Perekond ja kodu, Leonhard Arhitekt, kunstnik ja literaat Leonhard Lapin lõpetas ERKI 1971. aastal arhitektina ning tõusis õige pea eesti juhtivamaks avangardkunstnikuks. Lapini looming kujutava kunsti vallas on väga lai: ta on loonud graafikat, maali, arhitektoone, skulptuure ja installatsioone. Kuulsa vene suprematisti Kazimir Malevit¹i mõjul viljeles Lapin graafikas 1970. aastatest alates geomeetrilist abstraktsionismi, millele lisandus ka kontseptuaalne aspekt. Anu Liivak on Lapini kohta kirjutanud: "Lapini teoste üks püsivamaid ning olemuslikumaid omadusi on ruumikäsitlus. Seejuures teeb ta ranget vahet arhitektuuri ja nn. kujutava kunsti vahel. Arhitektuur tegeleb ruumi organiseerimisega. Pilt aga kujutab alati midagi, olgu siis objektiks seesama organiseeritud ruum või ka mingi nähtuse või idee abstraktne visualiseerimine. " 2014 Perekond ja kodu, Leonhard Lapin E-kunstisalongis Lapin Leonhard
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Perekond ja kodu, Leonhard Lapin E-kunstisalongis
Leonhard Lapin (1947-2022)

Perekond ja kodu

1984 Lito, paber. Signatuuriga. Lm 62x60
Alghind: € €650
34. E-Kunstisalongi XXXIV oksjon
28.03.2015 Tartu galeriis kell 15

Arhitekt, kunstnik ja literaat Leonhard Lapin lõpetas ERKI
1971. aastal arhitektina ning tõusis õige pea eesti juhtivamaks
avangardkunstnikuks. Lapini looming kujutava kunsti vallas on
väga lai: ta on loonud graafikat, maali, arhitektoone, skulptuure
ja installatsioone. Kuulsa vene suprematisti Kazimir Malevit¹i
mõjul viljeles Lapin graafikas 1970. aastatest alates geomeetrilist
abstraktsionismi, millele lisandus ka kontseptuaalne aspekt.
Anu Liivak on Lapini kohta kirjutanud: "Lapini teoste üks
püsivamaid ning olemuslikumaid omadusi on ruumikäsitlus.
Seejuures teeb ta ranget vahet arhitektuuri ja nn. kujutava kunsti
vahel. Arhitektuur tegeleb ruumi organiseerimisega. Pilt aga
kujutab alati midagi, olgu siis objektiks seesama organiseeritud
ruum või ka mingi nähtuse või idee abstraktne visualiseerimine."Leonhard Lapin (1947-2022)
Arhitekt, kunstnik ja literaat. Sündinud 1947. aastal Räpinas. Õppis aastast 1966 ERKI-s, mille lõpetas 1971. aastal arhitektina. Loonud tu¹ijoonistusi, siid- ja sügavtrüki ning litotehnikas graafikat, akvarell-, gua¹¹- ja õlimaale, arhitektoone, skulptuure ja installatsioone. Varases loomingus on popkunsti sugemeid; harrastanud happening'e. Kazimir Malevit¹i suprematismiteooria mõjul viljelenud 1970. aastatest geomeetrilist abstraktsionismi, kümnendi keskel lisandus kontseptuaalne aspekt. Pälvinud 1989. aastal Kristjan Raua preemia ja erinevaid rahvusvahelisi graafikaauhindu. Suri 2022. aasta veebruaris.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Perekond ja kodu, Leonhard

Leonhard Lapin (1947-2022) Perekond ja kodu 1984 Lito, paber Signatuuriga Arhitekt, kunstnik ja literaat Leonhard Lapin lõpetas ERKI1971. aastal arhitektina ning tõusis õige pea eesti juhtivamaksavangardkunstnikuks. Lapini looming kujutava kunsti vallas onväga lai: ta on loonud graafikat, maali, arhitektoone, skulptuureja installatsioone. Kuulsa vene suprematisti Kazimir Malevit¹imõjul viljeles Lapin graafikas 1970. aastatest alates geomeetrilistabstraktsionismi, millele lisandus ka kontseptuaalne aspekt.Anu Liivak on Lapini kohta kirjutanud: "Lapini teoste ükspüsivamaid ning olemuslikumaid omadusi on ruumikäsitlus.Seejuures teeb ta ranget vahet arhitektuuri ja nn. kujutava kunstivahel. Arhitektuur tegeleb ruumi organiseerimisega. Pilt agakujutab alati midagi, olgu siis objektiks seesama organiseeritudruum või ka mingi nähtuse või idee abstraktne visualiseerimine."

Perekond ja kodu, Leonhard Lapin E-kunstisalongis

Lapin Leonhard
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük