Rist IV, Leonhard Lapin Antud teose aluseks on Lapini "Masinate“ seeriasse kuuluv tu¹i- ja gua¹ijoonistus "Rist IX“, mis valmis aasta varem ning on graafilise lehe peegelkujutis. Lapin on "Masinate“ seeriast kirjutanud nõnda: "Masinate, tehiskeskkonna, analüüsimisel jõudsin 1972. aastal seisukohani, et masinate näol on tegemist uue arenguetapiga looduses, uue realiteedi struktuuriga. “ Seerias on kunstnik loonud ligi 300 joonistust ja estampi, mis on teostatud rõhutatult masinlikult ja täpselt, kasutades vaba joone vältimiseks sirklit, lekaale ja rapidograafe. Teos on reprodutseeritud raamatus "Kulda väärt kunst“ (2017) lk 167. 2014 Rist IV, Leonhard Lapin E-kunstisalongis Lapin Leonhard
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Rist IV, Leonhard Lapin E-kunstisalongis
Leonhard Lapin (1947-2022)

Rist IV

1976 Kõrgtrükk, paber. Signatuuriga. Lm 62x58
Alghind: € 650€, lõpphind: € 700
38. E-Kunstisalongi XXXVIII oksjon
25.03.2017 Tartu galeriis kell 15

Antud teose aluseks on Lapini "Masinate“ seeriasse kuuluv tu¹i- ja gua¹ijoonistus "Rist IX“, mis valmis aasta varem ning on graafilise lehe peegelkujutis. Lapin on "Masinate“ seeriast kirjutanud nõnda: "Masinate, tehiskeskkonna, analüüsimisel jõudsin 1972. aastal seisukohani, et masinate näol on tegemist uue arenguetapiga looduses, uue realiteedi struktuuriga.“ Seerias on kunstnik loonud ligi 300 joonistust ja estampi, mis on teostatud rõhutatult masinlikult ja täpselt, kasutades vaba joone vältimiseks sirklit, lekaale ja rapidograafe. Teos on reprodutseeritud raamatus "Kulda väärt kunst“ (2017) lk 167.Leonhard Lapin (1947-2022)
Arhitekt, kunstnik ja literaat. Sündinud 1947. aastal Räpinas. Õppis aastast 1966 ERKI-s, mille lõpetas 1971. aastal arhitektina. Loonud tu¹ijoonistusi, siid- ja sügavtrüki ning litotehnikas graafikat, akvarell-, gua¹¹- ja õlimaale, arhitektoone, skulptuure ja installatsioone. Varases loomingus on popkunsti sugemeid; harrastanud happening'e. Kazimir Malevit¹i suprematismiteooria mõjul viljelenud 1970. aastatest geomeetrilist abstraktsionismi, kümnendi keskel lisandus kontseptuaalne aspekt. Pälvinud 1989. aastal Kristjan Raua preemia ja erinevaid rahvusvahelisi graafikaauhindu. Suri 2022. aasta veebruaris.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Rist IV, Leonhard Lapin

Leonhard Lapin (1947-2022) Rist IV 1976 Kõrgtrükk, paber Signatuuriga Antud teose aluseks on Lapini "Masinate“ seeriasse kuuluv tu¹i- ja gua¹ijoonistus "Rist IX“, mis valmis aasta varem ning on graafilise lehe peegelkujutis. Lapin on "Masinate“ seeriast kirjutanud nõnda: "Masinate, tehiskeskkonna, analüüsimisel jõudsin 1972. aastal seisukohani, et masinate näol on tegemist uue arenguetapiga looduses, uue realiteedi struktuuriga.“ Seerias on kunstnik loonud ligi 300 joonistust ja estampi, mis on teostatud rõhutatult masinlikult ja täpselt, kasutades vaba joone vältimiseks sirklit, lekaale ja rapidograafe. Teos on reprodutseeritud raamatus "Kulda väärt kunst“ (2017) lk 167.

Rist IV, Leonhard Lapin E-kunstisalongis

Lapin Leonhard
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük