Vaade õuele, Efraim Allsalu Allsalu kunstiõpingud algasid 1948. aastal Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis ning jätkusid ERKI-s, mille kunstnik lõpetas 1954. aastal Võerahansu õpilasena. Efraim Allsalu mitmekülgsest loomingust on kirjutanud kunstiloolane Mare Ruus: „Natuuri tabamise kindlus-kergus ja tundlik värvimeel lubavad tal takistusteta sukelduda erinevatesse ¾anritesse, edasi anda nagu hetkevälgatusel tekkinud mõtteid, kujutlusi, meeleolusid, muljeid. Ja huvitav – kui värvides ja joontes on mänglevat juhuslikkust, aimab läbi nende ikkagi reaalse eseme plastilist modelleeringut ja proportsioonikindlust. “ 1982. aastal pälvis kunstnik Kristjan Raua nimelise kunstipreemia. 2000 Vaade õuele, Efraim Allsalu E-kunstisalongis Allsalu Efraim
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Vaade õuele, Efraim Allsalu E-kunstisalongis
Efraim Allsalu (1929–2006)

Vaade õuele

1982. Õli, puitkiudplaat. 57x41. Signatuuriga
Alghind: € €1400, lõpphind: € 1 400
43. E-Kunstisalongi XLIII oksjon
30.03.2019 Tartu galeriis kell 13

Allsalu kunstiõpingud algasid 1948. aastal Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis ning jätkusid ERKI-s, mille kunstnik lõpetas 1954. aastal Võerahansu õpilasena. Efraim Allsalu mitmekülgsest loomingust on kirjutanud kunstiloolane Mare Ruus: „Natuuri tabamise kindlus-kergus ja tundlik värvimeel lubavad tal takistusteta sukelduda erinevatesse ¾anritesse, edasi anda nagu hetkevälgatusel tekkinud mõtteid, kujutlusi, meeleolusid, muljeid. Ja huvitav – kui värvides ja joontes on mänglevat juhuslikkust, aimab läbi nende ikkagi reaalse eseme plastilist modelleeringut ja proportsioonikindlust.“ 1982. aastal pälvis kunstnik Kristjan Raua nimelise kunstipreemia.Efraim Allsalu (1929–2006)
Maalikunstnik Efraim Allsalu elas aastatel 1929–2006. Lõpetas Tartu I keskkooli 1948. aastal. Õppis samast aastast Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis, lõpetas ERKI 1954. aastal Võerahansu õpilasena. Oli 1954–61 Tartu Kunstikooli õppejõud. ENSV teeneline kunstnik (1969). Aastast 1956 Kunstnike Liidu liige (1961–77 Tartu osakonna esimees).Allsalu on 1950. aastate algupoolel kunstihariduse omandanuist mitmekülgsemaid ja omanäolisemaid maalijaid. Alustas portreede ja ajastule tüüpiliste temaatiliste maalidega, kasutades ka sümbolkujundeid. 1960-ndate keskpaigast lõi sü¾eelisi maale, milles on groteski ja lüürilisust. Varjundirikka koloriidiga ja ¾anrirohke loomingu paremikku kuuluvad karakterportreed. Spontaansusega paistavad silma ka lillemaalid ja natüürmordid. Sai 1982. aastal Kristjan Raua nimelise preemia (maali “Õigus" eest).


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Vaade õuele, Efraim Allsalu

Efraim Allsalu (1929–2006) Vaade õuele 1982 Õli, puitkiudplaat Allsalu kunstiõpingud algasid 1948. aastal Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis ning jätkusid ERKI-s, mille kunstnik lõpetas 1954. aastal Võerahansu õpilasena. Efraim Allsalu mitmekülgsest loomingust on kirjutanud kunstiloolane Mare Ruus: „Natuuri tabamise kindlus-kergus ja tundlik värvimeel lubavad tal takistusteta sukelduda erinevatesse ¾anritesse, edasi anda nagu hetkevälgatusel tekkinud mõtteid, kujutlusi, meeleolusid, muljeid. Ja huvitav – kui värvides ja joontes on mänglevat juhuslikkust, aimab läbi nende ikkagi reaalse eseme plastilist modelleeringut ja proportsioonikindlust.“ 1982. aastal pälvis kunstnik Kristjan Raua nimelise kunstipreemia.

Vaade õuele, Efraim Allsalu E-kunstisalongis

Allsalu Efraim
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük