Gladioolid, Alfred Kongo E-kunstisalongis "Alfred Kongot võib pidada kammerliku maali meistriks eesti kunstis: tema natüürmordid, lillemaalid ja üsna üksluise motiiviga maastikuvaated mõjuvad näiliselt kujundivaeselt, kuid üllatavad vaatajat oma sugestiivse meeleoluga. Kongo maale väärtustab jõuline kompositsioon, meisterlik skitseeriv maalimaneer ning eesti maalitraditsioonis täiesti erandlik värvikäsitlus", selgitab kunstiajaloolane Juta Kivimäe Kongo mõjukust maalikunstis. Teos "Gladioolid" on kunstniku lemmik¾anris, lillemaal, kus pealtnäha lihtne kimp on muudetud suurejooneliseks tingliku vormimängu ja rütmiliste hele-tume ning soe-külm värvilaikude abil. 2000 Gladioolid, Alfred Kongo E-kunstisalongis Kongo Alfred
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Gladioolid, Alfred Kongo E-kunstisalongis
Alfred Kongo (1906-1990)

Gladioolid

1986 Tempera, vineer. Signatuur taga. Säilinud originaalraam. 70 x 66.
Alghind: € €1050
35. E-Kunstisalongi XXXV oksjon
07.11.2015 Tartu galeriis kell 15

"Alfred Kongot võib pidada kammerliku maali meistriks eesti kunstis: tema natüürmordid, lillemaalid ja üsna üksluise motiiviga maastikuvaated mõjuvad näiliselt kujundivaeselt, kuid üllatavad vaatajat oma sugestiivse meeleoluga. Kongo maale väärtustab jõuline kompositsioon, meisterlik skitseeriv maalimaneer ning eesti maalitraditsioonis täiesti erandlik värvikäsitlus", selgitab kunstiajaloolane Juta Kivimäe Kongo mõjukust maalikunstis. Teos "Gladioolid" on kunstniku lemmik¾anris, lillemaal, kus pealtnäha lihtne kimp on muudetud suurejooneliseks tingliku vormimängu ja rütmiliste hele-tume ning soe-külm värvilaikude abil.Alfred Kongo (1906-1990)
Alfred Kongo lõpetas Pallase kunstikooli viimase lennu 1940. aastal Ado Vabbe õpilasena ning tema loomingukreedoks võib pidada koloriidi väljendusrikkust. Teda on põhiliselt köitnud maastikumaal, natüürmort ja lilled. Kongo lillemaalid on jõulised ning tihti jätab autor isegiportreteeritava nimetuse määratlemata, kuna olulisim on värvielamus.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Gladioolid, Alfred Kongo E-kunstisalongis

Alfred Kongo (1906-1990) Gladioolid 1986 Tempera, vineer Signatuur taga "Alfred Kongot võib pidada kammerliku maali meistriks eesti kunstis: tema natüürmordid, lillemaalid ja üsna üksluise motiiviga maastikuvaated mõjuvad näiliselt kujundivaeselt, kuid üllatavad vaatajat oma sugestiivse meeleoluga. Kongo maale väärtustab jõuline kompositsioon, meisterlik skitseeriv maalimaneer ning eesti maalitraditsioonis täiesti erandlik värvikäsitlus", selgitab kunstiajaloolane Juta Kivimäe Kongo mõjukust maalikunstis. Teos "Gladioolid" on kunstniku lemmik¾anris, lillemaal, kus pealtnäha lihtne kimp on muudetud suurejooneliseks tingliku vormimängu ja rütmiliste hele-tume ning soe-külm värvilaikude abil.

Gladioolid, Alfred Kongo E-kunstisalongis

Kongo Alfred
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük