Tartu Oma aknast, Johannes Kunstnik Johannes Võerahansu õppis kuni 1918. aastani Rakvere Õpetajate Seminaris, pärast seminari sulgemist alates 1919. aastast Tallinna kolled¾is ning samal ajal ka 1921. aastani Ants Laikmaa ateljeekoolis. Seejärel töötas peamiselt isakodus, lühikest aega tegeles Tallinna Draamastuudio teatri juures dekoratsioonimaaliga ning Türi tellise- ja keraamikavabrikus keraamikaga. Kunsti õppis Johannes Võerahansu aastatel 1932-1936 Pallases Ado Vabbe käe all ning lõpetas kooli täieliku kursuse 1940. aastal. "Tartu. Oma aknast“ kujutab kunstniku poolt loodud talvist etüüdi, mille esiplaanil on kujutatud agulimaja Lepiku tänaval koos kuuri ning aiaga. Kahel pool kõrval on pooleldi näha veel kahte küllaltki sarnast vanemat puumaja. Taamal paistab kirikutorn ning suitsevad korstnad. Võerahansu on motiivi modelleerinud erinevate viirutuste ja hajutamisega ning heletumedusega. Antud kompositsioon mõjub soojalt ja koduselt kujutades kunstniku igapäevast ümbrust. 1999 teater "Vanemuine" Tartu. Oma aknast, Johannes Võerahansu E-kunstisalongis Võerahansu Johannes
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Tartu. Oma aknast, Johannes Võerahansu E-kunstisalongis

Tartu. Oma aknast

u 1950ndad Süsi, paber. Ava 25x 41,5. Signeeritud
Alghind: € 1150
28. E-Kunstisalongi XXVIII oksjon
22.04.2012 kell 15 Tartu galerii

Kunstnik Johannes Võerahansu õppis kuni 1918. aastani Rakvere Õpetajate Seminaris, pärast seminari sulgemist alates 1919. aastast Tallinna kolled¾is ning samal ajal ka 1921. aastani Ants Laikmaa ateljeekoolis. Seejärel töötas peamiselt isakodus, lühikest aega tegeles Tallinna Draamastuudio teatri juures dekoratsioonimaaliga ning Türi tellise- ja keraamikavabrikus keraamikaga. Kunsti õppis Johannes Võerahansu aastatel 1932-1936 Pallases Ado Vabbe käe all ning lõpetas kooli täieliku kursuse 1940. aastal.
"Tartu. Oma aknast“ kujutab kunstniku poolt loodud talvist etüüdi, mille esiplaanil on kujutatud agulimaja Lepiku tänaval koos kuuri ning aiaga. Kahel pool kõrval on pooleldi näha veel kahte küllaltki sarnast vanemat puumaja. Taamal paistab kirikutorn ning suitsevad korstnad. Võerahansu on motiivi modelleerinud erinevate viirutuste ja hajutamisega ning heletumedusega. Antud kompositsioon mõjub soojalt ja koduselt kujutades kunstniku igapäevast ümbrust.Johannes Võerahansu (1902-1980)
Maalikunstnik, sündinud 1902. aastal Harjumaal. Suri 1980. aastal Tallinnas. Alates 1919. aastast Tallinna kolled¾is ja õppis samal ajal ka 1921. aastani Ants Laikmaa ateljeekoolis. Pärast seda töötas Võerahansu lühikest aega Tallinna Draamastuudio teatri juures dekoratsioonimaalijana ning Türi tellise- ja keraamikavabrikus keraamikaga. Õppis 1932-1936 Pallases Ado Vabbe ateljees maalimist, lõpetas kooli täieliku kursuse 1940. aastal. Seejärel töötas õppejõuna Kõrgematel Kujutava Kunsti Kutsustel ja Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis, 1955-1957 Tartu Kunstikoolis ja 1957-1973 Tallinnas ERKI-s. Kuulus EKKKÜ-sse, Kunstnike Liidu liige alates 1945. aastast.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Tartu Oma aknast, Johannes

Johannes Võerahansu (1902-1980) Tartu Oma aknast u 1950ndad Süsi, paber Kunstnik Johannes Võerahansu õppis kuni 1918. aastani Rakvere Õpetajate Seminaris, pärast seminari sulgemist alates 1919. aastast Tallinna kolled¾is ning samal ajal ka 1921. aastani Ants Laikmaa ateljeekoolis. Seejärel töötas peamiselt isakodus, lühikest aega tegeles Tallinna Draamastuudio teatri juures dekoratsioonimaaliga ning Türi tellise- ja keraamikavabrikus keraamikaga. Kunsti õppis Johannes Võerahansu aastatel 1932-1936 Pallases Ado Vabbe käe all ning lõpetas kooli täieliku kursuse 1940. aastal. "Tartu. Oma aknast“ kujutab kunstniku poolt loodud talvist etüüdi, mille esiplaanil on kujutatud agulimaja Lepiku tänaval koos kuuri ning aiaga. Kahel pool kõrval on pooleldi näha veel kahte küllaltki sarnast vanemat puumaja. Taamal paistab kirikutorn ning suitsevad korstnad. Võerahansu on motiivi modelleerinud erinevate viirutuste ja hajutamisega ning heletumedusega. Antud kompositsioon mõjub soojalt ja koduselt kujutades kunstniku igapäevast ümbrust.

Tartu. Oma aknast, Johannes Võerahansu E-kunstisalongis

Võerahansu Johannes
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük