Naine-masin X, Leonhard Lapin Kunstiteadlane Eda Sepp on Lapini "Masinate" seeriast kirjutanud nõnda: "Korduvateks ja ühendavateks motiivideks on geomeetrilised kujundid, mustad täpid, rõngad, ristkülikud ja jämedad ümmarguste otstega mustad jooned, mis meenutavad lahti monteeritud või veel kokkupanemata masinaosi. /. . . / Esimene sari Masin (1973) koosnes abstraktsetest, minimalistlikest geomeetrilistest vormidest. 1974. aastal lisandusid Nainemasin, Mees-masin ja Fallos, millest hiljem arenesid fl ora, fauna, tähed, ringid ja erinevad kosmilised vormid, haarates elu kõiki valdkondi. See on Lapinil kontseptuaalne ja paljutähenduslik seeria, mida on tõlgendatud kui esimest erootilist tööd eesti kunsti ajaloos. " Antud teose aluseks on samanimeline tu¹ija gua¹ijoonistus "Nainemasin X", mis valmis aasta varem ning on reprodutseeritud kataloogis "Leonhard Lapin: maal, graafi ka, skulptuur, arhitektoon" (1997) lk 9. 2014 Naine-masin X, Leonhard Lapin E-kunstisalongis Lapin Leonhard
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Naine-masin X, Leonhard Lapin E-kunstisalongis
Leonhard Lapin (1947-2022)

Naine-masin X

1975 Kõrgtrükk, paber. Signatuuriga. Lm 62x58
Alghind: € €600
40. E-Kunstisalongi XXXX oksjon
28.10.2017 Tartu galeriis kell 15

Kunstiteadlane Eda Sepp on Lapini "Masinate" seeriast kirjutanud
nõnda: "Korduvateks ja ühendavateks motiivideks on
geomeetrilised kujundid, mustad täpid, rõngad, ristkülikud ja
jämedad ümmarguste otstega mustad jooned, mis meenutavad
lahti monteeritud või veel kokkupanemata masinaosi. /.../
Esimene sari Masin (1973) koosnes abstraktsetest, minimalistlikest
geomeetrilistest vormidest. 1974. aastal lisandusid Nainemasin,
Mees-masin ja Fallos, millest hiljem arenesid fl ora, fauna,
tähed, ringid ja erinevad kosmilised vormid, haarates elu kõiki
valdkondi. See on Lapinil kontseptuaalne ja paljutähenduslik
seeria, mida on tõlgendatud kui esimest erootilist tööd eesti
kunsti ajaloos." Antud teose aluseks on samanimeline tu¹ija
gua¹ijoonistus "Nainemasin
X", mis valmis aasta varem ning
on reprodutseeritud kataloogis "Leonhard Lapin: maal, graafi
ka, skulptuur, arhitektoon" (1997) lk 9.Leonhard Lapin (1947-2022)
Arhitekt, kunstnik ja literaat. Sündinud 1947. aastal Räpinas. Õppis aastast 1966 ERKI-s, mille lõpetas 1971. aastal arhitektina. Loonud tu¹ijoonistusi, siid- ja sügavtrüki ning litotehnikas graafikat, akvarell-, gua¹¹- ja õlimaale, arhitektoone, skulptuure ja installatsioone. Varases loomingus on popkunsti sugemeid; harrastanud happening'e. Kazimir Malevit¹i suprematismiteooria mõjul viljelenud 1970. aastatest geomeetrilist abstraktsionismi, kümnendi keskel lisandus kontseptuaalne aspekt. Pälvinud 1989. aastal Kristjan Raua preemia ja erinevaid rahvusvahelisi graafikaauhindu. Suri 2022. aasta veebruaris.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Naine-masin X, Leonhard Lapin

Leonhard Lapin (1947-2022) Naine-masin X 1975 Kõrgtrükk, paber Signatuuriga Kunstiteadlane Eda Sepp on Lapini "Masinate" seeriast kirjutanudnõnda: "Korduvateks ja ühendavateks motiivideks ongeomeetrilised kujundid, mustad täpid, rõngad, ristkülikud jajämedad ümmarguste otstega mustad jooned, mis meenutavadlahti monteeritud või veel kokkupanemata masinaosi. /.../Esimene sari Masin (1973) koosnes abstraktsetest, minimalistlikestgeomeetrilistest vormidest. 1974. aastal lisandusid Nainemasin,Mees-masin ja Fallos, millest hiljem arenesid fl ora, fauna,tähed, ringid ja erinevad kosmilised vormid, haarates elu kõikivaldkondi. See on Lapinil kontseptuaalne ja paljutähenduslikseeria, mida on tõlgendatud kui esimest erootilist tööd eestikunsti ajaloos." Antud teose aluseks on samanimeline tu¹ijagua¹ijoonistus "NainemasinX", mis valmis aasta varem ningon reprodutseeritud kataloogis "Leonhard Lapin: maal, graafika, skulptuur, arhitektoon" (1997) lk 9.

Naine-masin X, Leonhard Lapin E-kunstisalongis

Lapin Leonhard
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük