Krüsanteemid, Kristjan Teder E-kunstisalongis Kristjan Teder on pallaslane, kes kooli lõpudiplomini ei jõudnud. 1920ndate aastate lõpus Pariisi õppereisilt naasnuna leidis ta eest majanduskriisi lävel oleva riigi, kus looval inimesel oli raske ots- otsaga kokku tulla. Nii langetas noor maalikunstnik otsuse majanduslikult tulusama aedniku ameti kasuks. Maalimist Teder aga ei jätnud, tegeledes sellega oma aia kõrvalt kuni surmani. Tema piltides põimusid kunstniku mõlemad ametid, kuna oma kasvatatud lilled olid üheks armsamaks maalimise aineseks. Valmisid arvukad lillemaalid, kus jäädvustatud tulpide, nartsisside, pojengide, astrite, krüsanteemide jt värvikate õite ilu. Tedre maalid on enamasti täis pakatavat elurõõmu ja värvikirkust. “Krüsanteemid" kuulub kunstniku varasemasse loomeperioodi, kus pintslikiri oli vabam ning impulsiivsem. 2000 Krüsanteemid, Kristjan Teder E-kunstisalongis Teder Kristjan
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Krüsanteemid, Kristjan Teder E-kunstisalongis
Kristjan Teder (1901–1960)

Krüsanteemid

1937 Õli, lõuend. 65 x 54. Signatuuriga.
Alghind: € 26000/€1662, lõpphind: € 35 500/ 2 269
16. Meistrite paraad
29.03.2006 Tallinn, Mustpeade Maja

Kristjan Teder on pallaslane, kes kooli lõpudiplomini ei jõudnud.
1920ndate aastate lõpus Pariisi õppereisilt naasnuna leidis ta eest
majanduskriisi lävel oleva riigi, kus looval inimesel oli raske ots-
otsaga kokku tulla. Nii langetas noor maalikunstnik otsuse
majanduslikult tulusama aedniku ameti kasuks. Maalimist Teder
aga ei jätnud, tegeledes sellega oma aia kõrvalt kuni surmani. Tema
piltides põimusid kunstniku mõlemad ametid, kuna oma
kasvatatud lilled olid üheks armsamaks maalimise aineseks.
Valmisid arvukad lillemaalid, kus jäädvustatud tulpide,
nartsisside, pojengide, astrite, krüsanteemide jt värvikate õite ilu.
Tedre maalid on enamasti täis pakatavat elurõõmu ja värvikirkust.
“Krüsanteemid" kuulub kunstniku varasemasse loomeperioodi,
kus pintslikiri oli vabam ning impulsiivsem.Kristjan Teder (1901–1960)
Maalikunstnik Kristjan Teder sündis 1901. aastal Tartumaal. Suri 1960. aastal Tartus. Pärast Otepää progümnaasiumi lõpetamist õppis Teder aastatel 1917–1922 Tartus Hugo Treffneri Gümnaasiumis ja samaaegselt ka 1919–1925 Pallases Konrad Mäe juures ning 1933–1934 Ado Vabbe juures. 1926–1928 aastatel õppis Pariisis V. ©uhhajevi eraakadeemias.Kuulus alates 1927. aastast EKKKÜ-sse ning 1945. aastast Eesti Kunstnike Liitu. Osales näitustel alates 1922. aastast. Viljeles peamiselt lillemaali, vähemal määral ka maastiku-, portree- ja olustikumaali.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Krüsanteemid, Kristjan Teder E-kunstisalongis

Kristjan Teder (1901–1960) Krüsanteemid 1937 Õli, lõuend 65 x 54 Kristjan Teder on pallaslane, kes kooli lõpudiplomini ei jõudnud.1920ndate aastate lõpus Pariisi õppereisilt naasnuna leidis ta eestmajanduskriisi lävel oleva riigi, kus looval inimesel oli raske ots-otsaga kokku tulla. Nii langetas noor maalikunstnik otsusemajanduslikult tulusama aedniku ameti kasuks. Maalimist Tederaga ei jätnud, tegeledes sellega oma aia kõrvalt kuni surmani. Temapiltides põimusid kunstniku mõlemad ametid, kuna omakasvatatud lilled olid üheks armsamaks maalimise aineseks.Valmisid arvukad lillemaalid, kus jäädvustatud tulpide,nartsisside, pojengide, astrite, krüsanteemide jt värvikate õite ilu.Tedre maalid on enamasti täis pakatavat elurõõmu ja värvikirkust.“Krüsanteemid" kuulub kunstniku varasemasse loomeperioodi,kus pintslikiri oli vabam ning impulsiivsem.

Krüsanteemid, Kristjan Teder E-kunstisalongis

Teder Kristjan
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük