Arhitektuurisajandi male, Leonhard Lapin „Leonhard Lapin on malelaual esitanud oma nägemuse ehituskunsti panteonist. Lapin kujutab teosel märgilisi hooneid rehetarest Tallinna laululavani, andes ülevaate 20. sajandi arhitektuurist Eestis. Oma mustvalges plaktalikkuses on Lapini töö olnud mitu korda kaanepoisi staatuses – 1986. aastal Itaalia ajakirja Casabella Eesti erinumbri kaanel ning Eesti Arhitektuurimuuseumi püsinäituse „Elav ruum“ avapildil. “ Nii on Lapini teost mõtestanud Eesti Arhitektuurimuuseumi teadur-kuraator Mait Väljas. Käesolev graafiline leht oli eksponeeritud Leonhard Lapini isikunäitusel Eesti NSV Riiklikus Kunstimuuseumis 1987. aastal ning on ära toodud näitusekataloogi graafika loendis. 2014 Arhitektuurisajandi male, Leonhard Lapin E-kunstisalongis Lapin Leonhard
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Arhitektuurisajandi male, Leonhard Lapin E-kunstisalongis
Leonhard Lapin (1947-2022)

Arhitektuurisajandi male

1983. Kõrgtrükk, paber. Lm 52,1x50,6. Signatuuriga
Alghind: € €700, lõpphind: € 1 100
43. E-Kunstisalongi XLIII oksjon
30.03.2019 Tartu galeriis kell 13

„Leonhard Lapin on malelaual esitanud oma nägemuse ehituskunsti panteonist. Lapin kujutab teosel märgilisi hooneid rehetarest Tallinna laululavani, andes ülevaate 20. sajandi arhitektuurist Eestis. Oma mustvalges plaktalikkuses on Lapini töö olnud mitu korda kaanepoisi staatuses – 1986. aastal Itaalia ajakirja Casabella Eesti erinumbri kaanel ning Eesti Arhitektuurimuuseumi püsinäituse „Elav ruum“ avapildil.“ Nii on Lapini teost mõtestanud Eesti Arhitektuurimuuseumi teadur-kuraator Mait Väljas. Käesolev graafiline leht oli eksponeeritud Leonhard Lapini isikunäitusel Eesti NSV Riiklikus Kunstimuuseumis 1987. aastal ning on ära toodud näitusekataloogi graafika loendis.Leonhard Lapin (1947-2022)
Arhitekt, kunstnik ja literaat. Sündinud 1947. aastal Räpinas. Õppis aastast 1966 ERKI-s, mille lõpetas 1971. aastal arhitektina. Loonud tu¹ijoonistusi, siid- ja sügavtrüki ning litotehnikas graafikat, akvarell-, gua¹¹- ja õlimaale, arhitektoone, skulptuure ja installatsioone. Varases loomingus on popkunsti sugemeid; harrastanud happening'e. Kazimir Malevit¹i suprematismiteooria mõjul viljelenud 1970. aastatest geomeetrilist abstraktsionismi, kümnendi keskel lisandus kontseptuaalne aspekt. Pälvinud 1989. aastal Kristjan Raua preemia ja erinevaid rahvusvahelisi graafikaauhindu. Suri 2022. aasta veebruaris.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Arhitektuurisajandi male, Leonhard Lapin

Leonhard Lapin (1947-2022) Arhitektuurisajandi male 1983 Kõrgtrükk, paber „Leonhard Lapin on malelaual esitanud oma nägemuse ehituskunsti panteonist. Lapin kujutab teosel märgilisi hooneid rehetarest Tallinna laululavani, andes ülevaate 20. sajandi arhitektuurist Eestis. Oma mustvalges plaktalikkuses on Lapini töö olnud mitu korda kaanepoisi staatuses – 1986. aastal Itaalia ajakirja Casabella Eesti erinumbri kaanel ning Eesti Arhitektuurimuuseumi püsinäituse „Elav ruum“ avapildil.“ Nii on Lapini teost mõtestanud Eesti Arhitektuurimuuseumi teadur-kuraator Mait Väljas. Käesolev graafiline leht oli eksponeeritud Leonhard Lapini isikunäitusel Eesti NSV Riiklikus Kunstimuuseumis 1987. aastal ning on ära toodud näitusekataloogi graafika loendis.

Arhitektuurisajandi male, Leonhard Lapin E-kunstisalongis

Lapin Leonhard
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük