Natüürmort sinise vaasiga, Alfred Üheks Alfred Kongo lemmikzanriks on olnud natüürmort. Mare Ruus kirjutab:"Alfred Kongol on rohkem foovlikku maalimisviisi, suurt ja julget, objekti rütmiliselt iseloomustavat pintslitõmmet,kuigi värvivalgus on tal summutatum. A. Vardi helendava päikesevalguse kõrval mõjuvad A. Kongo maalid otsekui õhtueelselt varjundatuna. "(Tartu maalijad, 1979). Samas on meeldiv kunstniku tahe vältida liiga romantilisi ning välise ilu ja ligitõmbavusega populaarseid motiive. 2000 Natüürmort sinise vaasiga, Alfred Kongo E-kunstisalongis Kongo Alfred
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Natüürmort sinise vaasiga, Alfred Kongo E-kunstisalongis
Alfred Kongo (1906-1990)

Natüürmort sinise vaasiga

1969 Tempera, papp 62 x 42,5. Signeering taga
Alghind: € 19000/€1214
8. Meistrilt rahvale
06.10.2002 Tartu Linnamuuseum

Üheks Alfred Kongo lemmikzanriks on olnud natüürmort. Mare Ruus kirjutab:"Alfred Kongol on rohkem foovlikku maalimisviisi, suurt ja julget, objekti rütmiliselt iseloomustavat pintslitõmmet,kuigi värvivalgus on tal summutatum. A.Vardi helendava päikesevalguse kõrval mõjuvad A.Kongo maalid otsekui õhtueelselt varjundatuna."(Tartu maalijad, 1979). Samas on meeldiv kunstniku tahe vältida liiga romantilisi ning välise ilu ja ligitõmbavusega populaarseid motiive.Alfred Kongo (1906-1990)
Alfred Kongo lõpetas Pallase kunstikooli viimase lennu 1940. aastal Ado Vabbe õpilasena ning tema loomingukreedoks võib pidada koloriidi väljendusrikkust. Teda on põhiliselt köitnud maastikumaal, natüürmort ja lilled. Kongo lillemaalid on jõulised ning tihti jätab autor isegiportreteeritava nimetuse määratlemata, kuna olulisim on värvielamus.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Natüürmort sinise vaasiga, Alfred

Alfred Kongo (1906-1990) Natüürmort sinise vaasiga 1969 Tempera, papp 62 x 42,5 Signeering taga Alghind: € 19000/€1214 8 Üheks Alfred Kongo lemmikzanriks on olnud natüürmort. Mare Ruus kirjutab:"Alfred Kongol on rohkem foovlikku maalimisviisi, suurt ja julget, objekti rütmiliselt iseloomustavat pintslitõmmet,kuigi värvivalgus on tal summutatum. A.Vardi helendava päikesevalguse kõrval mõjuvad A.Kongo maalid otsekui õhtueelselt varjundatuna."(Tartu maalijad, 1979). Samas on meeldiv kunstniku tahe vältida liiga romantilisi ning välise ilu ja ligitõmbavusega populaarseid motiive.

Natüürmort sinise vaasiga, Alfred Kongo E-kunstisalongis

Kongo Alfred
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük