43 Kasaritsa maastik, Konrad 1907. aastal on kirjutanud Konrad Mägi: „Ma olen põhjamaa poeg ja kõik, mis mus on, pole midagi muud kui osake kogu rahvast ja meie loodusest. Kus ma ka ei viibiks, jääb Põhi minu kodumaaks (laiemas mõttes). “ Tõepoolest, loodus oma rikkaliku värvipaletiga oli Mägile ammendamatu inspiratsiooniallikas, pakkudes tundlikule kunstnikunatuurile alati midagi meelepärast. Lõuna-Eesti kuppelmaastik moodustab suurmeistri loomingus eraldi peatüki ning pea alati on Mägi sedatüüpi motiivide keskmes olnud ka veesilm. Võrumaal valmisid tal nii tumedamates kui ka kirkamates toonides maastikud, mis ühest küljest räägivad meile täna kunstnikku valitsenud meeleoludest ja eksistentsiaalsetest mõtisklustest, aga teisest küljest annavad aimu tema jäägitust imetlusest sealse looduse vastu. Mägi töötas ja liikus oma kunstiretkedel kiiresti ning matkates mööda Võrumaad valmis tal vahel lausa mitu visandit päevas. Valminud maalidele on iseloomulikud säbrulised pilved ja elav taevalaotus, maastiku katavad tihedad pintslilöögid ja pastoosne maalilaad. 1916. ja 1917. aasta suved veetis Konrad Mägi Võrus ja Kasaritsas riigikohtuniku ja maalikunstniku Martin Taevere (1879–1939) juures, kes on oma mälestustes meenutanud: „Matkal värvikast rippus üle õla rihma otsas seljas. Paelus teda maastikus motiiv või värvide harmoonia – kohe peatus, istus maha ja kiire vehkimine hakkas peale. /---/ Küll saivad puud, taevas, maa ja vesi värvilise löögi näkku. Iga värvi plärakas näis aga istuvat ikka omal kohal ja rõõmsas ühenduses naabriga. Nii kattis ta terve joonise hoogsate löökidega. Siis pintslid hakkasid liikuma aeglasemalt – ta jõudis üksikasjade juurde. Pealtvaatamine teda ei seganud. Ta nagu ei pannud sind tähele…“ Siinne maal „Kasaritsa maastik“ on suurepärane näide Konrad Mägi Võrumaa perioodi loomingust ning jääb üle tunda ainult rõõmu, et jätkuvalt leidub veel üllatusi, mis täiendavad Eesti kunstiklassika loomepärandit. 2006 43. Kasaritsa maastik, Konrad Mägi E-kunstisalongis Mägi Konrad
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
43. Kasaritsa maastik, Konrad Mägi E-kunstisalongis
Konrad Mägi (1878-1925)

43. Kasaritsa maastik

U 1916-1921. Õli, papp. 38,7x46,5. Signatuuriga. Säilinud originaalraam.
Alghind: € 75000, lõpphind: € 232000
50. E-Kunstisalongi L oksjon
03.12.2022 Tartu galeriis kell 13

1907. aastal on kirjutanud Konrad Mägi: „Ma olen põhjamaa poeg ja kõik, mis mus on, pole midagi muud kui osake kogu rahvast ja meie loodusest. Kus ma ka ei viibiks, jääb Põhi minu kodumaaks (laiemas mõttes).“ Tõepoolest, loodus oma rikkaliku värvipaletiga oli Mägile ammendamatu inspiratsiooniallikas, pakkudes tundlikule kunstnikunatuurile alati midagi meelepärast. Lõuna-Eesti kuppelmaastik moodustab suurmeistri loomingus eraldi peatüki ning pea alati on Mägi sedatüüpi motiivide keskmes olnud ka veesilm. Võrumaal valmisid tal nii tumedamates kui ka kirkamates toonides maastikud, mis ühest küljest räägivad meile täna kunstnikku valitsenud meeleoludest ja eksistentsiaalsetest mõtisklustest, aga teisest küljest annavad aimu tema jäägitust imetlusest sealse looduse vastu. Mägi töötas ja liikus oma kunstiretkedel kiiresti ning matkates mööda Võrumaad valmis tal vahel lausa mitu visandit päevas. Valminud maalidele on iseloomulikud säbrulised pilved ja elav taevalaotus, maastiku katavad tihedad pintslilöögid ja pastoosne maalilaad.
1916. ja 1917. aasta suved veetis Konrad Mägi Võrus ja Kasaritsas riigikohtuniku ja maalikunstniku Martin Taevere (1879–1939) juures, kes on oma mälestustes meenutanud: „Matkal värvikast rippus üle õla rihma otsas seljas. Paelus teda maastikus motiiv või värvide harmoonia – kohe peatus, istus maha ja kiire vehkimine hakkas peale. /---/ Küll saivad puud, taevas, maa ja vesi värvilise löögi näkku. Iga värvi plärakas näis aga istuvat ikka omal kohal ja rõõmsas ühenduses naabriga. Nii kattis ta terve joonise hoogsate löökidega. Siis pintslid hakkasid liikuma aeglasemalt – ta jõudis üksikasjade juurde. Pealtvaatamine teda ei seganud. Ta nagu ei pannud sind tähele…“
Siinne maal „Kasaritsa maastik“ on suurepärane näide Konrad Mägi Võrumaa perioodi loomingust ning jääb üle tunda ainult rõõmu, et jätkuvalt leidub veel üllatusi, mis täiendavad Eesti kunstiklassika loomepärandit.Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

43 Kasaritsa maastik, Konrad

Konrad Mägi (1878-1925) 43 Kasaritsa maastik U 1916-1921 1907. aastal on kirjutanud Konrad Mägi: „Ma olen põhjamaa poeg ja kõik, mis mus on, pole midagi muud kui osake kogu rahvast ja meie loodusest. Kus ma ka ei viibiks, jääb Põhi minu kodumaaks (laiemas mõttes).“ Tõepoolest, loodus oma rikkaliku värvipaletiga oli Mägile ammendamatu inspiratsiooniallikas, pakkudes tundlikule kunstnikunatuurile alati midagi meelepärast. Lõuna-Eesti kuppelmaastik moodustab suurmeistri loomingus eraldi peatüki ning pea alati on Mägi sedatüüpi motiivide keskmes olnud ka veesilm. Võrumaal valmisid tal nii tumedamates kui ka kirkamates toonides maastikud, mis ühest küljest räägivad meile täna kunstnikku valitsenud meeleoludest ja eksistentsiaalsetest mõtisklustest, aga teisest küljest annavad aimu tema jäägitust imetlusest sealse looduse vastu. Mägi töötas ja liikus oma kunstiretkedel kiiresti ning matkates mööda Võrumaad valmis tal vahel lausa mitu visandit päevas. Valminud maalidele on iseloomulikud säbrulised pilved ja elav taevalaotus, maastiku katavad tihedad pintslilöögid ja pastoosne maalilaad. 1916. ja 1917. aasta suved veetis Konrad Mägi Võrus ja Kasaritsas riigikohtuniku ja maalikunstniku Martin Taevere (1879–1939) juures, kes on oma mälestustes meenutanud: „Matkal värvikast rippus üle õla rihma otsas seljas. Paelus teda maastikus motiiv või värvide harmoonia – kohe peatus, istus maha ja kiire vehkimine hakkas peale. /---/ Küll saivad puud, taevas, maa ja vesi värvilise löögi näkku. Iga värvi plärakas näis aga istuvat ikka omal kohal ja rõõmsas ühenduses naabriga. Nii kattis ta terve joonise hoogsate löökidega. Siis pintslid hakkasid liikuma aeglasemalt – ta jõudis üksikasjade juurde. Pealtvaatamine teda ei seganud. Ta nagu ei pannud sind tähele…“Siinne maal „Kasaritsa maastik“ on suurepärane näide Konrad Mägi Võrumaa perioodi loomingust ning jääb üle tunda ainult rõõmu, et jätkuvalt leidub veel üllatusi, mis täiendavad Eesti kunstiklassika loomepärandit.

43. Kasaritsa maastik, Konrad Mägi E-kunstisalongis

Mägi Konrad
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük