Natüürmort lambiga, Alfred Kongo Alfred Kongo lõpetas Pallase viimase lennu 1940. aastal Ado Vabbe õpilasena. Tema looming on ehe näide pallaslikust värvitraditsioonist, millele kunstnik jäi truuks elu lõpuni. 1960ndatel ilmus Kongo loomingusse karm stiil, nii et tema niigi laia pintslikirjaga tööd omandasid laiade tumedate joonte mõjul veelgi suurema sügavuse ja jõulisuse. Tema järgnev maalilooming näib kohati kalduvat lausa abstraktsesse ekspressionismi, kus motiiv omandab teisejärgulisuse ning esiplaanil on värv ja vorm. Kongo maale hinnates tekib sageli mulje juhuslikkusest ning näib, et kujutatavad objektid ei oleks justkui "kaadrisse“ mahtunud. Kunstiteadlane Indrek Grigor on kirjutanud: "Aga sellegipoolest või pigem seda enam mõjuvad Kongo maalid väga hästi komponeerituina. Kaootiliselt üle töö laiali paiskunud, juhuse ajel teineteisele ladestunud värve seob motiiviks tööde väikeste formaatide tõttu groteskselt esile tungiv sentimeetrise läbimõõduga kontuur. “ Need omadused eristavad Kongo natüürmorte traditsioonilistele kriteeriumidele vastavatest vaikeludest. Teatav kaos ja kaootilisus maalil "Natüürmort lambiga“ on võluv ja selle teose suurim tugevus. Maal on ära toodud kunstniku kataloogis (Näitus Tartu Kunstimuuseumis 29. 09. -19. 11. 2006) teoste nimestikus aasta 1966 all jk. nr. 136, kus on märgitud - asukoht teadmata. 2000 Natüürmort lambiga, Alfred Kongo E-kunstisalongis Kongo Alfred
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Natüürmort lambiga, Alfred Kongo E-kunstisalongis
Alfred Kongo (1906-1990)

Natüürmort lambiga

1966 Gua¹¹, papp. 75,5x 65,5. Signeering tagaküljel.
Alghind: € 1300, lõpphind: € 1300
28. E-Kunstisalongi XXVIII oksjon
22.04.2012 kell 15 Tartu galerii

Alfred Kongo lõpetas Pallase viimase lennu 1940. aastal Ado Vabbe õpilasena. Tema looming on ehe näide pallaslikust värvitraditsioonist, millele kunstnik jäi truuks elu lõpuni. 1960ndatel ilmus Kongo loomingusse karm stiil, nii et tema niigi laia pintslikirjaga tööd omandasid laiade tumedate joonte mõjul veelgi suurema sügavuse ja jõulisuse. Tema järgnev maalilooming näib kohati kalduvat lausa abstraktsesse ekspressionismi, kus motiiv omandab teisejärgulisuse ning esiplaanil on värv ja vorm.
Kongo maale hinnates tekib sageli mulje juhuslikkusest ning näib, et kujutatavad objektid ei oleks justkui "kaadrisse“ mahtunud. Kunstiteadlane Indrek Grigor on kirjutanud: "Aga sellegipoolest või pigem seda enam mõjuvad Kongo maalid väga hästi komponeerituina. Kaootiliselt üle töö laiali paiskunud, juhuse ajel teineteisele ladestunud värve seob motiiviks tööde väikeste formaatide tõttu groteskselt esile tungiv sentimeetrise läbimõõduga kontuur.“ Need omadused eristavad Kongo natüürmorte traditsioonilistele kriteeriumidele vastavatest vaikeludest. Teatav kaos ja kaootilisus maalil "Natüürmort lambiga“ on võluv ja selle teose suurim tugevus.
Maal on ära toodud kunstniku kataloogis (Näitus Tartu Kunstimuuseumis 29.09.-19.11. 2006) teoste nimestikus aasta 1966 all jk.nr. 136, kus on märgitud - asukoht teadmata.Alfred Kongo (1906-1990)
Alfred Kongo lõpetas Pallase kunstikooli viimase lennu 1940. aastal Ado Vabbe õpilasena ning tema loomingukreedoks võib pidada koloriidi väljendusrikkust. Teda on põhiliselt köitnud maastikumaal, natüürmort ja lilled. Kongo lillemaalid on jõulised ning tihti jätab autor isegiportreteeritava nimetuse määratlemata, kuna olulisim on värvielamus.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Natüürmort lambiga, Alfred Kongo

Alfred Kongo (1906-1990) Natüürmort lambiga 1966 Gua¹¹, papp 75,5x 65,5 Alfred Kongo lõpetas Pallase viimase lennu 1940. aastal Ado Vabbe õpilasena. Tema looming on ehe näide pallaslikust värvitraditsioonist, millele kunstnik jäi truuks elu lõpuni. 1960ndatel ilmus Kongo loomingusse karm stiil, nii et tema niigi laia pintslikirjaga tööd omandasid laiade tumedate joonte mõjul veelgi suurema sügavuse ja jõulisuse. Tema järgnev maalilooming näib kohati kalduvat lausa abstraktsesse ekspressionismi, kus motiiv omandab teisejärgulisuse ning esiplaanil on värv ja vorm. Kongo maale hinnates tekib sageli mulje juhuslikkusest ning näib, et kujutatavad objektid ei oleks justkui "kaadrisse“ mahtunud. Kunstiteadlane Indrek Grigor on kirjutanud: "Aga sellegipoolest või pigem seda enam mõjuvad Kongo maalid väga hästi komponeerituina. Kaootiliselt üle töö laiali paiskunud, juhuse ajel teineteisele ladestunud värve seob motiiviks tööde väikeste formaatide tõttu groteskselt esile tungiv sentimeetrise läbimõõduga kontuur.“ Need omadused eristavad Kongo natüürmorte traditsioonilistele kriteeriumidele vastavatest vaikeludest. Teatav kaos ja kaootilisus maalil "Natüürmort lambiga“ on võluv ja selle teose suurim tugevus. Maal on ära toodud kunstniku kataloogis (Näitus Tartu Kunstimuuseumis 29.09.-19.11. 2006) teoste nimestikus aasta 1966 all jk.nr. 136, kus on märgitud - asukoht teadmata.

Natüürmort lambiga, Alfred Kongo E-kunstisalongis

Kongo Alfred
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük