Lilled, Aleksander Vardi E-kunstisalongis Tartus sündinud Vardi oli üks esimesi õpilasi 1919. aastal vastavatud Pallases, kus tema õpetajateks olid Konrad Mägi ja Ado Vabbe. Pärast õpinguid sõitis kunsntik koos Eduard Wiiraltiga Pariisi, kus ta tutvus kõige uuemate kunstivooludega tollases Euroopas. Kõige enam avaldas talle muljet impressionism, mille mõjutused ta isikupäraseks laadiks vormis. "Aleksander Vardi ei püstita suuri ülesandeid ega lahenda keerukaid probleeme. Tema maalide esteetiline tähenduslikkus on aga alati seotud kõrge värvikultuuriga. /. . . / Tema maalide juures on alati kerge hingata, sest neis on palju õhku. Seda puhast õhku ja valgust on kunstnikul jätkunud Pariisi bulvaritele, Tartu aedadele, lilledele ateljeeaknal, paljudele inimestele,“ nii on Martti Soosaar kokku võtnud Vardi kunsti omapära. Pallase meistrite looming Lilled, Aleksander Vardi E-kunstisalongis Vardi Aleksander
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni.
Lilled, Aleksander Vardi E-kunstisalongis

Lilled

1960ndad Gua¹¹, paber. Signatuuriga. Säilinud originaalraam. Lm. 55,5 x 42,3
Alghind: 1 900 €, lõpphind: € 2 500
32. E-Kunstisalongi XXXII oksjon
05.04.2014 Tartu galeriis kell 15

Tartus sündinud Vardi oli üks esimesi õpilasi 1919. aastal vastavatud Pallases, kus tema õpetajateks olid Konrad Mägi ja Ado Vabbe. Pärast õpinguid sõitis kunsntik koos Eduard Wiiraltiga Pariisi, kus ta tutvus kõige uuemate kunstivooludega tollases Euroopas. Kõige enam avaldas talle muljet impressionism, mille mõjutused ta isikupäraseks laadiks vormis. "Aleksander Vardi ei püstita suuri ülesandeid ega lahenda keerukaid probleeme. Tema maalide esteetiline tähenduslikkus on aga alati seotud kõrge värvikultuuriga./.../ Tema maalide juures on alati kerge hingata, sest neis on palju õhku. Seda puhast õhku ja valgust on kunstnikul jätkunud Pariisi bulvaritele, Tartu aedadele, lilledele ateljeeaknal, paljudele inimestele,“ nii on Martti Soosaar kokku võtnud Vardi kunsti omapära.Aleksander Vardi
Maalikunstnik Aleksander Vardi sündis 1901. aastal Tartus. Suri 1983. aastal. Kunstiõpingud algasid 1919. aastal Pallases Konrad Mäe ja Ado Vabbe juhendusel. Kooli lõpetas 1925 ning täiendas end seejärel neli aastat kooli stipendiaadina Pariisis. 1934. aastal valiti Vardi Pallase õppejõuks, kus töötas kuni 1950. aastani.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Lilled, Aleksander Vardi E-kunstisalongis

Aleksander Vardi Lilled 1960ndad Gua¹¹, paber Signatuuriga Tartus sündinud Vardi oli üks esimesi õpilasi 1919. aastal vastavatud Pallases, kus tema õpetajateks olid Konrad Mägi ja Ado Vabbe. Pärast õpinguid sõitis kunsntik koos Eduard Wiiraltiga Pariisi, kus ta tutvus kõige uuemate kunstivooludega tollases Euroopas. Kõige enam avaldas talle muljet impressionism, mille mõjutused ta isikupäraseks laadiks vormis. "Aleksander Vardi ei püstita suuri ülesandeid ega lahenda keerukaid probleeme. Tema maalide esteetiline tähenduslikkus on aga alati seotud kõrge värvikultuuriga./.../ Tema maalide juures on alati kerge hingata, sest neis on palju õhku. Seda puhast õhku ja valgust on kunstnikul jätkunud Pariisi bulvaritele, Tartu aedadele, lilledele ateljeeaknal, paljudele inimestele,“ nii on Martti Soosaar kokku võtnud Vardi kunsti omapära.

Lilled, Aleksander Vardi E-kunstisalongis

Vardi Aleksander
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük