Lilled, Kristjan Teder E-kunstisalongis Kristjan Teder oli esimeste hulgas, kes asus 1919. a. õppima äsja avatud legendaarsesse kunstikooli "Pallas". Tema õpetajateks olid Konrad Mägi ja Ado Vabbe. 1926-1928 täiendas ta end koos oma sõbra Adamson-Ericuga Pariisis V. ©uhhajevi eraakadeemias. Juba sel ajal armastas Teder hoogsalt lilli maalida. 25. mail 1928. a. kirjutas ta kodustele: " Eile kombineerisin rahad kokku ning alles õhtu eel sõitsin "Cite'le" ning tegin lillepreilidele ostjanäo. . . Jäin tsipa peatuma õige suure iirisepundi manu, päris toredad - õied pea rusika suurused õrnlillad, aga 25 franki tosin, mul taskus aga kõigest 11 fr. Tuli siis suur kauplemine kuni 10 frangi eest ära võtsin. “ Teos "Lilled“ on ilmekas näide kunstniku II maailmasõja järgsest loomingust, kus okupasioonivõimude pealtung ei olnud veel hakanud siinsele kunstielule märgatavat mõju avaldama. Maalilt nähtub, et kunstniku peamine tähelepanu oli suunatud ruumilisusele ning valguse ja varju esiletoomisele. Tuhm koloriit muutus märgatavalt erksamaks, luues harmooniliselt kokkukõlava värviakordi. Kompositsioon on koduselt soe ja lihtne. Kristjan Teder oli kunstnik, kelle looming aastatega aina küpsemaks muutus. Indrek Hirv on mõeldes Kristjan Tederile kirjutanud: "/---/ teine jääb ennast kogu elu siiski osavamaks harjutama, töötab ja kannatab, kuni lõpuks alla annab. Ja ennäe: siis on temast äkki kunstnik saanud, isegi suur kunstnik. Kristjan Tedre /---/ puhul näemegi, kuidas nõrkusest saab tugevus, kuidas siiras eluaegne püüdlus piltidesse uskumatu sugestiivse jõu toob. “ 2000 Lilled, Kristjan Teder E-kunstisalongis Teder Kristjan
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Lilled, Kristjan Teder E-kunstisalongis
Kristjan Teder (1901–1960)

Lilled

1946 Õli,lõuend 60 x 73
Alghind: € 45000/€2876, lõpphind: € 53 000/ 3 387
21. E-Kunstisalongi XXI oksjon
01.12.2008 Tallinna galerii

Kristjan Teder oli esimeste hulgas, kes asus 1919. a. õppima äsja avatud legendaarsesse kunstikooli "Pallas". Tema õpetajateks olid Konrad Mägi ja Ado Vabbe. 1926-1928 täiendas ta end koos oma sõbra Adamson-Ericuga Pariisis V. ©uhhajevi eraakadeemias. Juba sel ajal armastas Teder hoogsalt lilli maalida. 25. mail 1928.a.kirjutas ta kodustele: " Eile kombineerisin rahad kokku ning alles õhtu eel sõitsin "Cite'le" ning tegin lillepreilidele ostjanäo... Jäin tsipa peatuma õige suure iirisepundi manu, päris toredad - õied pea rusika suurused õrnlillad, aga 25 franki tosin, mul taskus aga kõigest 11 fr. Tuli siis suur kauplemine kuni 10 frangi eest ära võtsin.“
Teos "Lilled“ on ilmekas näide kunstniku II maailmasõja järgsest loomingust, kus okupasioonivõimude pealtung ei olnud veel hakanud siinsele kunstielule märgatavat mõju avaldama. Maalilt nähtub, et kunstniku peamine tähelepanu oli suunatud ruumilisusele ning valguse ja varju esiletoomisele. Tuhm koloriit muutus märgatavalt erksamaks, luues harmooniliselt kokkukõlava värviakordi. Kompositsioon on koduselt soe ja lihtne. Kristjan Teder oli kunstnik, kelle looming aastatega aina küpsemaks muutus. Indrek Hirv on mõeldes Kristjan Tederile kirjutanud: "/---/ teine jääb ennast kogu elu siiski osavamaks harjutama, töötab ja kannatab, kuni lõpuks alla annab. Ja ennäe: siis on temast äkki kunstnik saanud, isegi suur kunstnik. Kristjan Tedre /---/ puhul näemegi, kuidas nõrkusest saab tugevus, kuidas siiras eluaegne püüdlus piltidesse uskumatu sugestiivse jõu toob.“Kristjan Teder (1901–1960)
Maalikunstnik Kristjan Teder sündis 1901. aastal Tartumaal. Suri 1960. aastal Tartus. Pärast Otepää progümnaasiumi lõpetamist õppis Teder aastatel 1917–1922 Tartus Hugo Treffneri Gümnaasiumis ja samaaegselt ka 1919–1925 Pallases Konrad Mäe juures ning 1933–1934 Ado Vabbe juures. 1926–1928 aastatel õppis Pariisis V. ©uhhajevi eraakadeemias.Kuulus alates 1927. aastast EKKKÜ-sse ning 1945. aastast Eesti Kunstnike Liitu. Osales näitustel alates 1922. aastast. Viljeles peamiselt lillemaali, vähemal määral ka maastiku-, portree- ja olustikumaali.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Lilled, Kristjan Teder E-kunstisalongis

Kristjan Teder (1901–1960) Lilled 1946 Õli,lõuend 60 x 73 Alghind: € 45000/€2876, lõpphind: € 53 000/ 3 387 21 E-Kunstisalongi XXI oksjon 01 Kristjan Teder oli esimeste hulgas, kes asus 1919. a. õppima äsja avatud legendaarsesse kunstikooli "Pallas". Tema õpetajateks olid Konrad Mägi ja Ado Vabbe. 1926-1928 täiendas ta end koos oma sõbra Adamson-Ericuga Pariisis V. ©uhhajevi eraakadeemias. Juba sel ajal armastas Teder hoogsalt lilli maalida. 25. mail 1928.a.kirjutas ta kodustele: " Eile kombineerisin rahad kokku ning alles õhtu eel sõitsin "Cite'le" ning tegin lillepreilidele ostjanäo... Jäin tsipa peatuma õige suure iirisepundi manu, päris toredad - õied pea rusika suurused õrnlillad, aga 25 franki tosin, mul taskus aga kõigest 11 fr. Tuli siis suur kauplemine kuni 10 frangi eest ära võtsin.“ Teos "Lilled“ on ilmekas näide kunstniku II maailmasõja järgsest loomingust, kus okupasioonivõimude pealtung ei olnud veel hakanud siinsele kunstielule märgatavat mõju avaldama. Maalilt nähtub, et kunstniku peamine tähelepanu oli suunatud ruumilisusele ning valguse ja varju esiletoomisele. Tuhm koloriit muutus märgatavalt erksamaks, luues harmooniliselt kokkukõlava värviakordi. Kompositsioon on koduselt soe ja lihtne. Kristjan Teder oli kunstnik, kelle looming aastatega aina küpsemaks muutus. Indrek Hirv on mõeldes Kristjan Tederile kirjutanud: "/---/ teine jääb ennast kogu elu siiski osavamaks harjutama, töötab ja kannatab, kuni lõpuks alla annab. Ja ennäe: siis on temast äkki kunstnik saanud, isegi suur kunstnik. Kristjan Tedre /---/ puhul näemegi, kuidas nõrkusest saab tugevus, kuidas siiras eluaegne püüdlus piltidesse uskumatu sugestiivse jõu toob.“

Lilled, Kristjan Teder E-kunstisalongis

Teder Kristjan
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük