71 Sügislilled, Aleksander Vardi Kunagine kultuuriajakirjanik Martti Soosaar on 1976. aastal tabavalt öelnud: „Vardi maalide juures on alati kerge hingata, sest neis on palju õhku. Seda mõnusat puhast õhku on vanameistril jätkunud Pariisi bulvaritele, Tartu aedadesse, lilledele ateljeeaknal, paljudele inimestele. “ Kui peamiselt seostatakse Aleksander Vardi maaliloomingut impressionismiga, siis tema hiline looming teeb läbi mitmeid põnevaid arenguetappe. 1970ndatel huvitas teda muu hulgas abstraktsionism, mis ilmselt mõjutas ka tema julgemat lähenemist värvile ja tõi esiplaanile suuremaid vormiüldistusi. Selle tulemusena muutus Vardi looming varasemaga võrreldes veel elavamaks ja dünaamilisemaks, impressionistlikult hele koloriit asendus jõulisema ja kirkamaga. 1970ndatel valminud lillekompositsioonid kuuluvad vaieldamatult suurmeistri hilisloomingu paremikku. 1999 teater "Vanemuine" 71. Sügislilled, Aleksander Vardi E-kunstisalongis Vardi Aleksander
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
71. Sügislilled, Aleksander Vardi E-kunstisalongis
Aleksander Vardi (1901-1983)

71. Sügislilled

1974. Õli, lõuend. 100x81. Signatuuriga. Säilinud originaalraam.
Alghind: € 11500, lõpphind: € 11500
50. E-Kunstisalongi L oksjon
03.12.2022 Tartu galeriis kell 13

Kunagine kultuuriajakirjanik Martti Soosaar on 1976. aastal tabavalt öelnud: „Vardi maalide juures on alati kerge hingata, sest neis on palju õhku. Seda mõnusat puhast õhku on vanameistril jätkunud Pariisi bulvaritele, Tartu aedadesse, lilledele ateljeeaknal, paljudele inimestele.“
Kui peamiselt seostatakse Aleksander Vardi maaliloomingut impressionismiga, siis tema hiline looming teeb läbi mitmeid põnevaid arenguetappe. 1970ndatel huvitas teda muu hulgas abstraktsionism, mis ilmselt mõjutas ka tema julgemat lähenemist värvile ja tõi esiplaanile suuremaid vormiüldistusi. Selle tulemusena muutus Vardi looming varasemaga võrreldes veel elavamaks ja dünaamilisemaks, impressionistlikult hele koloriit asendus jõulisema ja kirkamaga. 1970ndatel valminud lillekompositsioonid kuuluvad vaieldamatult suurmeistri hilisloomingu paremikku.Aleksander Vardi (1901-1983)
Maalikunstnik Aleksander Vardi sündis 1901. aastal Tartus. Suri 1983. aastal. Kunstiõpingud algasid 1919. aastal Pallases Konrad Mäe ja Ado Vabbe juhendusel. Kooli lõpetas 1925 ning täiendas end seejärel neli aastat kooli stipendiaadina Pariisis. 1934. aastal valiti Vardi Pallase õppejõuks, kus töötas kuni 1950. aastani.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

71 Sügislilled, Aleksander Vardi

Aleksander Vardi (1901-1983) 71 Sügislilled 1974 Kunagine kultuuriajakirjanik Martti Soosaar on 1976. aastal tabavalt öelnud: „Vardi maalide juures on alati kerge hingata, sest neis on palju õhku. Seda mõnusat puhast õhku on vanameistril jätkunud Pariisi bulvaritele, Tartu aedadesse, lilledele ateljeeaknal, paljudele inimestele.“Kui peamiselt seostatakse Aleksander Vardi maaliloomingut impressionismiga, siis tema hiline looming teeb läbi mitmeid põnevaid arenguetappe. 1970ndatel huvitas teda muu hulgas abstraktsionism, mis ilmselt mõjutas ka tema julgemat lähenemist värvile ja tõi esiplaanile suuremaid vormiüldistusi. Selle tulemusena muutus Vardi looming varasemaga võrreldes veel elavamaks ja dünaamilisemaks, impressionistlikult hele koloriit asendus jõulisema ja kirkamaga. 1970ndatel valminud lillekompositsioonid kuuluvad vaieldamatult suurmeistri hilisloomingu paremikku.

71. Sügislilled, Aleksander Vardi E-kunstisalongis

Vardi Aleksander
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük