Arhitektuurisajandi male, Leonhard Lapin „Leonhard Lapin on malelaual esitanud oma nägemuse ehituskunsti panteonist. Lapin kujutab teosel märgilisi hooneid rehetarest Tallinna laululavani, andes ülevaate 20. sajandi arhitektuurist Eestis. Oma mustvalges plaktalikkuses on Lapini töö olnud mitu korda kaanepoisi staatuses – 1986. aastal Itaalia ajakirja Casabella Eesti erinumbri kaanel ning Eesti Arhitektuurimuuseumi püsinäituse „Elav ruum“ avapildil. “ Nii on Lapini teost mõtestanud Eesti Arhitektuurimuuseumi teadur-kuraator Mait Väljas. Käesolev graafiline leht oli eksponeeritud Leonhard Lapini isikunäitusel Eesti NSV Riiklikus Kunstimuuseumis 1987. aastal ning on ära toodud näitusekataloogi graafika loendis. E-Kunstisalongi XXXII oksjon Arhitektuurisajandi male, Leonhard Lapin E-kunstisalongis Lapin Leonhard
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Arhitektuurisajandi male, Leonhard Lapin E-kunstisalongis
Leonhard Lapin (1947-2022)

Arhitektuurisajandi male

1983. Kõrgtrükk, paber. Lm 52,1x50,6. Signatuuriga
Alghind: € €700, lõpphind: € 1 100
43. E-Kunstisalongi XLIII oksjon
30.03.2019 Tartu galeriis kell 13

„Leonhard Lapin on malelaual esitanud oma nägemuse ehituskunsti panteonist. Lapin kujutab teosel märgilisi hooneid rehetarest Tallinna laululavani, andes ülevaate 20. sajandi arhitektuurist Eestis. Oma mustvalges plaktalikkuses on Lapini töö olnud mitu korda kaanepoisi staatuses – 1986. aastal Itaalia ajakirja Casabella Eesti erinumbri kaanel ning Eesti Arhitektuurimuuseumi püsinäituse „Elav ruum“ avapildil.“ Nii on Lapini teost mõtestanud Eesti Arhitektuurimuuseumi teadur-kuraator Mait Väljas. Käesolev graafiline leht oli eksponeeritud Leonhard Lapini isikunäitusel Eesti NSV Riiklikus Kunstimuuseumis 1987. aastal ning on ära toodud näitusekataloogi graafika loendis.Leonhard Lapin (1947-2022)
Arhitekt, kunstnik ja literaat. Sündinud 1947. aastal Räpinas. Õppis aastast 1966 ERKI-s, mille lõpetas 1971. aastal arhitektina. Loonud tu¹ijoonistusi, siid- ja sügavtrüki ning litotehnikas graafikat, akvarell-, gua¹¹- ja õlimaale, arhitektoone, skulptuure ja installatsioone. Varases loomingus on popkunsti sugemeid; harrastanud happening'e. Kazimir Malevit¹i suprematismiteooria mõjul viljelenud 1970. aastatest geomeetrilist abstraktsionismi, kümnendi keskel lisandus kontseptuaalne aspekt. Pälvinud 1989. aastal Kristjan Raua preemia ja erinevaid rahvusvahelisi graafikaauhindu. Suri 2022. aasta veebruaris.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Arhitektuurisajandi male, Leonhard Lapin

Leonhard Lapin (1947-2022) Arhitektuurisajandi male 1983 Kõrgtrükk, paber „Leonhard Lapin on malelaual esitanud oma nägemuse ehituskunsti panteonist. Lapin kujutab teosel märgilisi hooneid rehetarest Tallinna laululavani, andes ülevaate 20. sajandi arhitektuurist Eestis. Oma mustvalges plaktalikkuses on Lapini töö olnud mitu korda kaanepoisi staatuses – 1986. aastal Itaalia ajakirja Casabella Eesti erinumbri kaanel ning Eesti Arhitektuurimuuseumi püsinäituse „Elav ruum“ avapildil.“ Nii on Lapini teost mõtestanud Eesti Arhitektuurimuuseumi teadur-kuraator Mait Väljas. Käesolev graafiline leht oli eksponeeritud Leonhard Lapini isikunäitusel Eesti NSV Riiklikus Kunstimuuseumis 1987. aastal ning on ära toodud näitusekataloogi graafika loendis.

Arhitektuurisajandi male, Leonhard Lapin E-kunstisalongis

Lapin Leonhard
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük