Lumised katused, Arville Puström-Uus Eesti loodus- ja linnavaadetest Puström-Uusi loomingus on kirjutanud väliseestlane Endel Uiga: „Tema populaarsuse põhjuseks oli ta meisterlike maalide salapärane võime kutsuda esile mälestusi kodust ja ühendada meid kodumaaga. /. . . / Meie, kes me kodumaal looduse keskel üles kasvasime, tunnetame looduse omapära eriliselt. Ja nii on Arville suur and seda oma maalides edasi anda – olgu nad lilled, kodumaa meri või vana Tallinn – aidanud vaatlejat ennast ühendada me ajaloolise kodumaaga. /. . . / Kahtlematult on Arville kunsti hingestanud asjaolu, et nii tema kui kogu Puströmi perekond jäid vankumatult eestlasteks. Eesti keel ja eesti meel oli nende kodu alusmüüriks. “ 2004 Lumised katused, Arville Puström-Uus E-kunstisalongis Puström-Uus Arville
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Lumised katused, Arville Puström-Uus E-kunstisalongis
Arville Puström-Uus (1921–2014)

Lumised katused

Õli, lõuend. 41 x 50. Signatuuriga.
Alghind: € €1000, lõpphind: € 1 000
46. E-Kunstisalongi XLVI oksjon
07.11.2020 Tartu galeriis kell 13

Eesti loodus- ja linnavaadetest Puström-Uusi loomingus on kirjutanud väliseestlane Endel Uiga: „Tema populaarsuse põhjuseks oli ta meisterlike maalide salapärane võime kutsuda esile mälestusi kodust ja ühendada meid kodumaaga. /.../ Meie, kes me kodumaal looduse keskel üles kasvasime, tunnetame looduse omapära eriliselt. Ja nii on Arville suur and seda oma maalides edasi anda – olgu nad lilled, kodumaa meri või vana Tallinn – aidanud vaatlejat ennast ühendada me ajaloolise kodumaaga. /.../ Kahtlematult on Arville kunsti hingestanud asjaolu, et nii tema kui kogu Puströmi perekond jäid vankumatult eestlasteks. Eesti keel ja eesti meel oli nende kodu alusmüüriks.“Arville Puström-Uus (1921–2014)
Maalikunstnik, sündinud 1921. aastal Tallinnas. Suri 2014. aastal. Õppis aastast 1942 Pallases ning 1946–1949 Düsseldorfi Kunstiakadeemias graafikat ja maalimist; täiendanud end meremaali alal. Elab aastast 1949 USA-s. Loonud põhiliselt impressionistlikke maastikke, lillepilte ja vaikelusid.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Lumised katused, Arville Puström-Uus

Arville Puström-Uus (1921–2014) Lumised katused Õli, lõuend 41 x 50 Eesti loodus- ja linnavaadetest Puström-Uusi loomingus on kirjutanud väliseestlane Endel Uiga: „Tema populaarsuse põhjuseks oli ta meisterlike maalide salapärane võime kutsuda esile mälestusi kodust ja ühendada meid kodumaaga. /.../ Meie, kes me kodumaal looduse keskel üles kasvasime, tunnetame looduse omapära eriliselt. Ja nii on Arville suur and seda oma maalides edasi anda – olgu nad lilled, kodumaa meri või vana Tallinn – aidanud vaatlejat ennast ühendada me ajaloolise kodumaaga. /.../ Kahtlematult on Arville kunsti hingestanud asjaolu, et nii tema kui kogu Puströmi perekond jäid vankumatult eestlasteks. Eesti keel ja eesti meel oli nende kodu alusmüüriks.“

Lumised katused, Arville Puström-Uus E-kunstisalongis

Puström-Uus Arville
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük