Lilled, Efraim Allsalu E-kunstisalongis Efraim Allsalu astus Tartu Riiklikku Kunstiinstituuti 1948. aastal ning lõpetas 1954. aastal kiitusega ERKI. Juba tol ajal räägiti temast kui andekast ja paljutõotavast kunstnikust ning alates 1960. aastast kuulusid tema tööd Eesti Kunstimuuseumi püsiekspositsiooni, mis ei olnud tavapärane tollaste noorte kunstnike puhul. Peamiselt tuntakse teda portreede ja lüürilis-sümbolistlike kompositsioonide maalijana, mille kõrval moodustavad eraldi rühma ka lillemaalid ja natüürmordid, mis paistavad eelkõige silma oma poeetilisuse, õrnuse ja spontaansusega. Teosel "Lilled“ kujutatud südasuvised õied on kunstnik suutnud panna elama läbi hoogsa pintslilöögi ning tundliku värvivaliku. Erksad ja "põletavad“ toonid räägivad kunstniku eneseväljendamise oskusest - soovist anda edasi mitte ainult nähtut, vaid ka sellega seotud emotsioone. Kunstiteadlane Ants Juske kirjutab 1983. a. ilmunud kunstiarvustuses Allsalu lillemaalidest: "Kõige sümpaatsem neis on mingi üldisema meeleolu tabamine: võib täpselt öelda, mis aastaajal pilt on maalitud. Ja seda mitte lilleliigi järgi (see pole alati tuntavgi), vaid erilise valguse, kompositsiooni külluse või nappuse, lillekimbu nukruse või agressiivsuse, lihtsuse või pidulikkuse järgi. " 2000 Lilled, Efraim Allsalu E-kunstisalongis Allsalu Efraim
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Lilled, Efraim Allsalu E-kunstisalongis
Efraim Allsalu (1929–2006)

Lilled

1983 Õli, puitkiudplaat 37 x 35
Alghind: € 4500/€288, lõpphind: € 5 500/ 351
22. E-Kunstisalongi XXII oksjon
28.06.2009 kell 16 Pärnus, Sunsetis (Rannahoone), Kapteni salongis

Efraim Allsalu astus Tartu Riiklikku Kunstiinstituuti 1948. aastal ning lõpetas 1954. aastal kiitusega ERKI. Juba tol ajal räägiti temast kui andekast ja paljutõotavast kunstnikust ning alates 1960. aastast kuulusid tema tööd Eesti Kunstimuuseumi püsiekspositsiooni, mis ei olnud tavapärane tollaste noorte kunstnike puhul. Peamiselt tuntakse teda portreede ja lüürilis-sümbolistlike kompositsioonide maalijana, mille kõrval moodustavad eraldi rühma ka lillemaalid ja natüürmordid, mis paistavad eelkõige silma oma poeetilisuse, õrnuse ja spontaansusega.
Teosel "Lilled“ kujutatud südasuvised õied on kunstnik suutnud panna elama läbi hoogsa pintslilöögi ning tundliku värvivaliku. Erksad ja "põletavad“ toonid räägivad kunstniku eneseväljendamise oskusest - soovist anda edasi mitte ainult nähtut, vaid ka sellega seotud emotsioone. Kunstiteadlane Ants Juske kirjutab 1983.a. ilmunud kunstiarvustuses Allsalu lillemaalidest: "Kõige sümpaatsem neis on mingi üldisema meeleolu tabamine: võib täpselt öelda, mis aastaajal pilt on maalitud. Ja seda mitte lilleliigi järgi (see pole alati tuntavgi), vaid erilise valguse, kompositsiooni külluse või nappuse, lillekimbu nukruse või agressiivsuse, lihtsuse või pidulikkuse järgi."Efraim Allsalu (1929–2006)
Maalikunstnik Efraim Allsalu elas aastatel 1929–2006. Lõpetas Tartu I keskkooli 1948. aastal. Õppis samast aastast Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis, lõpetas ERKI 1954. aastal Võerahansu õpilasena. Oli 1954–61 Tartu Kunstikooli õppejõud. ENSV teeneline kunstnik (1969). Aastast 1956 Kunstnike Liidu liige (1961–77 Tartu osakonna esimees).Allsalu on 1950. aastate algupoolel kunstihariduse omandanuist mitmekülgsemaid ja omanäolisemaid maalijaid. Alustas portreede ja ajastule tüüpiliste temaatiliste maalidega, kasutades ka sümbolkujundeid. 1960-ndate keskpaigast lõi sü¾eelisi maale, milles on groteski ja lüürilisust. Varjundirikka koloriidiga ja ¾anrirohke loomingu paremikku kuuluvad karakterportreed. Spontaansusega paistavad silma ka lillemaalid ja natüürmordid. Sai 1982. aastal Kristjan Raua nimelise preemia (maali “Õigus" eest).


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Lilled, Efraim Allsalu E-kunstisalongis

Efraim Allsalu (1929–2006) Lilled 1983 Õli, puitkiudplaat 37 x 35 Alghind: € 4500/€288, lõpphind: € 5 500/ 351 22 E-Kunstisalongi XXII oksjon 28 Efraim Allsalu astus Tartu Riiklikku Kunstiinstituuti 1948. aastal ning lõpetas 1954. aastal kiitusega ERKI. Juba tol ajal räägiti temast kui andekast ja paljutõotavast kunstnikust ning alates 1960. aastast kuulusid tema tööd Eesti Kunstimuuseumi püsiekspositsiooni, mis ei olnud tavapärane tollaste noorte kunstnike puhul. Peamiselt tuntakse teda portreede ja lüürilis-sümbolistlike kompositsioonide maalijana, mille kõrval moodustavad eraldi rühma ka lillemaalid ja natüürmordid, mis paistavad eelkõige silma oma poeetilisuse, õrnuse ja spontaansusega. Teosel "Lilled“ kujutatud südasuvised õied on kunstnik suutnud panna elama läbi hoogsa pintslilöögi ning tundliku värvivaliku. Erksad ja "põletavad“ toonid räägivad kunstniku eneseväljendamise oskusest - soovist anda edasi mitte ainult nähtut, vaid ka sellega seotud emotsioone. Kunstiteadlane Ants Juske kirjutab 1983.a. ilmunud kunstiarvustuses Allsalu lillemaalidest: "Kõige sümpaatsem neis on mingi üldisema meeleolu tabamine: võib täpselt öelda, mis aastaajal pilt on maalitud. Ja seda mitte lilleliigi järgi (see pole alati tuntavgi), vaid erilise valguse, kompositsiooni külluse või nappuse, lillekimbu nukruse või agressiivsuse, lihtsuse või pidulikkuse järgi."

Lilled, Efraim Allsalu E-kunstisalongis

Allsalu Efraim
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük