Sepp Juhan Käärmann Sepa Hilda Kamdron omandas kunstihariduse Tartus “Pallases", kuhu asus õppima 1922. aastal. Tema jaoks olulisemate õppejõudude seas olid vanameistrid Rudolf Paris, Ado Vabbe ja Aleksander Vardi. 1946. aastal võeti kunstnik vastu Eesti NSV Kunstnike Liitu, kuid kustutati peagi selle nimekirjast. Kunstiühingu “Pallas" esimees Enn Lillemets on kirjutanud: “Oma elu kahel viimasel aastakümnel elas Kamdron Tartus erakliku ja tunnustamatuna, näljas ja vaesuses. Tema loominguline üksijäetus oli täielik. Kamdroni näitustel esinemine jäi harvaks ja ta suruti isetegevuslaste väljapanekuile. Seda hämmastavam on usk, mis laskis Kamdronil ilma ainsa arvestatava toeta teoks teha, mida ta just õigeks pidas. “ Kuigi tänapäeval tuntakse tema loomingut ebaõiglaselt vähe, tunnustati teda õpingute ajal kõrgelt. Kinnitust selle kohta annab fakt, et kui Kultuurkapital jagas "Pallase“ kooli parimatele ja andekamatele vanemate kursuse tudengitele korduvat toetust, kuulus Hilda Kamdron ikka nende väheste väljavalitute hulka. Akvarell “Sepp Juhan Käärmann. Sepa talus“ on äärmiselt põnev kompositsioon, mis annab vaatajale võimaluse heita ajastuhõnguline pilk möödunud sajandi esimesse poolde, töisesse sepikotta, kus valmimas õnnesümbolina tuntud hobuseraud. Pildile lisab meeleolu sepa enesekindel hoiak ning ilme, mida kõrvalt uudistab õpipoiss. 2009 kell 16 Sepp Juhan Käärmann. Sepa talus. , Hilda Kamdron E-kunstisalongis Kamdron Hilda
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Sepp Juhan Käärmann. Sepa talus., Hilda Kamdron E-kunstisalongis
Hilda Kamdron (1901-1972)

Sepp Juhan Käärmann. Sepa talus.

1942 Akvarell ava 31,5 x 44
Alghind: € 11000/€703
23. E-Kunstisalongi XXIII oksjon
13.12.2009 kell 15 Tartu galerii

Hilda Kamdron omandas kunstihariduse Tartus “Pallases", kuhu asus õppima 1922. aastal. Tema jaoks olulisemate õppejõudude seas olid vanameistrid Rudolf Paris, Ado Vabbe ja Aleksander Vardi. 1946. aastal võeti kunstnik vastu Eesti NSV Kunstnike Liitu, kuid kustutati peagi selle nimekirjast. Kunstiühingu “Pallas" esimees Enn Lillemets on kirjutanud: “Oma elu kahel viimasel aastakümnel elas Kamdron Tartus erakliku ja tunnustamatuna, näljas ja vaesuses. Tema loominguline üksijäetus oli täielik. Kamdroni näitustel esinemine jäi harvaks ja ta suruti isetegevuslaste väljapanekuile. Seda hämmastavam on usk, mis laskis Kamdronil ilma ainsa arvestatava toeta teoks teha, mida ta just õigeks pidas.“
Kuigi tänapäeval tuntakse tema loomingut ebaõiglaselt vähe, tunnustati teda õpingute ajal kõrgelt. Kinnitust selle kohta annab fakt, et kui Kultuurkapital jagas "Pallase“ kooli parimatele ja andekamatele vanemate kursuse tudengitele korduvat toetust, kuulus Hilda Kamdron ikka nende väheste väljavalitute hulka.
Akvarell “Sepp Juhan Käärmann. Sepa talus“ on äärmiselt põnev kompositsioon, mis annab vaatajale võimaluse heita ajastuhõnguline pilk möödunud sajandi esimesse poolde, töisesse sepikotta, kus valmimas õnnesümbolina tuntud hobuseraud. Pildile lisab meeleolu sepa enesekindel hoiak ning ilme, mida kõrvalt uudistab õpipoiss.Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Sepp Juhan Käärmann Sepa

Hilda Kamdron (1901-1972) Sepp Juhan Käärmann Sepa talus Hilda Kamdron omandas kunstihariduse Tartus “Pallases", kuhu asus õppima 1922. aastal. Tema jaoks olulisemate õppejõudude seas olid vanameistrid Rudolf Paris, Ado Vabbe ja Aleksander Vardi. 1946. aastal võeti kunstnik vastu Eesti NSV Kunstnike Liitu, kuid kustutati peagi selle nimekirjast. Kunstiühingu “Pallas" esimees Enn Lillemets on kirjutanud: “Oma elu kahel viimasel aastakümnel elas Kamdron Tartus erakliku ja tunnustamatuna, näljas ja vaesuses. Tema loominguline üksijäetus oli täielik. Kamdroni näitustel esinemine jäi harvaks ja ta suruti isetegevuslaste väljapanekuile. Seda hämmastavam on usk, mis laskis Kamdronil ilma ainsa arvestatava toeta teoks teha, mida ta just õigeks pidas.“Kuigi tänapäeval tuntakse tema loomingut ebaõiglaselt vähe, tunnustati teda õpingute ajal kõrgelt. Kinnitust selle kohta annab fakt, et kui Kultuurkapital jagas "Pallase“ kooli parimatele ja andekamatele vanemate kursuse tudengitele korduvat toetust, kuulus Hilda Kamdron ikka nende väheste väljavalitute hulka. Akvarell “Sepp Juhan Käärmann. Sepa talus“ on äärmiselt põnev kompositsioon, mis annab vaatajale võimaluse heita ajastuhõnguline pilk möödunud sajandi esimesse poolde, töisesse sepikotta, kus valmimas õnnesümbolina tuntud hobuseraud. Pildile lisab meeleolu sepa enesekindel hoiak ning ilme, mida kõrvalt uudistab õpipoiss.

Sepp Juhan Käärmann. Sepa talus. , Hilda Kamdron E-kunstisalongis

Kamdron Hilda
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük