Hortensia, Alfred Kongo E-kunstisalongis Alfred Kongot mäletatakse kui Tartu legendaarset kunstipedagoogi ja oma ala tõelist meistrit. Teda võiks nimetada lausa ajastu vaikivaks suurvaimuks, kes sõna otseses mõttes eelistas seltskondades hoida madalamat profiili ning ka maalimiseks minna teistest eemale üksindusse. Kuid tema tööd köitsid tähelepanu ning vähesed lausutud sõnad jäid kuulajatele meelde. Indrek Hirv on meenutanud Kongo konkreetset sõnakasutust ajast, mil ta koos vanameistriga Tartu Kunstimuuseumi KKKK (Kujutava kunsti kaugõppekursus) juures õpetaja oli: "/---/ tahtsin ühele ilusale tüdrukule veidi paremat hinnet kaubelda, olin eelmisel õhtul kergemeelselt lubanud. Kongo ärritus siis, tõi nurgast pildi ja ütles: "Vaadake pilti, mitte tüdrukut!" Kongo lõpetas Pallase kunstikooli Ado Vabbe õpilasena 1940. aastal. 1946. aastal asus ta õppejõuna tööle Tartu Riiklikku Kunstiinstituuti, kuid juba 1948. aastal ta vabastati, põhjuseks sobimatus nõukogulikku loomereeglistikku. Ühtlasi tähendas see, et ligi 10 aasta jooksul oli välistatud tema esinemine näitustel, samuti igasugune võimalus töötada ametikohtadel, mida tema eriala oleks eeldanud. Tema maalidelt tasub eelkõige otsida meeleolusid. Neile on omane küll kujundite ja detailide vähesus, kuid seda jõulisemalt kõnelevad värvid. Nendes on näha kunstniku reserveeritud hoiaku taga peituvat tormilist meelt. Kongo värvipalett oli laia amplituudiga, ulatudes tumedatest toonidest fovistliku tulevärgini. Teosed "Hortensia" ja "Pargimotiiv" on ära märgitud Juta Kivimäe ja Reet Pulk-Piatkowska koostatud kataloogi "Alfred Kongo 1906-1990" (2006) teoste nimestikus numbrite all 265 ja 362. Mõlemad tööd pärinevad Inge ja Gustav Liivi kunstikogust. 2000 Hortensia, Alfred Kongo E-kunstisalongis Kongo Alfred
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Hortensia, Alfred Kongo E-kunstisalongis
Alfred Kongo (1906-1990)

Hortensia

1977 Tempera, papp 70 x 51. Signatuur taga
Alghind: € 900, lõpphind: € 900
27. E-Kunstisalongi XXVII oksjon
27.11.2011 kell 15.00 Tartu galeriis

Alfred Kongot mäletatakse kui Tartu legendaarset kunstipedagoogi ja oma ala tõelist meistrit. Teda võiks nimetada lausa ajastu vaikivaks suurvaimuks, kes sõna otseses mõttes eelistas seltskondades hoida madalamat profiili ning ka maalimiseks minna teistest eemale üksindusse. Kuid tema tööd köitsid tähelepanu ning vähesed lausutud sõnad jäid kuulajatele meelde.
Indrek Hirv on meenutanud Kongo konkreetset sõnakasutust ajast, mil ta koos vanameistriga Tartu Kunstimuuseumi KKKK (Kujutava kunsti kaugõppekursus) juures õpetaja oli: "/---/ tahtsin ühele ilusale tüdrukule veidi paremat hinnet kaubelda, olin eelmisel õhtul kergemeelselt lubanud. Kongo ärritus siis, tõi nurgast pildi ja ütles: "Vaadake pilti, mitte tüdrukut!"
Kongo lõpetas Pallase kunstikooli Ado Vabbe õpilasena 1940. aastal. 1946. aastal asus ta õppejõuna tööle Tartu Riiklikku Kunstiinstituuti, kuid juba 1948. aastal ta vabastati, põhjuseks sobimatus nõukogulikku loomereeglistikku. Ühtlasi tähendas see, et ligi 10 aasta jooksul oli välistatud tema esinemine näitustel, samuti igasugune võimalus töötada ametikohtadel, mida tema eriala oleks eeldanud.
Tema maalidelt tasub eelkõige otsida meeleolusid. Neile on omane küll kujundite ja detailide vähesus, kuid seda jõulisemalt kõnelevad värvid. Nendes on näha kunstniku reserveeritud hoiaku taga peituvat tormilist meelt. Kongo värvipalett oli laia amplituudiga, ulatudes tumedatest toonidest fovistliku tulevärgini.
Teosed "Hortensia" ja "Pargimotiiv" on ära märgitud Juta Kivimäe ja Reet Pulk-Piatkowska koostatud kataloogi "Alfred Kongo 1906-1990" (2006) teoste nimestikus numbrite all 265 ja 362.
Mõlemad tööd pärinevad Inge ja Gustav Liivi kunstikogust.Alfred Kongo (1906-1990)
Alfred Kongo lõpetas Pallase kunstikooli viimase lennu 1940. aastal Ado Vabbe õpilasena ning tema loomingukreedoks võib pidada koloriidi väljendusrikkust. Teda on põhiliselt köitnud maastikumaal, natüürmort ja lilled. Kongo lillemaalid on jõulised ning tihti jätab autor isegiportreteeritava nimetuse määratlemata, kuna olulisim on värvielamus.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Hortensia, Alfred Kongo E-kunstisalongis

Alfred Kongo (1906-1990) Hortensia 1977 Tempera, papp 70 x 51 Signatuur taga Alghind: € 900, lõpphind: € 900 27 Alfred Kongot mäletatakse kui Tartu legendaarset kunstipedagoogi ja oma ala tõelist meistrit. Teda võiks nimetada lausa ajastu vaikivaks suurvaimuks, kes sõna otseses mõttes eelistas seltskondades hoida madalamat profiili ning ka maalimiseks minna teistest eemale üksindusse. Kuid tema tööd köitsid tähelepanu ning vähesed lausutud sõnad jäid kuulajatele meelde. Indrek Hirv on meenutanud Kongo konkreetset sõnakasutust ajast, mil ta koos vanameistriga Tartu Kunstimuuseumi KKKK (Kujutava kunsti kaugõppekursus) juures õpetaja oli: "/---/ tahtsin ühele ilusale tüdrukule veidi paremat hinnet kaubelda, olin eelmisel õhtul kergemeelselt lubanud. Kongo ärritus siis, tõi nurgast pildi ja ütles: "Vaadake pilti, mitte tüdrukut!"Kongo lõpetas Pallase kunstikooli Ado Vabbe õpilasena 1940. aastal. 1946. aastal asus ta õppejõuna tööle Tartu Riiklikku Kunstiinstituuti, kuid juba 1948. aastal ta vabastati, põhjuseks sobimatus nõukogulikku loomereeglistikku. Ühtlasi tähendas see, et ligi 10 aasta jooksul oli välistatud tema esinemine näitustel, samuti igasugune võimalus töötada ametikohtadel, mida tema eriala oleks eeldanud. Tema maalidelt tasub eelkõige otsida meeleolusid. Neile on omane küll kujundite ja detailide vähesus, kuid seda jõulisemalt kõnelevad värvid. Nendes on näha kunstniku reserveeritud hoiaku taga peituvat tormilist meelt. Kongo värvipalett oli laia amplituudiga, ulatudes tumedatest toonidest fovistliku tulevärgini. Teosed "Hortensia" ja "Pargimotiiv" on ära märgitud Juta Kivimäe ja Reet Pulk-Piatkowska koostatud kataloogi "Alfred Kongo 1906-1990" (2006) teoste nimestikus numbrite all 265 ja 362. Mõlemad tööd pärinevad Inge ja Gustav Liivi kunstikogust.

Hortensia, Alfred Kongo E-kunstisalongis

Kongo Alfred
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük