Lõuna-Eesti talv, Johannes Võerahansu Esimese põhjapanevama kunstihariduse omandas Johannes Võerahansu aastatel 1919-1921 legendaarses Ants Laikmaa ateljeekoolis. Laikmaa juures joonistati peamiselt söe ja pastellidega. Valminud töödega äratas Võerahansu küll tähelepanu, kuid siiski tõmbas teda ikkagi maalikunst. 1932. aasta sügisel astuski ta Pallasesse Ado Vabbe maaliateljeesse. Juba järgmisel aastal viidi ta üle kooli lõpetajatele mõeldud meistriklassi. Tema looming on mitmekülgne ja väga arvukas. Sõja-aastatel ning sõjajärgsel perioodil maalis Võerahansu palju Lõuna-Eesti vaateid. 1940ndatest keskendus kunstnik järjest enam pedagoogilisele tööle ja maalis üha vähem. Peamiseks põhjuseks võib pidada üha kitsenevaid vaimseid olusid. 1950ndate teises pooles näib olukord olevat juba muutunud. 1956. aasta näitusevoldikus kirjutas kunstiteadlane Vaike Tiik: "Viimastel aastatel on kunstnik loonud summutatud üldkoloriidis talvemaastikke - panoraamseid üldistavaid Lõuna-Eesti vaated ja lüürilisi linnavaateid sumeda talveilmaga. Väikeste pintslitõmmete asemel näeme suuremate ühtlaste pindadega toonmaali. " Samuti nimetatakse seal Võerhansut eesti kunsti üheks silmapaistvamaks maastikumeistriks. Võerahansu maastikes on eelkõige poeetilist looduse tõlgendust ja ürgeestilikku lihtsust. 1999 teater "Vanemuine" Lõuna-Eesti talv, Johannes Võerahansu E-kunstisalongis Võerahansu Johannes
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Lõuna-Eesti talv, Johannes Võerahansu E-kunstisalongis

Lõuna-Eesti talv

1948 Õli, vineer 52 x 72,5. Signatuuriga
Alghind: € 2800, lõpphind: € 5 100
27. E-Kunstisalongi XXVII oksjon
27.11.2011 kell 15.00 Tartu galeriis

Esimese põhjapanevama kunstihariduse omandas Johannes Võerahansu aastatel 1919-1921 legendaarses Ants Laikmaa ateljeekoolis. Laikmaa juures joonistati peamiselt söe ja pastellidega. Valminud töödega äratas Võerahansu küll tähelepanu, kuid siiski tõmbas teda ikkagi maalikunst. 1932. aasta sügisel astuski ta Pallasesse Ado Vabbe maaliateljeesse. Juba järgmisel aastal viidi ta üle kooli lõpetajatele mõeldud meistriklassi.
Tema looming on mitmekülgne ja väga arvukas. Sõja-aastatel ning sõjajärgsel perioodil maalis Võerahansu palju Lõuna-Eesti vaateid. 1940ndatest keskendus kunstnik järjest enam pedagoogilisele tööle ja maalis üha vähem. Peamiseks põhjuseks võib pidada üha kitsenevaid vaimseid olusid. 1950ndate teises pooles näib olukord olevat juba muutunud. 1956. aasta näitusevoldikus kirjutas kunstiteadlane Vaike Tiik: "Viimastel aastatel on kunstnik loonud summutatud üldkoloriidis talvemaastikke - panoraamseid üldistavaid Lõuna-Eesti vaated ja lüürilisi linnavaateid sumeda talveilmaga. Väikeste pintslitõmmete asemel näeme suuremate ühtlaste pindadega toonmaali." Samuti nimetatakse seal Võerhansut eesti kunsti üheks silmapaistvamaks maastikumeistriks. Võerahansu maastikes on eelkõige poeetilist looduse tõlgendust ja ürgeestilikku lihtsust.Johannes Võerahansu (1902-1980)
Maalikunstnik, sündinud 1902. aastal Harjumaal. Suri 1980. aastal Tallinnas. Alates 1919. aastast Tallinna kolled¾is ja õppis samal ajal ka 1921. aastani Ants Laikmaa ateljeekoolis. Pärast seda töötas Võerahansu lühikest aega Tallinna Draamastuudio teatri juures dekoratsioonimaalijana ning Türi tellise- ja keraamikavabrikus keraamikaga. Õppis 1932-1936 Pallases Ado Vabbe ateljees maalimist, lõpetas kooli täieliku kursuse 1940. aastal. Seejärel töötas õppejõuna Kõrgematel Kujutava Kunsti Kutsustel ja Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis, 1955-1957 Tartu Kunstikoolis ja 1957-1973 Tallinnas ERKI-s. Kuulus EKKKÜ-sse, Kunstnike Liidu liige alates 1945. aastast.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Lõuna-Eesti talv, Johannes Võerahansu

Johannes Võerahansu (1902-1980) Lõuna-Eesti talv 1948 Õli, vineer 52 x 72,5 Signatuuriga Alghind: € 2800, lõpphind: € 5 100 27 Esimese põhjapanevama kunstihariduse omandas Johannes Võerahansu aastatel 1919-1921 legendaarses Ants Laikmaa ateljeekoolis. Laikmaa juures joonistati peamiselt söe ja pastellidega. Valminud töödega äratas Võerahansu küll tähelepanu, kuid siiski tõmbas teda ikkagi maalikunst. 1932. aasta sügisel astuski ta Pallasesse Ado Vabbe maaliateljeesse. Juba järgmisel aastal viidi ta üle kooli lõpetajatele mõeldud meistriklassi. Tema looming on mitmekülgne ja väga arvukas. Sõja-aastatel ning sõjajärgsel perioodil maalis Võerahansu palju Lõuna-Eesti vaateid. 1940ndatest keskendus kunstnik järjest enam pedagoogilisele tööle ja maalis üha vähem. Peamiseks põhjuseks võib pidada üha kitsenevaid vaimseid olusid. 1950ndate teises pooles näib olukord olevat juba muutunud. 1956. aasta näitusevoldikus kirjutas kunstiteadlane Vaike Tiik: "Viimastel aastatel on kunstnik loonud summutatud üldkoloriidis talvemaastikke - panoraamseid üldistavaid Lõuna-Eesti vaated ja lüürilisi linnavaateid sumeda talveilmaga. Väikeste pintslitõmmete asemel näeme suuremate ühtlaste pindadega toonmaali." Samuti nimetatakse seal Võerhansut eesti kunsti üheks silmapaistvamaks maastikumeistriks. Võerahansu maastikes on eelkõige poeetilist looduse tõlgendust ja ürgeestilikku lihtsust.

Lõuna-Eesti talv, Johannes Võerahansu E-kunstisalongis

Võerahansu Johannes
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük