siis läbikäimised ja ühised maalimised suurde meistritega nagu näiteks Johannes Uiga ja Johannes Võerahansu andsid talle uusi maalialaseid teadmisi. Seda, et tegemist oli tunnustatud kunstnikuga, näitab ka tema arvamine 1961. aastal Kunstnike Liidu liikmeks ning tema isikunäitused Tartu Kunstnike Majas. Enn Volmere viljeles maastikumaali kõrval innukalt ka natüürmorti ja lillemaali. Kunstiteadlane Voldemar Erm on kunstniku näituse kataloogis (1978) kirjutanud: "Igapäevaseid köögitarbeid ja majariistu pilttervikuks koondavais natüürmortides näeme üldistavat vormikäsitlust ja tagasihoidlikku maitsekat koloriiti, nagu teostes "Natüürmort. Leib" (1971) /---/. " Volmere natüürmortides esinev tugev must kontuur ning kohatised eredad värvid loovad mosaiigi mulje. Üldmuljelt on nad sageli dekoratiivsed, sobitudes iga ajastu interjööri. "Natüürmort. Leib" oli eksponeeritud Tartu kunstinäitusel 1971. aastal ja on reprodutseeritud kataloogis "Tartu kunstinäitus 1971" lk 25. Teos pärineb Gustav ja Inge Liivi kunstikogust. 2000 Natüürmort. Leib, Enn Volmere E-kunstisalongis Volmere Enn
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Natüürmort. Leib, Enn Volmere E-kunstisalongis
Enn Volmere (1908-1978)

Natüürmort. Leib

1971 Õli, lõuend 68,9 x 62. Signatuuriga
Alghind: € 650
27. E-Kunstisalongi XXVII oksjon
27.11.2011 kell 15.00 Tartu galeriis

Esimesed kokkupuuted kunstiga pärinesid Enn Volmerel koolipõlvest, mil tema joonistusõpetajaks gümnaasiumis oli Märt Laarman. Kuigi ametlik kunstiharidus jäi Volmerel omandamata, siis läbikäimised ja ühised maalimised suurde meistritega nagu näiteks Johannes Uiga ja Johannes Võerahansu andsid talle uusi maalialaseid teadmisi. Seda, et tegemist oli tunnustatud kunstnikuga, näitab ka tema arvamine 1961. aastal Kunstnike Liidu liikmeks ning tema isikunäitused Tartu Kunstnike Majas.
Enn Volmere viljeles maastikumaali kõrval innukalt ka natüürmorti ja lillemaali. Kunstiteadlane Voldemar Erm on kunstniku näituse kataloogis (1978) kirjutanud: "Igapäevaseid köögitarbeid ja majariistu pilttervikuks koondavais natüürmortides näeme üldistavat vormikäsitlust ja tagasihoidlikku maitsekat koloriiti, nagu teostes "Natüürmort. Leib" (1971) /---/." Volmere natüürmortides esinev tugev must kontuur ning kohatised eredad värvid loovad mosaiigi mulje. Üldmuljelt on nad sageli dekoratiivsed, sobitudes iga ajastu interjööri.
"Natüürmort. Leib" oli eksponeeritud Tartu kunstinäitusel 1971. aastal ja on reprodutseeritud kataloogis "Tartu kunstinäitus 1971" lk 25.
Teos pärineb Gustav ja Inge Liivi kunstikogust.Enn Volmere (1908-1978)
Maalikunstnik, sündinud 1908. aastal Tartumaal. Suri 1978. aastal Otepääl. Õppis 1925-26 Otepää põllumajanduskoolis ning 1934-37 Vahi aiandus-mesinduskoolis. Kunstnikuna iseõppinu. Aastast 1961 LK-I liige. LoonudLõuna-Eesti maastiku- ja linnavaateid ning natüürmorte. Näitustel esinenud aastast 1943.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Natüürmort Leib, Enn Volmere

Enn Volmere (1908-1978) Natüürmort Leib 1971 Õli, lõuend 68,9 x 62 Esimesed kokkupuuted kunstiga pärinesid Enn Volmerel koolipõlvest, mil tema joonistusõpetajaks gümnaasiumis oli Märt Laarman. Kuigi ametlik kunstiharidus jäi Volmerel omandamata, siis läbikäimised ja ühised maalimised suurde meistritega nagu näiteks Johannes Uiga ja Johannes Võerahansu andsid talle uusi maalialaseid teadmisi. Seda, et tegemist oli tunnustatud kunstnikuga, näitab ka tema arvamine 1961. aastal Kunstnike Liidu liikmeks ning tema isikunäitused Tartu Kunstnike Majas. Enn Volmere viljeles maastikumaali kõrval innukalt ka natüürmorti ja lillemaali. Kunstiteadlane Voldemar Erm on kunstniku näituse kataloogis (1978) kirjutanud: "Igapäevaseid köögitarbeid ja majariistu pilttervikuks koondavais natüürmortides näeme üldistavat vormikäsitlust ja tagasihoidlikku maitsekat koloriiti, nagu teostes "Natüürmort. Leib" (1971) /---/." Volmere natüürmortides esinev tugev must kontuur ning kohatised eredad värvid loovad mosaiigi mulje. Üldmuljelt on nad sageli dekoratiivsed, sobitudes iga ajastu interjööri."Natüürmort. Leib" oli eksponeeritud Tartu kunstinäitusel 1971. aastal ja on reprodutseeritud kataloogis "Tartu kunstinäitus 1971" lk 25.Teos pärineb Gustav ja Inge Liivi kunstikogust.

Natüürmort. Leib, Enn Volmere E-kunstisalongis

Volmere Enn
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük