Taluõu Karalas, Johannes Võerahansu Oma esimesed kunstioskused sai Võerahansu Ants Laikmaa ateljeekoolist. Laikmaa tegi noorele kunstnikule ülesandeks suviti Saaremaal vanavara kogumas käia. Võerahansu jõudis töö kõrvalt ka kohalikke olusid visandada ja joonistada. Saaremaa jäi Võerahansule alati lähedaseks: ka pärast Pallase lõpetamist matkas kunstnik sinna korduvalt. "Ta ööbis kohtades, kus juhtus maalima. Alati ta kiitis saarlasi ja hindas neid kõrgelt, sest nad olid tema vastu väga lahked ja pakkusid öömaja. /. . . / Võerahansu kuulus oma hingelt Saaremaale," selliselt on meenutanud Võerahansu Saaremaa-lembust tema abikaasa Erna Saar. Söejoonistus "Talu õu Karalas“ oli ekponeeritud Võerahansu näitusel Tartu Riiklikus Kunstimuuseumis 1958. aastal. 1999 teater "Vanemuine" Taluõu Karalas, Johannes Võerahansu E-kunstisalongis Võerahansu Johannes
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Taluõu Karalas, Johannes Võerahansu E-kunstisalongis

Taluõu Karalas

1956 Süsi, paber. Signatuuriga. Säilinud originaalraam. Ava 33,5 x 50,8
Alghind: € 550€, lõpphind: € 550
32. E-Kunstisalongi XXXII oksjon
05.04.2014 Tartu galeriis kell 15

Oma esimesed kunstioskused sai Võerahansu Ants Laikmaa ateljeekoolist. Laikmaa tegi noorele kunstnikule ülesandeks suviti Saaremaal vanavara kogumas käia. Võerahansu jõudis töö kõrvalt ka kohalikke olusid visandada ja joonistada. Saaremaa jäi Võerahansule alati lähedaseks: ka pärast Pallase lõpetamist matkas kunstnik sinna korduvalt. "Ta ööbis kohtades, kus juhtus maalima. Alati ta kiitis saarlasi ja hindas neid kõrgelt, sest nad olid tema vastu väga lahked ja pakkusid öömaja. /.../ Võerahansu kuulus oma hingelt Saaremaale," selliselt on meenutanud Võerahansu Saaremaa-lembust tema abikaasa Erna Saar. Söejoonistus "Talu õu Karalas“ oli ekponeeritud Võerahansu näitusel Tartu Riiklikus Kunstimuuseumis 1958. aastal.Johannes Võerahansu (1902-1980)
Maalikunstnik, sündinud 1902. aastal Harjumaal. Suri 1980. aastal Tallinnas. Alates 1919. aastast Tallinna kolled¾is ja õppis samal ajal ka 1921. aastani Ants Laikmaa ateljeekoolis. Pärast seda töötas Võerahansu lühikest aega Tallinna Draamastuudio teatri juures dekoratsioonimaalijana ning Türi tellise- ja keraamikavabrikus keraamikaga. Õppis 1932-1936 Pallases Ado Vabbe ateljees maalimist, lõpetas kooli täieliku kursuse 1940. aastal. Seejärel töötas õppejõuna Kõrgematel Kujutava Kunsti Kutsustel ja Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis, 1955-1957 Tartu Kunstikoolis ja 1957-1973 Tallinnas ERKI-s. Kuulus EKKKÜ-sse, Kunstnike Liidu liige alates 1945. aastast.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Taluõu Karalas, Johannes Võerahansu

Johannes Võerahansu (1902-1980) Taluõu Karalas 1956 Süsi, paber Signatuuriga Oma esimesed kunstioskused sai Võerahansu Ants Laikmaa ateljeekoolist. Laikmaa tegi noorele kunstnikule ülesandeks suviti Saaremaal vanavara kogumas käia. Võerahansu jõudis töö kõrvalt ka kohalikke olusid visandada ja joonistada. Saaremaa jäi Võerahansule alati lähedaseks: ka pärast Pallase lõpetamist matkas kunstnik sinna korduvalt. "Ta ööbis kohtades, kus juhtus maalima. Alati ta kiitis saarlasi ja hindas neid kõrgelt, sest nad olid tema vastu väga lahked ja pakkusid öömaja. /.../ Võerahansu kuulus oma hingelt Saaremaale," selliselt on meenutanud Võerahansu Saaremaa-lembust tema abikaasa Erna Saar. Söejoonistus "Talu õu Karalas“ oli ekponeeritud Võerahansu näitusel Tartu Riiklikus Kunstimuuseumis 1958. aastal.

Taluõu Karalas, Johannes Võerahansu E-kunstisalongis

Võerahansu Johannes
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük