Lumised katused, Arville Puström-Uus Eesti loodus- ja linnavaadetest Puström-Uusi loomingus on kirjutanud väliseestlane Endel Uiga: „Tema populaarsuse põhjuseks oli ta meisterlike maalide salapärane võime kutsuda esile mälestusi kodust ja ühendada meid kodumaaga. /. . . / Meie, kes me kodumaal looduse keskel üles kasvasime, tunnetame looduse omapära eriliselt. Ja nii on Arville suur and seda oma maalides edasi anda – olgu nad lilled, kodumaa meri või vana Tallinn – aidanud vaatlejat ennast ühendada me ajaloolise kodumaaga. /. . . / Kahtlematult on Arville kunsti hingestanud asjaolu, et nii tema kui kogu Puströmi perekond jäid vankumatult eestlasteks. Eesti keel ja eesti meel oli nende kodu alusmüüriks. “ Valitud meistrid Lumised katused, Arville Puström-Uus E-kunstisalongis Puström-Uus Arville
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Lumised katused, Arville Puström-Uus E-kunstisalongis
Arville Puström-Uus (1921–2014)

Lumised katused

Õli, lõuend. 41 x 50. Signatuuriga.
Alghind: €1000, lõpphind: € 1 000
46. E-Kunstisalongi XLVI oksjon
07.11.2020 Tartu galeriis kell 13

Eesti loodus- ja linnavaadetest Puström-Uusi loomingus on kirjutanud väliseestlane Endel Uiga: „Tema populaarsuse põhjuseks oli ta meisterlike maalide salapärane võime kutsuda esile mälestusi kodust ja ühendada meid kodumaaga. /.../ Meie, kes me kodumaal looduse keskel üles kasvasime, tunnetame looduse omapära eriliselt. Ja nii on Arville suur and seda oma maalides edasi anda – olgu nad lilled, kodumaa meri või vana Tallinn – aidanud vaatlejat ennast ühendada me ajaloolise kodumaaga. /.../ Kahtlematult on Arville kunsti hingestanud asjaolu, et nii tema kui kogu Puströmi perekond jäid vankumatult eestlasteks. Eesti keel ja eesti meel oli nende kodu alusmüüriks.“Arville Puström-Uus (1921–2014)
Maalikunstnik, sündinud 1921. aastal Tallinnas. Suri 2014. aastal. Õppis aastast 1942 Pallases ning 1946–1949 Düsseldorfi Kunstiakadeemias graafikat ja maalimist; täiendanud end meremaali alal. Elab aastast 1949 USA-s. Loonud põhiliselt impressionistlikke maastikke, lillepilte ja vaikelusid.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Lumised katused, Arville Puström-Uus

Arville Puström-Uus (1921–2014) Lumised katused Õli, lõuend 41 x 50 Eesti loodus- ja linnavaadetest Puström-Uusi loomingus on kirjutanud väliseestlane Endel Uiga: „Tema populaarsuse põhjuseks oli ta meisterlike maalide salapärane võime kutsuda esile mälestusi kodust ja ühendada meid kodumaaga. /.../ Meie, kes me kodumaal looduse keskel üles kasvasime, tunnetame looduse omapära eriliselt. Ja nii on Arville suur and seda oma maalides edasi anda – olgu nad lilled, kodumaa meri või vana Tallinn – aidanud vaatlejat ennast ühendada me ajaloolise kodumaaga. /.../ Kahtlematult on Arville kunsti hingestanud asjaolu, et nii tema kui kogu Puströmi perekond jäid vankumatult eestlasteks. Eesti keel ja eesti meel oli nende kodu alusmüüriks.“

Lumised katused, Arville Puström-Uus E-kunstisalongis

Puström-Uus Arville
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük