Taluõu Karalas, Johannes Võerahansu Oma esimesed kunstioskused sai Võerahansu Ants Laikmaa ateljeekoolist. Laikmaa tegi noorele kunstnikule ülesandeks suviti Saaremaal vanavara kogumas käia. Võerahansu jõudis töö kõrvalt ka kohalikke olusid visandada ja joonistada. Saaremaa jäi Võerahansule alati lähedaseks: ka pärast Pallase lõpetamist matkas kunstnik sinna korduvalt. "Ta ööbis kohtades, kus juhtus maalima. Alati ta kiitis saarlasi ja hindas neid kõrgelt, sest nad olid tema vastu väga lahked ja pakkusid öömaja. /. . . / Võerahansu kuulus oma hingelt Saaremaale," selliselt on meenutanud Võerahansu Saaremaa-lembust tema abikaasa Erna Saar. Söejoonistus "Talu õu Karalas“ oli ekponeeritud Võerahansu näitusel Tartu Riiklikus Kunstimuuseumis 1958. aastal. Pallase meistrite looming Taluõu Karalas, Johannes Võerahansu E-kunstisalongis Võerahansu Johannes
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Taluõu Karalas, Johannes Võerahansu E-kunstisalongis

Taluõu Karalas

1956 Süsi, paber. Signatuuriga. Säilinud originaalraam. Ava 33,5 x 50,8
Alghind: 550€, lõpphind: € 550
32. E-Kunstisalongi XXXII oksjon
05.04.2014 Tartu galeriis kell 15

Oma esimesed kunstioskused sai Võerahansu Ants Laikmaa ateljeekoolist. Laikmaa tegi noorele kunstnikule ülesandeks suviti Saaremaal vanavara kogumas käia. Võerahansu jõudis töö kõrvalt ka kohalikke olusid visandada ja joonistada. Saaremaa jäi Võerahansule alati lähedaseks: ka pärast Pallase lõpetamist matkas kunstnik sinna korduvalt. "Ta ööbis kohtades, kus juhtus maalima. Alati ta kiitis saarlasi ja hindas neid kõrgelt, sest nad olid tema vastu väga lahked ja pakkusid öömaja. /.../ Võerahansu kuulus oma hingelt Saaremaale," selliselt on meenutanud Võerahansu Saaremaa-lembust tema abikaasa Erna Saar. Söejoonistus "Talu õu Karalas“ oli ekponeeritud Võerahansu näitusel Tartu Riiklikus Kunstimuuseumis 1958. aastal.Johannes Võerahansu (1902-1980)
Maalikunstnik, sündinud 1902. aastal Harjumaal. Suri 1980. aastal Tallinnas. Alates 1919. aastast Tallinna kolled¾is ja õppis samal ajal ka 1921. aastani Ants Laikmaa ateljeekoolis. Pärast seda töötas Võerahansu lühikest aega Tallinna Draamastuudio teatri juures dekoratsioonimaalijana ning Türi tellise- ja keraamikavabrikus keraamikaga. Õppis 1932-1936 Pallases Ado Vabbe ateljees maalimist, lõpetas kooli täieliku kursuse 1940. aastal. Seejärel töötas õppejõuna Kõrgematel Kujutava Kunsti Kutsustel ja Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis, 1955-1957 Tartu Kunstikoolis ja 1957-1973 Tallinnas ERKI-s. Kuulus EKKKÜ-sse, Kunstnike Liidu liige alates 1945. aastast.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Taluõu Karalas, Johannes Võerahansu

Johannes Võerahansu (1902-1980) Taluõu Karalas 1956 Süsi, paber Signatuuriga Oma esimesed kunstioskused sai Võerahansu Ants Laikmaa ateljeekoolist. Laikmaa tegi noorele kunstnikule ülesandeks suviti Saaremaal vanavara kogumas käia. Võerahansu jõudis töö kõrvalt ka kohalikke olusid visandada ja joonistada. Saaremaa jäi Võerahansule alati lähedaseks: ka pärast Pallase lõpetamist matkas kunstnik sinna korduvalt. "Ta ööbis kohtades, kus juhtus maalima. Alati ta kiitis saarlasi ja hindas neid kõrgelt, sest nad olid tema vastu väga lahked ja pakkusid öömaja. /.../ Võerahansu kuulus oma hingelt Saaremaale," selliselt on meenutanud Võerahansu Saaremaa-lembust tema abikaasa Erna Saar. Söejoonistus "Talu õu Karalas“ oli ekponeeritud Võerahansu näitusel Tartu Riiklikus Kunstimuuseumis 1958. aastal.

Taluõu Karalas, Johannes Võerahansu E-kunstisalongis

Võerahansu Johannes
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük