Atla motiiv (Saaremaa), Alfred Järgmisel aastal möödub juba 100 aastat ühe Tartu koloriitsema ja isikupärasema kunstniku sünnist. Paljudele Tartu Kunstikoolis õppinuile on Kongo jäänud meelde suurepärase pedagoogina, kes jagas asjalikku professionaalset teavet maalimisest ning puistas jutu sekka huvitavaid tähelepanekuid kunstiajaloost, arutledes varasemate meistrite loomingu üle. Kongo pildid olid tartlastest kunstiarmastajate seas väga populaarsed. Samas on meistri maalilaadi nautimiseks vajalik erudeeritud kunstimaitse, et hinnata tema maalide isikupärast käekirja. Saaremaa on üks populaarsemaid paikkondi, mida on jäädvustanud paljud eesti kunstnikud. Kongo nägemus on vaieldamatult erinev, tema töis ei näe impressionistliku õhuvärelust ega ülepingutatud detailitruudust. "Atla motiiv“ on valminud 1969. aastal, ajal, mil kunstniku maalilaadi iseloomustas teatud raskepärasus, mida rõhutab veelgi mustja kontuuri kasutamine ning mehiselt jõuline pintslikiri. Kompositsiooni toob õhku õhukese värvikihi alt läbikumav soe alusmaterjali toon. 2000 Atla motiiv (Saaremaa), Alfred Kongo E-kunstisalongis Kongo Alfred
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Atla motiiv (Saaremaa), Alfred Kongo E-kunstisalongis
Alfred Kongo (1906-1990)

Atla motiiv (Saaremaa)

1969 Gua¹¹, papp. 50 x 70. Signatuur taga.
Alghind: € 12500/€799, lõpphind: € 21 500/ 1 374
15. Meistri puudutus
09.11.2005 Tallinn, Mustpeade maja

Järgmisel aastal möödub juba 100 aastat ühe Tartu koloriitsema ja isikupärasema kunstniku sünnist. Paljudele Tartu Kunstikoolis õppinuile on Kongo jäänud meelde suurepärase pedagoogina, kes jagas asjalikku professionaalset teavet maalimisest ning puistas jutu sekka huvitavaid tähelepanekuid kunstiajaloost, arutledes varasemate meistrite loomingu üle. Kongo pildid olid tartlastest kunstiarmastajate seas väga populaarsed. Samas on meistri maalilaadi nautimiseks vajalik erudeeritud kunstimaitse, et hinnata tema maalide isikupärast käekirja.

Saaremaa on üks populaarsemaid paikkondi, mida on jäädvustanud paljud eesti kunstnikud. Kongo nägemus on vaieldamatult erinev, tema töis ei näe impressionistliku õhuvärelust ega ülepingutatud detailitruudust. "Atla motiiv“ on valminud 1969. aastal, ajal, mil kunstniku maalilaadi iseloomustas teatud raskepärasus, mida rõhutab veelgi mustja kontuuri kasutamine ning mehiselt jõuline pintslikiri. Kompositsiooni toob õhku õhukese värvikihi alt läbikumav soe alusmaterjali toon.Alfred Kongo (1906-1990)
Alfred Kongo lõpetas Pallase kunstikooli viimase lennu 1940. aastal Ado Vabbe õpilasena ning tema loomingukreedoks võib pidada koloriidi väljendusrikkust. Teda on põhiliselt köitnud maastikumaal, natüürmort ja lilled. Kongo lillemaalid on jõulised ning tihti jätab autor isegiportreteeritava nimetuse määratlemata, kuna olulisim on värvielamus.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Atla motiiv (Saaremaa), Alfred

Alfred Kongo (1906-1990) Atla motiiv (Saaremaa) 1969 Gua¹¹, papp 50 x 70 Järgmisel aastal möödub juba 100 aastat ühe Tartu koloriitsema ja isikupärasema kunstniku sünnist. Paljudele Tartu Kunstikoolis õppinuile on Kongo jäänud meelde suurepärase pedagoogina, kes jagas asjalikku professionaalset teavet maalimisest ning puistas jutu sekka huvitavaid tähelepanekuid kunstiajaloost, arutledes varasemate meistrite loomingu üle. Kongo pildid olid tartlastest kunstiarmastajate seas väga populaarsed. Samas on meistri maalilaadi nautimiseks vajalik erudeeritud kunstimaitse, et hinnata tema maalide isikupärast käekirja.
Saaremaa on üks populaarsemaid paikkondi, mida on jäädvustanud paljud eesti kunstnikud. Kongo nägemus on vaieldamatult erinev, tema töis ei näe impressionistliku õhuvärelust ega ülepingutatud detailitruudust. "Atla motiiv“ on valminud 1969. aastal, ajal, mil kunstniku maalilaadi iseloomustas teatud raskepärasus, mida rõhutab veelgi mustja kontuuri kasutamine ning mehiselt jõuline pintslikiri. Kompositsiooni toob õhku õhukese värvikihi alt läbikumav soe alusmaterjali toon.

Atla motiiv (Saaremaa), Alfred Kongo E-kunstisalongis

Kongo Alfred
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük