Talvine maastik, Kalju Nagel Kalju Nageli kunstnikutee algas 1936. aastal kunstikoolis Pallas, kus ta omandas tugeva õpetuse vabaõhumaalist, selle värvist, valgusest ja varjust. Huvi looduse ja selle jälgimise vastu pärines kunstnikul aga juba lapsepõlvest, tema kodukohast Ahja jõe ääres. Kunstniku õpingud katkestas aga pikemaks ajaks Teine maailmasõda ning mobiliseerimine Punaarmeesse. Võimalus jätkata oma kunstiõpinguid saabus tal 1945. aastal Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis ning sellest ajast osales ta ka aktiivselt näitustel. Kalju Nagel jäi oma loomingus truuks looduse kujutamisele ning õppis tabama selle eripärasid aastaaegade vahetumisel. Maalil “Talvine maastik" nähtub varjundirikkus ja tundlik värvipalett, millega kunstnik lumist loodust maalis. Looduse jäädvustamisel oli Nagelile oluline vältida idealiseerimist ning säilitada võimalikult natuuritruu koloriit ning vahetu mulje. Aastatega teisenes vaid maalilaad, mis 1960ndatel muutus dekoratiivsemaks ning kujundid muutusid üldistatumaks. Sellest kõnelevad ka teosed “Mäeküla" ja “Suvemaastik". Meistrilt meistrile Talvine maastik, Kalju Nagel E-kunstisalongis Nagel Kalju
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Talvine maastik, Kalju Nagel E-kunstisalongis
Kalju Nagel (1918–2005)

Talvine maastik

Õli,lõuend. . 63x70. Signatuuriga. Originaalraamis.
Alghind: 1200€(18775.92EEK)
26. E-Kunstisalongi XXVI oksjon
30.04.2011 Tartu galerii

Kalju Nageli kunstnikutee algas 1936. aastal kunstikoolis Pallas, kus ta omandas tugeva õpetuse vabaõhumaalist, selle värvist, valgusest ja varjust. Huvi looduse ja selle jälgimise vastu pärines kunstnikul aga juba lapsepõlvest, tema kodukohast Ahja jõe ääres. Kunstniku õpingud katkestas aga pikemaks ajaks Teine maailmasõda ning mobiliseerimine Punaarmeesse. Võimalus jätkata oma kunstiõpinguid saabus tal 1945. aastal Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis ning sellest ajast osales ta ka aktiivselt näitustel.
Kalju Nagel jäi oma loomingus truuks looduse kujutamisele ning õppis tabama selle eripärasid aastaaegade vahetumisel. Maalil “Talvine maastik" nähtub varjundirikkus ja tundlik värvipalett, millega kunstnik lumist loodust maalis. Looduse jäädvustamisel oli Nagelile oluline vältida idealiseerimist ning säilitada võimalikult natuuritruu koloriit ning vahetu mulje. Aastatega teisenes vaid maalilaad, mis 1960ndatel muutus dekoratiivsemaks ning kujundid muutusid üldistatumaks. Sellest kõnelevad ka teosed “Mäeküla" ja “Suvemaastik".Kalju Nagel (1918–2005)
Maalikunstnik Kalju Nagel sündis 1918. aastal Tartumaal, suri 2005. aastal.Õppis 1936–1939 Pallases Aleksander Vardi ateljees, kust kutsuti 1939. aastal sõjaväeteenistusse. Osales ka II maailmasõjas. Jätkas 1945–1947 kunstiõpinguid Vardi juhendamisel Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis. Eesti Kunstnike Liidu liige alates 1956. aastast. Osales näitustel alates 1947. aastast.Viljelenud maastikumaali, vähem natüürmorti, portreed ja figuurikompositsiooni.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Talvine maastik, Kalju Nagel

Kalju Nagel (1918–2005) Talvine maastik Õli,lõuend Kalju Nageli kunstnikutee algas 1936. aastal kunstikoolis Pallas, kus ta omandas tugeva õpetuse vabaõhumaalist, selle värvist, valgusest ja varjust. Huvi looduse ja selle jälgimise vastu pärines kunstnikul aga juba lapsepõlvest, tema kodukohast Ahja jõe ääres. Kunstniku õpingud katkestas aga pikemaks ajaks Teine maailmasõda ning mobiliseerimine Punaarmeesse. Võimalus jätkata oma kunstiõpinguid saabus tal 1945. aastal Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis ning sellest ajast osales ta ka aktiivselt näitustel.Kalju Nagel jäi oma loomingus truuks looduse kujutamisele ning õppis tabama selle eripärasid aastaaegade vahetumisel. Maalil “Talvine maastik" nähtub varjundirikkus ja tundlik värvipalett, millega kunstnik lumist loodust maalis. Looduse jäädvustamisel oli Nagelile oluline vältida idealiseerimist ning säilitada võimalikult natuuritruu koloriit ning vahetu mulje. Aastatega teisenes vaid maalilaad, mis 1960ndatel muutus dekoratiivsemaks ning kujundid muutusid üldistatumaks. Sellest kõnelevad ka teosed “Mäeküla" ja “Suvemaastik".

Talvine maastik, Kalju Nagel E-kunstisalongis

Nagel Kalju
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük