Natüürmort, Aleksander Vardi E-kunstisalongis Vardi looming on erakordselt mahukas ja mitmekülgne. 1960ndatel toimusid meie kunstis suured muutused, neis osalesid ka kaks Tartu suurnime Elmar Kits ja Aleksander Vardi, kes pöördusid oma loomingus abstraktsema käsitluslaadi poole. Samas kohtab ka edaspidi mõlema kunstniku piltidel objekte ja figuure. "Natüürmort“ valmis kunstnikul just neil muutuste aastail. Enam näeb antud maalis meile varasematest aegadest tuttavat Vardit. Lilli armastas kunstnik maalida juba varases loomingus, meenub impressionistlikult sädelev "Ateljeelaud akna ees“ 1939. 1950ndate aastate lõpus kunstniku palett tumenes. Kunstiteadlane Kaia Haamer kirjutas: "Värv on neis muutunud tumedamaks, jõulisemaks ja kontrastsemaks, faktuur tihedamaks. “ (Kataloog, 1969). Töös "Natüürmort“ lööb maali pruunika-roheka koloriidi särama roosades toonides suure õiekobaraga potilill. Õisiku roosad varjundid on peidus kogu pildi värvilahenduses. Võluv maal kunstniku mitmekülgsest loomingust. 1999 teater "Vanemuine" Natüürmort, Aleksander Vardi E-kunstisalongis Vardi Aleksander
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Natüürmort, Aleksander Vardi E-kunstisalongis
Aleksander Vardi (1901-1983)

Natüürmort

1967 Õli, lõuend. 90X60. Signatuuriga.
Alghind: € 32000/€2045, lõpphind: € 32 000/ 2 045
15. Meistri puudutus
09.11.2005 Tallinn, Mustpeade maja

Vardi looming on erakordselt mahukas ja mitmekülgne. 1960ndatel toimusid meie kunstis suured muutused, neis osalesid ka kaks Tartu suurnime Elmar Kits ja Aleksander Vardi, kes pöördusid oma loomingus abstraktsema käsitluslaadi poole. Samas kohtab ka edaspidi mõlema kunstniku piltidel objekte ja figuure.

"Natüürmort“ valmis kunstnikul just neil muutuste aastail. Enam näeb antud maalis meile varasematest aegadest tuttavat Vardit. Lilli armastas kunstnik maalida juba varases loomingus, meenub impressionistlikult sädelev "Ateljeelaud akna ees“ 1939. 1950ndate aastate lõpus kunstniku palett tumenes. Kunstiteadlane Kaia Haamer kirjutas: "Värv on neis muutunud tumedamaks, jõulisemaks ja kontrastsemaks, faktuur tihedamaks.“ (Kataloog, 1969). Töös "Natüürmort“ lööb maali pruunika-roheka koloriidi särama roosades toonides suure õiekobaraga potilill. Õisiku roosad varjundid on peidus kogu pildi värvilahenduses. Võluv maal kunstniku mitmekülgsest loomingust.Aleksander Vardi (1901-1983)
Maalikunstnik Aleksander Vardi sündis 1901. aastal Tartus. Suri 1983. aastal. Kunstiõpingud algasid 1919. aastal Pallases Konrad Mäe ja Ado Vabbe juhendusel. Kooli lõpetas 1925 ning täiendas end seejärel neli aastat kooli stipendiaadina Pariisis. 1934. aastal valiti Vardi Pallase õppejõuks, kus töötas kuni 1950. aastani.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Natüürmort, Aleksander Vardi E-kunstisalongis

Aleksander Vardi (1901-1983) Natüürmort 1967 Õli, lõuend 90X60 Vardi looming on erakordselt mahukas ja mitmekülgne. 1960ndatel toimusid meie kunstis suured muutused, neis osalesid ka kaks Tartu suurnime Elmar Kits ja Aleksander Vardi, kes pöördusid oma loomingus abstraktsema käsitluslaadi poole. Samas kohtab ka edaspidi mõlema kunstniku piltidel objekte ja figuure.
"Natüürmort“ valmis kunstnikul just neil muutuste aastail. Enam näeb antud maalis meile varasematest aegadest tuttavat Vardit. Lilli armastas kunstnik maalida juba varases loomingus, meenub impressionistlikult sädelev "Ateljeelaud akna ees“ 1939. 1950ndate aastate lõpus kunstniku palett tumenes. Kunstiteadlane Kaia Haamer kirjutas: "Värv on neis muutunud tumedamaks, jõulisemaks ja kontrastsemaks, faktuur tihedamaks.“ (Kataloog, 1969). Töös "Natüürmort“ lööb maali pruunika-roheka koloriidi särama roosades toonides suure õiekobaraga potilill. Õisiku roosad varjundid on peidus kogu pildi värvilahenduses. Võluv maal kunstniku mitmekülgsest loomingust.

Natüürmort, Aleksander Vardi E-kunstisalongis

Vardi Aleksander
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük