Jorjenid, Kristjan Teder E-kunstisalongis "Lopsakad buketid astritest, daaliatest, krüsanteemidest, tulpidest, põllulilledest on motiivideks, milles Kristjan Tedre kirgas värvimeel avaldub kõige meisterlikumalt. Üksikute õite hõõguv sära on ajuti sulatatud nüansirikasse õhulisse üldtooni, sageli rõhutatakse iga üksikut õit või värviväärtust omaette. Hardumist aialillede rõõmuküllasusest ja elujõust oskas kunstnik edasi anda võltsimatu siirusega," on Juta Keevallik kirjutanud Tederi 1970. aasta näitusekataloogi eessõnas. Eesti kunstiajaloos lillemaalijana tähtsa koha pälvinud Kristjan Teder sai kunstihariduse Pallases ning täiendas end seejärel Pariisis, Dresdenis, Berliinis ja Münchenis. "Jorjenid" on maalitud 1938. aastal, mil Tederi kunstnikukäekirja iseloomustasid impressionistlikult hoogne pintslikiri, elurõõmus värvikäsitlus ning hajutav maalimislaad. 2000 Jorjenid, Kristjan Teder E-kunstisalongis Teder Kristjan
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Jorjenid, Kristjan Teder E-kunstisalongis
Kristjan Teder (1901–1960)

Jorjenid

1938 Õli, lõuend. Signatuuriga. 72,9 x 54.
Alghind: € €2750, lõpphind: € 4 200
35. E-Kunstisalongi XXXV oksjon
07.11.2015 Tartu galeriis kell 15

"Lopsakad buketid astritest, daaliatest, krüsanteemidest, tulpidest, põllulilledest on motiivideks, milles Kristjan Tedre kirgas värvimeel avaldub kõige meisterlikumalt. Üksikute õite hõõguv sära on ajuti sulatatud nüansirikasse õhulisse üldtooni, sageli rõhutatakse iga üksikut õit või värviväärtust omaette. Hardumist aialillede rõõmuküllasusest ja elujõust oskas kunstnik edasi anda võltsimatu siirusega," on Juta Keevallik kirjutanud Tederi 1970. aasta näitusekataloogi eessõnas. Eesti kunstiajaloos lillemaalijana tähtsa koha pälvinud Kristjan Teder sai kunstihariduse Pallases ning täiendas end seejärel Pariisis, Dresdenis, Berliinis ja Münchenis. "Jorjenid" on maalitud 1938. aastal, mil Tederi kunstnikukäekirja iseloomustasid impressionistlikult hoogne pintslikiri, elurõõmus värvikäsitlus ning hajutav maalimislaad.Kristjan Teder (1901–1960)
Maalikunstnik Kristjan Teder sündis 1901. aastal Tartumaal. Suri 1960. aastal Tartus. Pärast Otepää progümnaasiumi lõpetamist õppis Teder aastatel 1917–1922 Tartus Hugo Treffneri Gümnaasiumis ja samaaegselt ka 1919–1925 Pallases Konrad Mäe juures ning 1933–1934 Ado Vabbe juures. 1926–1928 aastatel õppis Pariisis V. ©uhhajevi eraakadeemias.Kuulus alates 1927. aastast EKKKÜ-sse ning 1945. aastast Eesti Kunstnike Liitu. Osales näitustel alates 1922. aastast. Viljeles peamiselt lillemaali, vähemal määral ka maastiku-, portree- ja olustikumaali.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Jorjenid, Kristjan Teder E-kunstisalongis

Kristjan Teder (1901–1960) Jorjenid 1938 Õli, lõuend Signatuuriga "Lopsakad buketid astritest, daaliatest, krüsanteemidest, tulpidest, põllulilledest on motiivideks, milles Kristjan Tedre kirgas värvimeel avaldub kõige meisterlikumalt. Üksikute õite hõõguv sära on ajuti sulatatud nüansirikasse õhulisse üldtooni, sageli rõhutatakse iga üksikut õit või värviväärtust omaette. Hardumist aialillede rõõmuküllasusest ja elujõust oskas kunstnik edasi anda võltsimatu siirusega," on Juta Keevallik kirjutanud Tederi 1970. aasta näitusekataloogi eessõnas. Eesti kunstiajaloos lillemaalijana tähtsa koha pälvinud Kristjan Teder sai kunstihariduse Pallases ning täiendas end seejärel Pariisis, Dresdenis, Berliinis ja Münchenis. "Jorjenid" on maalitud 1938. aastal, mil Tederi kunstnikukäekirja iseloomustasid impressionistlikult hoogne pintslikiri, elurõõmus värvikäsitlus ning hajutav maalimislaad.

Jorjenid, Kristjan Teder E-kunstisalongis

Teder Kristjan
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük