Päevalilled, Johannes Võerahansu E-kunstisalongis "Võerahansu kunst on tõsine, mehiselt lihtne, mõttetihe ja kindlalt isikupärane. Temaatiline maal, maastik, portree, lillemaal - kõigil neil aladel on ta eesti kunsti andnud omapoolse kaaluka panuse," on kirjutanud kunstiteadlane Vaike Tiik. Esmased kunstiteadmised omandas Võerahansu Ants Laikmaa ateljeekoolis. Pallasesse astus ta 1932. aastal ning lõpetas selle Ado Vabbe õpilasena neli aastat hiljem. Lilledest Võerahansu loomingus on Tiik kirjutanud, et kunstnik eelistas suureõielisi taimi, nagu pojengid, daaliad või päevalilled. Käesolevale maalile on Võerahansu valinud samuti lopsakad lilleõied ning pealtnäha lihtsale natüürmordile on ta osavalt sisse maalinud ka osakese oma ateljeest: taamal seinas paistavad juba valminud maalid. Teos pärineb kunstnik Lembit Saartsi kogust. 1999 teater "Vanemuine" Päevalilled, Johannes Võerahansu E-kunstisalongis Võerahansu Johannes
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Päevalilled, Johannes Võerahansu E-kunstisalongis

Päevalilled

U 1941-1945 Õli, vineer. Signatuur taga. 60x48
Alghind: € €2800, lõpphind: € 2 800
40. E-Kunstisalongi XXXX oksjon
28.10.2017 Tartu galeriis kell 15

"Võerahansu kunst on tõsine, mehiselt lihtne, mõttetihe ja
kindlalt isikupärane. Temaatiline maal, maastik, portree, lillemaal
- kõigil neil aladel on ta eesti kunsti andnud omapoolse
kaaluka panuse," on kirjutanud kunstiteadlane Vaike Tiik.
Esmased kunstiteadmised omandas Võerahansu Ants Laikmaa
ateljeekoolis. Pallasesse astus ta 1932. aastal ning lõpetas selle
Ado Vabbe õpilasena neli aastat hiljem. Lilledest Võerahansu
loomingus on Tiik kirjutanud, et kunstnik eelistas suureõielisi
taimi, nagu pojengid, daaliad või päevalilled. Käesolevale
maalile on Võerahansu valinud samuti lopsakad lilleõied ning
pealtnäha lihtsale natüürmordile on ta osavalt sisse maalinud
ka osakese oma ateljeest: taamal seinas paistavad juba valminud
maalid. Teos pärineb kunstnik Lembit Saartsi kogust.Johannes Võerahansu (1902-1980)
Maalikunstnik, sündinud 1902. aastal Harjumaal. Suri 1980. aastal Tallinnas. Alates 1919. aastast Tallinna kolled¾is ja õppis samal ajal ka 1921. aastani Ants Laikmaa ateljeekoolis. Pärast seda töötas Võerahansu lühikest aega Tallinna Draamastuudio teatri juures dekoratsioonimaalijana ning Türi tellise- ja keraamikavabrikus keraamikaga. Õppis 1932-1936 Pallases Ado Vabbe ateljees maalimist, lõpetas kooli täieliku kursuse 1940. aastal. Seejärel töötas õppejõuna Kõrgematel Kujutava Kunsti Kutsustel ja Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis, 1955-1957 Tartu Kunstikoolis ja 1957-1973 Tallinnas ERKI-s. Kuulus EKKKÜ-sse, Kunstnike Liidu liige alates 1945. aastast.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Päevalilled, Johannes Võerahansu E-kunstisalongis

Johannes Võerahansu (1902-1980) Päevalilled U 1941-1945 Õli, vineer Signatuur taga "Võerahansu kunst on tõsine, mehiselt lihtne, mõttetihe jakindlalt isikupärane. Temaatiline maal, maastik, portree, lillemaal- kõigil neil aladel on ta eesti kunsti andnud omapoolsekaaluka panuse," on kirjutanud kunstiteadlane Vaike Tiik.Esmased kunstiteadmised omandas Võerahansu Ants Laikmaaateljeekoolis. Pallasesse astus ta 1932. aastal ning lõpetas selleAdo Vabbe õpilasena neli aastat hiljem. Lilledest Võerahansuloomingus on Tiik kirjutanud, et kunstnik eelistas suureõielisitaimi, nagu pojengid, daaliad või päevalilled. Käesolevalemaalile on Võerahansu valinud samuti lopsakad lilleõied ningpealtnäha lihtsale natüürmordile on ta osavalt sisse maalinudka osakese oma ateljeest: taamal seinas paistavad juba valminudmaalid. Teos pärineb kunstnik Lembit Saartsi kogust.

Päevalilled, Johannes Võerahansu E-kunstisalongis

Võerahansu Johannes
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük