Natüürmort krüsanteemidega, Kristjan Teder 1919. aastal avas kunstikool "Pallas“ oma uksed ning esimeste õpilaste seas oli Kristjan Teder, kes lõpudiplomini aga ei jõudnud. Erinevatelt paljudest kooli lõpetajatest kindlustas Teder aga endale koha eesti kunstimaastikul. Temast kirjutades tõstetakse ikka esile elurõõmsat koloriit ja pisut naivistlikku natuuri käsitlust. Vaheldumisi kunstiõpingutega sooritas ta mitu välisreisi oma eriala täiendamise ning tolleaegse Euroopa kuulsate kunstikogudega tutvumise eesmärgil. Omal ajal tuli tal elatisvahendite hankimiseks hakata elukutseliseks aednikuks. Võib olla just otsene kokkupuude elava loodusega õpetas kunstnikku pillavalt kasutama värvide mänglevat küllust oma maalides. Modellideks oli tal erinevaid lilli võtta oma koduaiast - nii kujuneski lillemaal Tedre üheks meelisalaks. Maalijat võlusid õite kirkad toonid, mille nüansside tabamisel oli ta suurepärane meister. Oma piltides andis Teder hästi edasi iga liigi omapära, valides selleks sobiliku pintslikirja ja maalilaadi. Meelismodellideks Tederile olid krüsanteemid, mida ta taas ja taas maalis. Kunstiteadlane Voldemar Erm kirjutas kunstniku lillede maalimise kohta: " Ta teeb seda dekoratiivses värvikas käsitluslaadis, kus iga õis oma kontrastse värvisäraga kirkalt esile tõuseb“. (Kataloog, 1961). 2000 Natüürmort krüsanteemidega, Kristjan Teder E-kunstisalongis Teder Kristjan
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Natüürmort krüsanteemidega, Kristjan Teder E-kunstisalongis
Kristjan Teder (1901–1960)

Natüürmort krüsanteemidega

u.1937 Õli, lõuend. 92 x 73. Signatuuriga.
Alghind: € 47000/€3004
15. Meistri puudutus
09.11.2005 Tallinn, Mustpeade maja

1919. aastal avas kunstikool "Pallas“ oma uksed ning esimeste õpilaste seas oli Kristjan Teder, kes lõpudiplomini aga ei jõudnud. Erinevatelt paljudest kooli lõpetajatest kindlustas Teder aga endale koha eesti kunstimaastikul. Temast kirjutades tõstetakse ikka esile elurõõmsat koloriit ja pisut naivistlikku natuuri käsitlust.

Vaheldumisi kunstiõpingutega sooritas ta mitu välisreisi oma eriala täiendamise ning tolleaegse Euroopa kuulsate kunstikogudega tutvumise eesmärgil. Omal ajal tuli tal elatisvahendite hankimiseks hakata elukutseliseks aednikuks. Võib olla just otsene kokkupuude elava loodusega õpetas kunstnikku pillavalt kasutama värvide mänglevat küllust oma maalides. Modellideks oli tal erinevaid lilli võtta oma koduaiast - nii kujuneski lillemaal Tedre üheks meelisalaks. Maalijat võlusid õite kirkad toonid, mille nüansside tabamisel oli ta suurepärane meister. Oma piltides andis Teder hästi edasi iga liigi omapära, valides selleks sobiliku pintslikirja ja maalilaadi. Meelismodellideks Tederile olid krüsanteemid, mida ta taas ja taas maalis. Kunstiteadlane Voldemar Erm kirjutas kunstniku lillede maalimise kohta: " Ta teeb seda dekoratiivses värvikas käsitluslaadis, kus iga õis oma kontrastse värvisäraga kirkalt esile tõuseb“. (Kataloog, 1961).Kristjan Teder (1901–1960)
Maalikunstnik Kristjan Teder sündis 1901. aastal Tartumaal. Suri 1960. aastal Tartus. Pärast Otepää progümnaasiumi lõpetamist õppis Teder aastatel 1917–1922 Tartus Hugo Treffneri Gümnaasiumis ja samaaegselt ka 1919–1925 Pallases Konrad Mäe juures ning 1933–1934 Ado Vabbe juures. 1926–1928 aastatel õppis Pariisis V. ©uhhajevi eraakadeemias.Kuulus alates 1927. aastast EKKKÜ-sse ning 1945. aastast Eesti Kunstnike Liitu. Osales näitustel alates 1922. aastast. Viljeles peamiselt lillemaali, vähemal määral ka maastiku-, portree- ja olustikumaali.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Natüürmort krüsanteemidega, Kristjan Teder

Kristjan Teder (1901–1960) Natüürmort krüsanteemidega u 1937 Õli, lõuend 1919. aastal avas kunstikool "Pallas“ oma uksed ning esimeste õpilaste seas oli Kristjan Teder, kes lõpudiplomini aga ei jõudnud. Erinevatelt paljudest kooli lõpetajatest kindlustas Teder aga endale koha eesti kunstimaastikul. Temast kirjutades tõstetakse ikka esile elurõõmsat koloriit ja pisut naivistlikku natuuri käsitlust.
Vaheldumisi kunstiõpingutega sooritas ta mitu välisreisi oma eriala täiendamise ning tolleaegse Euroopa kuulsate kunstikogudega tutvumise eesmärgil. Omal ajal tuli tal elatisvahendite hankimiseks hakata elukutseliseks aednikuks. Võib olla just otsene kokkupuude elava loodusega õpetas kunstnikku pillavalt kasutama värvide mänglevat küllust oma maalides. Modellideks oli tal erinevaid lilli võtta oma koduaiast - nii kujuneski lillemaal Tedre üheks meelisalaks. Maalijat võlusid õite kirkad toonid, mille nüansside tabamisel oli ta suurepärane meister. Oma piltides andis Teder hästi edasi iga liigi omapära, valides selleks sobiliku pintslikirja ja maalilaadi. Meelismodellideks Tederile olid krüsanteemid, mida ta taas ja taas maalis. Kunstiteadlane Voldemar Erm kirjutas kunstniku lillede maalimise kohta: " Ta teeb seda dekoratiivses värvikas käsitluslaadis, kus iga õis oma kontrastse värvisäraga kirkalt esile tõuseb“. (Kataloog, 1961).

Natüürmort krüsanteemidega, Kristjan Teder E-kunstisalongis

Teder Kristjan
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük