Eesti talu, Hilda Kamdron Hilda Kamdron lõpetas Tartu Riikliku Kunstiinstituudi graafikuna 1946. aastal, assamblaa¾e hakkas looma 1930. aastatel. Enn Lillemets on kirjutanud: „Sümboolse sarjana kerkib Kamdroni assamblaa¾est esile maasse kasvava ja sulava talutare motiiv. [. . . ] Näilisele staatikale vaatamata on neis mahulisis kujutisis äge liikumine sees. Laastuvihud kummalgi pool osmikut ja suitsuvine korstnast kallutavad paremale. [. . . ] Õhu ja maa, vastasjõudude tasakaal. Tuulte tallermaa“. Suur osa kunstniku loomingust hävis 1972. aastal tema ateljees toimunud tulekahjus. Teos „Eesti talu“ oli eksponeeritud Hilda Kamdroni mälestusnäitusel Tartu Linnamuuseumis aastatel 1984 kuni 1985. 2009 kell 16 Eesti talu, Hilda Kamdron E-kunstisalongis Kamdron Hilda
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Eesti talu, Hilda Kamdron E-kunstisalongis
Hilda Kamdron (1901-1972)

Eesti talu

1960ndad. Assamblaa¾, segatehnika, laastud. 52x80. Signatuurita.
Alghind: € €1800
49. E-Kunstisalongi XLIX oksjon
27.03.2022 Tartu galeriis kell 13

Hilda Kamdron lõpetas Tartu Riikliku Kunstiinstituudi graafikuna 1946. aastal, assamblaa¾e hakkas looma 1930. aastatel. Enn Lillemets on kirjutanud: „Sümboolse sarjana kerkib Kamdroni assamblaa¾est esile maasse kasvava ja sulava talutare motiiv. [...] Näilisele staatikale vaatamata on neis mahulisis kujutisis äge liikumine sees. Laastuvihud kummalgi pool osmikut ja suitsuvine korstnast kallutavad paremale.[...] Õhu ja maa, vastasjõudude tasakaal. Tuulte tallermaa“. Suur osa kunstniku loomingust hävis 1972. aastal tema ateljees toimunud tulekahjus. Teos „Eesti talu“ oli eksponeeritud Hilda Kamdroni mälestusnäitusel Tartu Linnamuuseumis aastatel 1984 kuni 1985.Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Eesti talu, Hilda Kamdron

Hilda Kamdron (1901-1972) Eesti talu 1960ndad Assamblaa¾, segatehnika, laastud Hilda Kamdron lõpetas Tartu Riikliku Kunstiinstituudi graafikuna 1946. aastal, assamblaa¾e hakkas looma 1930. aastatel. Enn Lillemets on kirjutanud: „Sümboolse sarjana kerkib Kamdroni assamblaa¾est esile maasse kasvava ja sulava talutare motiiv. [...] Näilisele staatikale vaatamata on neis mahulisis kujutisis äge liikumine sees. Laastuvihud kummalgi pool osmikut ja suitsuvine korstnast kallutavad paremale.[...] Õhu ja maa, vastasjõudude tasakaal. Tuulte tallermaa“. Suur osa kunstniku loomingust hävis 1972. aastal tema ateljees toimunud tulekahjus. Teos „Eesti talu“ oli eksponeeritud Hilda Kamdroni mälestusnäitusel Tartu Linnamuuseumis aastatel 1984 kuni 1985.

Eesti talu, Hilda Kamdron E-kunstisalongis

Kamdron Hilda
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük