Lilled, Enn Volmere E-kunstisalongis Kunstnikuna suuresti iseõppija Enn Volmere lähikonda kuulusid möödunud sajandi nimekaimad maastikumaalijad Johannes Võerahansu, Alfred Kongo ja Johannes Uiga, kellega koos käidi suvistel maaliretkedel. Kunstniku esmane kokkupuude kunstiga toimus aga juba keskkoolipäevil, mil tema joonistusõpetajaks Otepää gümnaasiumis oli kunstik Märt Laarman. Hoolimata akadeemilise hariduse puudumisest kuulus Volmere alates 1961. a. Kunstnike Liitu ning oli arvestatav nimi kunstinäitustel. Olles elukutselt aiandusagronoom, ei ole üllatav kunstniku kiindumus looduse ja lillede vastu. Domineeriva osa moodustavad Volmere loomingus maastikumaalid, milles ta on peamiselt kujutanud kodukohaümbruse ilu. Lillemaalid on olnud vahendiks lahendada mitmesuguseid koloriidiprobleeme. Volmere maalilaadile on omased tugevad ja säravad värvid, mida ta katsetab erineva valguse all ja vormi peal. 1968. a. kataloogis kirjutab V. Erm mõeldes Volmere loomingule: “/---/ orkestratsioon ulatub piano pianissimost täiskõlaliste fanfaarihelideni. " Käesoleva teose “Lilled" võib seada heliredeli keskele, kus valitseb tasakaal ja tunnetatav rahu. 2000 Lilled, Enn Volmere E-kunstisalongis Volmere Enn
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Lilled, Enn Volmere E-kunstisalongis
Enn Volmere (1908-1978)

Lilled

13.VI 1953 Õli, papp 33,5 x 45
Alghind: € 12000/€767
24. E-Kunstisalongi XXIV oksjon
28.04.2010 Tallinn, hotell Olümpia

Kunstnikuna suuresti iseõppija Enn Volmere lähikonda kuulusid möödunud sajandi nimekaimad maastikumaalijad Johannes Võerahansu, Alfred Kongo ja Johannes Uiga, kellega koos käidi suvistel maaliretkedel. Kunstniku esmane kokkupuude kunstiga toimus aga juba keskkoolipäevil, mil tema joonistusõpetajaks Otepää gümnaasiumis oli kunstik Märt Laarman.
Hoolimata akadeemilise hariduse puudumisest kuulus Volmere alates 1961.a. Kunstnike Liitu ning oli arvestatav nimi kunstinäitustel. Olles elukutselt aiandusagronoom, ei ole üllatav kunstniku kiindumus looduse ja lillede vastu. Domineeriva osa moodustavad Volmere loomingus maastikumaalid, milles ta on peamiselt kujutanud kodukohaümbruse ilu. Lillemaalid on olnud vahendiks lahendada mitmesuguseid koloriidiprobleeme. Volmere maalilaadile on omased tugevad ja säravad värvid, mida ta katsetab erineva valguse all ja vormi peal. 1968.a. kataloogis kirjutab V. Erm mõeldes Volmere loomingule: “/---/ orkestratsioon ulatub piano pianissimost täiskõlaliste fanfaarihelideni." Käesoleva teose “Lilled" võib seada heliredeli keskele, kus valitseb tasakaal ja tunnetatav rahu.Enn Volmere (1908-1978)
Maalikunstnik, sündinud 1908. aastal Tartumaal. Suri 1978. aastal Otepääl. Õppis 1925-26 Otepää põllumajanduskoolis ning 1934-37 Vahi aiandus-mesinduskoolis. Kunstnikuna iseõppinu. Aastast 1961 LK-I liige. LoonudLõuna-Eesti maastiku- ja linnavaateid ning natüürmorte. Näitustel esinenud aastast 1943.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Lilled, Enn Volmere E-kunstisalongis

Enn Volmere (1908-1978) Lilled 13 VI 1953 Õli, papp 33,5 x 45 Alghind: € 12000/€767 24 Kunstnikuna suuresti iseõppija Enn Volmere lähikonda kuulusid möödunud sajandi nimekaimad maastikumaalijad Johannes Võerahansu, Alfred Kongo ja Johannes Uiga, kellega koos käidi suvistel maaliretkedel. Kunstniku esmane kokkupuude kunstiga toimus aga juba keskkoolipäevil, mil tema joonistusõpetajaks Otepää gümnaasiumis oli kunstik Märt Laarman.Hoolimata akadeemilise hariduse puudumisest kuulus Volmere alates 1961.a. Kunstnike Liitu ning oli arvestatav nimi kunstinäitustel. Olles elukutselt aiandusagronoom, ei ole üllatav kunstniku kiindumus looduse ja lillede vastu. Domineeriva osa moodustavad Volmere loomingus maastikumaalid, milles ta on peamiselt kujutanud kodukohaümbruse ilu. Lillemaalid on olnud vahendiks lahendada mitmesuguseid koloriidiprobleeme. Volmere maalilaadile on omased tugevad ja säravad värvid, mida ta katsetab erineva valguse all ja vormi peal. 1968.a. kataloogis kirjutab V. Erm mõeldes Volmere loomingule: “/---/ orkestratsioon ulatub piano pianissimost täiskõlaliste fanfaarihelideni." Käesoleva teose “Lilled" võib seada heliredeli keskele, kus valitseb tasakaal ja tunnetatav rahu.

Lilled, Enn Volmere E-kunstisalongis

Volmere Enn
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük