Lilled, Enn Volmere E-kunstisalongis Kunstnikuna suuresti iseõppija Enn Volmere lähikonda kuulusid möödunud sajandi nimekaimad maastikumaalijad Johannes Võerahansu, Alfred Kongo ja Johannes Uiga, kellega koos käidi suvistel maaliretkedel. Kunstniku esmane kokkupuude kunstiga toimus aga juba keskkoolipäevil, mil tema joonistusõpetajaks Otepää gümnaasiumis oli kunstik Märt Laarman. Hoolimata akadeemilise hariduse puudumisest kuulus Volmere alates 1961. a. Kunstnike Liitu ning oli arvestatav nimi kunstinäitustel. Olles elukutselt aiandusagronoom, ei ole üllatav kunstniku kiindumus looduse ja lillede vastu. Domineeriva osa moodustavad Volmere loomingus maastikumaalid, milles ta on peamiselt kujutanud kodukohaümbruse ilu. Lillemaalid on olnud vahendiks lahendada mitmesuguseid koloriidiprobleeme. Volmere maalilaadile on omased tugevad ja säravad värvid, mida ta katsetab erineva valguse all ja vormi peal. 1968. a. kataloogis kirjutab V. Erm mõeldes Volmere loomingule: “/---/ orkestratsioon ulatub piano pianissimost täiskõlaliste fanfaarihelideni. " Käesoleva teose “Lilled" võib seada heliredeli keskele, kus valitseb tasakaal ja tunnetatav rahu. Meistrilt meistrile Lilled, Enn Volmere E-kunstisalongis Volmere Enn
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Lilled, Enn Volmere E-kunstisalongis
Enn Volmere (1908-1978)

Lilled

13.VI 1953 Õli, papp 33,5 x 45
Alghind: 12000/€767
24. E-Kunstisalongi XXIV oksjon
28.04.2010 Tallinn, hotell Olümpia

Kunstnikuna suuresti iseõppija Enn Volmere lähikonda kuulusid möödunud sajandi nimekaimad maastikumaalijad Johannes Võerahansu, Alfred Kongo ja Johannes Uiga, kellega koos käidi suvistel maaliretkedel. Kunstniku esmane kokkupuude kunstiga toimus aga juba keskkoolipäevil, mil tema joonistusõpetajaks Otepää gümnaasiumis oli kunstik Märt Laarman.
Hoolimata akadeemilise hariduse puudumisest kuulus Volmere alates 1961.a. Kunstnike Liitu ning oli arvestatav nimi kunstinäitustel. Olles elukutselt aiandusagronoom, ei ole üllatav kunstniku kiindumus looduse ja lillede vastu. Domineeriva osa moodustavad Volmere loomingus maastikumaalid, milles ta on peamiselt kujutanud kodukohaümbruse ilu. Lillemaalid on olnud vahendiks lahendada mitmesuguseid koloriidiprobleeme. Volmere maalilaadile on omased tugevad ja säravad värvid, mida ta katsetab erineva valguse all ja vormi peal. 1968.a. kataloogis kirjutab V. Erm mõeldes Volmere loomingule: “/---/ orkestratsioon ulatub piano pianissimost täiskõlaliste fanfaarihelideni." Käesoleva teose “Lilled" võib seada heliredeli keskele, kus valitseb tasakaal ja tunnetatav rahu.Enn Volmere (1908-1978)
Maalikunstnik, sündinud 1908. aastal Tartumaal. Suri 1978. aastal Otepääl. Õppis 1925-26 Otepää põllumajanduskoolis ning 1934-37 Vahi aiandus-mesinduskoolis. Kunstnikuna iseõppinu. Aastast 1961 LK-I liige. LoonudLõuna-Eesti maastiku- ja linnavaateid ning natüürmorte. Näitustel esinenud aastast 1943.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Lilled, Enn Volmere E-kunstisalongis

Enn Volmere (1908-1978) Lilled 13 VI 1953 Õli, papp 33,5 x 45 Alghind: 12000/€767 24 Kunstnikuna suuresti iseõppija Enn Volmere lähikonda kuulusid möödunud sajandi nimekaimad maastikumaalijad Johannes Võerahansu, Alfred Kongo ja Johannes Uiga, kellega koos käidi suvistel maaliretkedel. Kunstniku esmane kokkupuude kunstiga toimus aga juba keskkoolipäevil, mil tema joonistusõpetajaks Otepää gümnaasiumis oli kunstik Märt Laarman.Hoolimata akadeemilise hariduse puudumisest kuulus Volmere alates 1961.a. Kunstnike Liitu ning oli arvestatav nimi kunstinäitustel. Olles elukutselt aiandusagronoom, ei ole üllatav kunstniku kiindumus looduse ja lillede vastu. Domineeriva osa moodustavad Volmere loomingus maastikumaalid, milles ta on peamiselt kujutanud kodukohaümbruse ilu. Lillemaalid on olnud vahendiks lahendada mitmesuguseid koloriidiprobleeme. Volmere maalilaadile on omased tugevad ja säravad värvid, mida ta katsetab erineva valguse all ja vormi peal. 1968.a. kataloogis kirjutab V. Erm mõeldes Volmere loomingule: “/---/ orkestratsioon ulatub piano pianissimost täiskõlaliste fanfaarihelideni." Käesoleva teose “Lilled" võib seada heliredeli keskele, kus valitseb tasakaal ja tunnetatav rahu.

Lilled, Enn Volmere E-kunstisalongis

Volmere Enn
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük