Vana talu, Alfred Kongo Alfred Kongo armastas oma maastikes kujutada vanu talumaju maalilise looduse keskel, need lihtsad motiivid korduvad tööst-töösse, kuid ikka leiab meister uudseid värvikooskõlasid ning värskeid lahendusi. Antud motiivi on Kongo oma töis jäädvustanud korduvalt. Maalil kujutab ta oma venna talu Kanepimaal (Jõksis), mis asus kunstniku sünnikodu vahetus läheduses. Eriti tuntud on tema 1960. aastal valminud talvine vaade sama taluga, kus esiplaanil paremal on kooguga kaev ning taga ridamisi asetsevad taluhooned. 1962. aastal maalitud vaade pärineb ilmselt sügisest, kuna pruunikas-rohekale koloriidile annavad värvisära roosakad aktsendid. Kongo signeeris oma töid haru-harva, kirjutades ikka andmed maali tagaküljele. Tegu on haruldase kompositsiooniga, millel autori signatuur. Juta Kivimäe leiab, et meistri 1960ndate aastate loomingus "on ühteaegu nii etüüdlikku värskust kui põhjamaist raskemeelsust. “ 2000 Vana talu, Alfred Kongo E-kunstisalongis Kongo Alfred
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Vana talu, Alfred Kongo E-kunstisalongis
Alfred Kongo (1906-1990)

Vana talu

1962 Õli,lõuend papil. Signatuuriga. 34,2x48,5
Alghind: € 20000/€1278
18. Töö kiidab Meistrit
04.04.2007 Tallinn, Mustpeade Maja

Alfred Kongo armastas oma maastikes kujutada vanu talumaju maalilise looduse keskel, need lihtsad motiivid korduvad tööst-töösse, kuid ikka leiab meister uudseid värvikooskõlasid ning värskeid lahendusi. Antud motiivi on Kongo oma töis jäädvustanud korduvalt. Maalil kujutab ta oma venna talu Kanepimaal (Jõksis), mis asus kunstniku sünnikodu vahetus läheduses. Eriti tuntud on tema 1960. aastal valminud talvine vaade sama taluga, kus esiplaanil paremal on kooguga kaev ning taga ridamisi asetsevad taluhooned. 1962. aastal maalitud vaade pärineb ilmselt sügisest, kuna pruunikas-rohekale koloriidile annavad värvisära roosakad aktsendid.
Kongo signeeris oma töid haru-harva, kirjutades ikka andmed maali tagaküljele. Tegu on haruldase kompositsiooniga, millel autori signatuur. Juta Kivimäe leiab, et meistri 1960ndate aastate loomingus "on ühteaegu nii etüüdlikku värskust kui põhjamaist raskemeelsust.“Alfred Kongo (1906-1990)
Alfred Kongo lõpetas Pallase kunstikooli viimase lennu 1940. aastal Ado Vabbe õpilasena ning tema loomingukreedoks võib pidada koloriidi väljendusrikkust. Teda on põhiliselt köitnud maastikumaal, natüürmort ja lilled. Kongo lillemaalid on jõulised ning tihti jätab autor isegiportreteeritava nimetuse määratlemata, kuna olulisim on värvielamus.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Vana talu, Alfred Kongo

Alfred Kongo (1906-1990) Vana talu 1962 Õli,lõuend papil Signatuuriga Alfred Kongo armastas oma maastikes kujutada vanu talumaju maalilise looduse keskel, need lihtsad motiivid korduvad tööst-töösse, kuid ikka leiab meister uudseid värvikooskõlasid ning värskeid lahendusi. Antud motiivi on Kongo oma töis jäädvustanud korduvalt. Maalil kujutab ta oma venna talu Kanepimaal (Jõksis), mis asus kunstniku sünnikodu vahetus läheduses. Eriti tuntud on tema 1960. aastal valminud talvine vaade sama taluga, kus esiplaanil paremal on kooguga kaev ning taga ridamisi asetsevad taluhooned. 1962. aastal maalitud vaade pärineb ilmselt sügisest, kuna pruunikas-rohekale koloriidile annavad värvisära roosakad aktsendid. Kongo signeeris oma töid haru-harva, kirjutades ikka andmed maali tagaküljele. Tegu on haruldase kompositsiooniga, millel autori signatuur. Juta Kivimäe leiab, et meistri 1960ndate aastate loomingus "on ühteaegu nii etüüdlikku värskust kui põhjamaist raskemeelsust.“

Vana talu, Alfred Kongo E-kunstisalongis

Kongo Alfred
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük