Natüürmort lambiga, Alfred Kongo Alfred Kongo lõpetas Pallase viimase lennu 1940. aastal Ado Vabbe õpilasena. Tema looming on ehe näide pallaslikust värvitraditsioonist, millele kunstnik jäi truuks elu lõpuni. 1960ndatel ilmus Kongo loomingusse karm stiil, nii et tema niigi laia pintslikirjaga tööd omandasid laiade tumedate joonte mõjul veelgi suurema sügavuse ja jõulisuse. Tema järgnev maalilooming näib kohati kalduvat lausa abstraktsesse ekspressionismi, kus motiiv omandab teisejärgulisuse ning esiplaanil on värv ja vorm. Kongo maale hinnates tekib sageli mulje juhuslikkusest ning näib, et kujutatavad objektid ei oleks justkui "kaadrisse“ mahtunud. Kunstiteadlane Indrek Grigor on kirjutanud: "Aga sellegipoolest või pigem seda enam mõjuvad Kongo maalid väga hästi komponeerituina. Kaootiliselt üle töö laiali paiskunud, juhuse ajel teineteisele ladestunud värve seob motiiviks tööde väikeste formaatide tõttu groteskselt esile tungiv sentimeetrise läbimõõduga kontuur. “ Need omadused eristavad Kongo natüürmorte traditsioonilistele kriteeriumidele vastavatest vaikeludest. Teatav kaos ja kaootilisus maalil "Natüürmort lambiga“ on võluv ja selle teose suurim tugevus. Maal on ära toodud kunstniku kataloogis (Näitus Tartu Kunstimuuseumis 29. 09. -19. 11. 2006) teoste nimestikus aasta 1966 all jk. nr. 136, kus on märgitud - asukoht teadmata. Meistrilt meistrile Natüürmort lambiga, Alfred Kongo E-kunstisalongis Kongo Alfred
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Natüürmort lambiga, Alfred Kongo E-kunstisalongis
Alfred Kongo (1906-1990)

Natüürmort lambiga

1966 Gua¹¹, papp. 75,5x 65,5. Signeering tagaküljel.
Alghind: 1300, lõpphind: € 1300
28. E-Kunstisalongi XXVIII oksjon
22.04.2012 kell 15 Tartu galerii

Alfred Kongo lõpetas Pallase viimase lennu 1940. aastal Ado Vabbe õpilasena. Tema looming on ehe näide pallaslikust värvitraditsioonist, millele kunstnik jäi truuks elu lõpuni. 1960ndatel ilmus Kongo loomingusse karm stiil, nii et tema niigi laia pintslikirjaga tööd omandasid laiade tumedate joonte mõjul veelgi suurema sügavuse ja jõulisuse. Tema järgnev maalilooming näib kohati kalduvat lausa abstraktsesse ekspressionismi, kus motiiv omandab teisejärgulisuse ning esiplaanil on värv ja vorm.
Kongo maale hinnates tekib sageli mulje juhuslikkusest ning näib, et kujutatavad objektid ei oleks justkui "kaadrisse“ mahtunud. Kunstiteadlane Indrek Grigor on kirjutanud: "Aga sellegipoolest või pigem seda enam mõjuvad Kongo maalid väga hästi komponeerituina. Kaootiliselt üle töö laiali paiskunud, juhuse ajel teineteisele ladestunud värve seob motiiviks tööde väikeste formaatide tõttu groteskselt esile tungiv sentimeetrise läbimõõduga kontuur.“ Need omadused eristavad Kongo natüürmorte traditsioonilistele kriteeriumidele vastavatest vaikeludest. Teatav kaos ja kaootilisus maalil "Natüürmort lambiga“ on võluv ja selle teose suurim tugevus.
Maal on ära toodud kunstniku kataloogis (Näitus Tartu Kunstimuuseumis 29.09.-19.11. 2006) teoste nimestikus aasta 1966 all jk.nr. 136, kus on märgitud - asukoht teadmata.Alfred Kongo (1906-1990)
Alfred Kongo lõpetas Pallase kunstikooli viimase lennu 1940. aastal Ado Vabbe õpilasena ning tema loomingukreedoks võib pidada koloriidi väljendusrikkust. Teda on põhiliselt köitnud maastikumaal, natüürmort ja lilled. Kongo lillemaalid on jõulised ning tihti jätab autor isegiportreteeritava nimetuse määratlemata, kuna olulisim on värvielamus.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Natüürmort lambiga, Alfred Kongo

Alfred Kongo (1906-1990) Natüürmort lambiga 1966 Gua¹¹, papp 75,5x 65,5 Alfred Kongo lõpetas Pallase viimase lennu 1940. aastal Ado Vabbe õpilasena. Tema looming on ehe näide pallaslikust värvitraditsioonist, millele kunstnik jäi truuks elu lõpuni. 1960ndatel ilmus Kongo loomingusse karm stiil, nii et tema niigi laia pintslikirjaga tööd omandasid laiade tumedate joonte mõjul veelgi suurema sügavuse ja jõulisuse. Tema järgnev maalilooming näib kohati kalduvat lausa abstraktsesse ekspressionismi, kus motiiv omandab teisejärgulisuse ning esiplaanil on värv ja vorm. Kongo maale hinnates tekib sageli mulje juhuslikkusest ning näib, et kujutatavad objektid ei oleks justkui "kaadrisse“ mahtunud. Kunstiteadlane Indrek Grigor on kirjutanud: "Aga sellegipoolest või pigem seda enam mõjuvad Kongo maalid väga hästi komponeerituina. Kaootiliselt üle töö laiali paiskunud, juhuse ajel teineteisele ladestunud värve seob motiiviks tööde väikeste formaatide tõttu groteskselt esile tungiv sentimeetrise läbimõõduga kontuur.“ Need omadused eristavad Kongo natüürmorte traditsioonilistele kriteeriumidele vastavatest vaikeludest. Teatav kaos ja kaootilisus maalil "Natüürmort lambiga“ on võluv ja selle teose suurim tugevus. Maal on ära toodud kunstniku kataloogis (Näitus Tartu Kunstimuuseumis 29.09.-19.11. 2006) teoste nimestikus aasta 1966 all jk.nr. 136, kus on märgitud - asukoht teadmata.

Natüürmort lambiga, Alfred Kongo E-kunstisalongis

Kongo Alfred
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük