Mäeküla, Kalju Nagel E-kunstisalongis Kalju Nageli kunstnikutee algas 1936. aastal kunstikoolis Pallas, kus ta omandas tugeva õpetuse vabaõhumaalist, selle värvist, valgusest ja varjust. Huvi looduse ja selle jälgimise vastu pärines kunstnikul aga juba lapsepõlvest, tema kodukohast Ahja jõe ääres. Kunstniku õpingud katkestas aga pikemaks ajaks Teine maailmasõda ning mobiliseerimine Punaarmeesse. Võimalus jätkata oma kunstiõpinguid saabus tal 1945. aastal Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis ning sellest ajast osales ta ka aktiivselt näitustel. Kalju Nagel jäi oma loomingus truuks looduse kujutamisele ning õppis tabama selle eripärasid aastaaegade vahetumisel. Maalil “Talvine maastik" nähtub varjundirikkus ja tundlik värvipalett, millega kunstnik lumist loodust maalis. Looduse jäädvustamisel oli Nagelile oluline vältida idealiseerimist ning säilitada võimalikult natuuritruu koloriit ning vahetu mulje. Aastatega teisenes vaid maalilaad, mis 1960ndatel muutus dekoratiivsemaks ning kujundid muutusid üldistatumaks. Sellest kõnelevad ka teosed “Mäeküla" ja “Suvemaastik". 2000 Mäeküla, Kalju Nagel E-kunstisalongis Nagel Kalju
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Mäeküla, Kalju Nagel E-kunstisalongis
Kalju Nagel (1918–2005)

Mäeküla

1966 Õli,lõuend. 50x79. Signatuuriga.
Alghind: € 915€(14316.64EEK)
26. E-Kunstisalongi XXVI oksjon
30.04.2011 Tartu galerii

Kalju Nageli kunstnikutee algas 1936. aastal kunstikoolis Pallas, kus ta omandas tugeva õpetuse vabaõhumaalist, selle värvist, valgusest ja varjust. Huvi looduse ja selle jälgimise vastu pärines kunstnikul aga juba lapsepõlvest, tema kodukohast Ahja jõe ääres. Kunstniku õpingud katkestas aga pikemaks ajaks Teine maailmasõda ning mobiliseerimine Punaarmeesse. Võimalus jätkata oma kunstiõpinguid saabus tal 1945. aastal Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis ning sellest ajast osales ta ka aktiivselt näitustel.
Kalju Nagel jäi oma loomingus truuks looduse kujutamisele ning õppis tabama selle eripärasid aastaaegade vahetumisel. Maalil “Talvine maastik" nähtub varjundirikkus ja tundlik värvipalett, millega kunstnik lumist loodust maalis. Looduse jäädvustamisel oli Nagelile oluline vältida idealiseerimist ning säilitada võimalikult natuuritruu koloriit ning vahetu mulje. Aastatega teisenes vaid maalilaad, mis 1960ndatel muutus dekoratiivsemaks ning kujundid muutusid üldistatumaks. Sellest kõnelevad ka teosed “Mäeküla" ja “Suvemaastik".Kalju Nagel (1918–2005)
Maalikunstnik Kalju Nagel sündis 1918. aastal Tartumaal, suri 2005. aastal.Õppis 1936–1939 Pallases Aleksander Vardi ateljees, kust kutsuti 1939. aastal sõjaväeteenistusse. Osales ka II maailmasõjas. Jätkas 1945–1947 kunstiõpinguid Vardi juhendamisel Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis. Eesti Kunstnike Liidu liige alates 1956. aastast. Osales näitustel alates 1947. aastast.Viljelenud maastikumaali, vähem natüürmorti, portreed ja figuurikompositsiooni.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Mäeküla, Kalju Nagel E-kunstisalongis

Kalju Nagel (1918–2005) Mäeküla 1966 Õli,lõuend 50x79 Kalju Nageli kunstnikutee algas 1936. aastal kunstikoolis Pallas, kus ta omandas tugeva õpetuse vabaõhumaalist, selle värvist, valgusest ja varjust. Huvi looduse ja selle jälgimise vastu pärines kunstnikul aga juba lapsepõlvest, tema kodukohast Ahja jõe ääres. Kunstniku õpingud katkestas aga pikemaks ajaks Teine maailmasõda ning mobiliseerimine Punaarmeesse. Võimalus jätkata oma kunstiõpinguid saabus tal 1945. aastal Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis ning sellest ajast osales ta ka aktiivselt näitustel.Kalju Nagel jäi oma loomingus truuks looduse kujutamisele ning õppis tabama selle eripärasid aastaaegade vahetumisel. Maalil “Talvine maastik" nähtub varjundirikkus ja tundlik värvipalett, millega kunstnik lumist loodust maalis. Looduse jäädvustamisel oli Nagelile oluline vältida idealiseerimist ning säilitada võimalikult natuuritruu koloriit ning vahetu mulje. Aastatega teisenes vaid maalilaad, mis 1960ndatel muutus dekoratiivsemaks ning kujundid muutusid üldistatumaks. Sellest kõnelevad ka teosed “Mäeküla" ja “Suvemaastik".

Mäeküla, Kalju Nagel E-kunstisalongis

Nagel Kalju
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük