Lõuna-Eesti maastik, Kalju Nagel Tartu kunstinäitustel osales Kalju Nagel enamasti maastikega, mis maalitud Lõuna-Eestis. Arvustustes nimetati teda enamasti pallasliku maalilaadi esindajaks. Õpinguid alustas ta 1936. a. “Pallases" ja jätkas hiljem Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis. Ta oli pikki aastaid seotud ENSV Kunstnike Liidu Tartu osakonnas organisatsioonilise tegevusega. Ta vedas innukalt Tartu Kunstnike Maja ehitust, mis jõudis lõpule 1959. a. Nageli nime kannavad eesti kunstis edasi tema poeg ja pojapoeg. Nageli maastike seas on nii talviseid kui ka suviseid vaateid. Talv muutis Nageli koloriidi kargemaks, suvi tõi aga värvikooslustesse enam soojemaid toone. Antud töö kuulub meistri hilisloomingusse. Seekordne Lõuna-Eesti vaade on nähtud linnulennult. Nageli koloriit on erakordselt kirgas, selles võistlevad erksad roosad, sinised ja rohelised toonid. Kunstnik on jäädvustanud vaate tüüpilisele eesti talule, kus kirka veesilma ääres seisab teistest hoonetest eraldi saun. Maalis on kevadist värskust ja sooja päikesesära, vaatest kumab igatsuse noote kauni lapsepõlve järele. 2000 Lõuna-Eesti maastik, Kalju Nagel E-kunstisalongis Nagel Kalju
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Lõuna-Eesti maastik, Kalju Nagel E-kunstisalongis
Kalju Nagel (1918–2005)

Lõuna-Eesti maastik

1994 Õli, papp. .Signatuuriga 38 x 48,5
Alghind: € 9000/€575, lõpphind: € 12 000/ 767
17. Meistri kiituseks
11.10.2006 Tallinn, Mustpeade Maja

Tartu kunstinäitustel osales Kalju Nagel enamasti maastikega, mis maalitud Lõuna-Eestis. Arvustustes nimetati teda enamasti pallasliku maalilaadi esindajaks. Õpinguid alustas ta 1936.a. “Pallases" ja jätkas hiljem Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis. Ta oli pikki aastaid seotud ENSV Kunstnike Liidu Tartu osakonnas organisatsioonilise tegevusega. Ta vedas innukalt Tartu Kunstnike Maja ehitust, mis jõudis lõpule 1959.a. Nageli nime kannavad eesti kunstis edasi tema poeg ja pojapoeg.


Nageli maastike seas on nii talviseid kui ka suviseid vaateid. Talv muutis Nageli koloriidi kargemaks, suvi tõi aga värvikooslustesse enam soojemaid toone. Antud töö kuulub meistri hilisloomingusse. Seekordne Lõuna-Eesti vaade on nähtud linnulennult. Nageli koloriit on erakordselt kirgas, selles võistlevad erksad roosad, sinised ja rohelised toonid. Kunstnik on jäädvustanud vaate tüüpilisele eesti talule, kus kirka veesilma ääres seisab teistest hoonetest eraldi saun. Maalis on kevadist värskust ja sooja päikesesära, vaatest kumab igatsuse noote kauni lapsepõlve järele.Kalju Nagel (1918–2005)
Maalikunstnik Kalju Nagel sündis 1918. aastal Tartumaal, suri 2005. aastal.Õppis 1936–1939 Pallases Aleksander Vardi ateljees, kust kutsuti 1939. aastal sõjaväeteenistusse. Osales ka II maailmasõjas. Jätkas 1945–1947 kunstiõpinguid Vardi juhendamisel Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis. Eesti Kunstnike Liidu liige alates 1956. aastast. Osales näitustel alates 1947. aastast.Viljelenud maastikumaali, vähem natüürmorti, portreed ja figuurikompositsiooni.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Lõuna-Eesti maastik, Kalju Nagel

Kalju Nagel (1918–2005) Lõuna-Eesti maastik 1994 Õli, papp Tartu kunstinäitustel osales Kalju Nagel enamasti maastikega, mis maalitud Lõuna-Eestis. Arvustustes nimetati teda enamasti pallasliku maalilaadi esindajaks. Õpinguid alustas ta 1936.a. “Pallases" ja jätkas hiljem Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis. Ta oli pikki aastaid seotud ENSV Kunstnike Liidu Tartu osakonnas organisatsioonilise tegevusega. Ta vedas innukalt Tartu Kunstnike Maja ehitust, mis jõudis lõpule 1959.a. Nageli nime kannavad eesti kunstis edasi tema poeg ja pojapoeg.
Nageli maastike seas on nii talviseid kui ka suviseid vaateid. Talv muutis Nageli koloriidi kargemaks, suvi tõi aga värvikooslustesse enam soojemaid toone. Antud töö kuulub meistri hilisloomingusse. Seekordne Lõuna-Eesti vaade on nähtud linnulennult. Nageli koloriit on erakordselt kirgas, selles võistlevad erksad roosad, sinised ja rohelised toonid. Kunstnik on jäädvustanud vaate tüüpilisele eesti talule, kus kirka veesilma ääres seisab teistest hoonetest eraldi saun. Maalis on kevadist värskust ja sooja päikesesära, vaatest kumab igatsuse noote kauni lapsepõlve järele.

Lõuna-Eesti maastik, Kalju Nagel E-kunstisalongis

Nagel Kalju
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük