Kabaree, Efraim Allsalu E-kunstisalongis Allsalu alustas kunstiõpinguid Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis ning lõpetas 1954. aastal ERKI Johannes Võerahansu õpilasena. "Kabaree“ näol on tegemist Allsalule omase pastelses värvigammas teosega. Taies manab silme ette traditsioonilise kabaree-vaimu: naised on kujutatud silinderkübarates; saatjateks loomulikult lokaali külastavad härrasmehed. Rahutut olekut markeerib vastav pintslilöök, taust on antud samuti suure üldistusega ja detailidesse laskumata viidates nii kabarees toimuvale sagimisele. "Kabaree" meeleolu ja tähenduse võtab hästi kokku Allsalule pühendatud järelhüüe, kus nenditakse, et Allsalu lõi lüürilis-sümbolistlike kompositsioone oma nägemuse ja realiteedi piiril liikuvas laadis. Tema temaatilised kompositsioonid on köitvad. 2000 Kabaree, Efraim Allsalu E-kunstisalongis Allsalu Efraim
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Kabaree, Efraim Allsalu E-kunstisalongis
Efraim Allsalu (1929–2006)

Kabaree

1996 Õli, masoniit. Signatuuriga. 60x40.
Alghind: € 700, lõpphind: € 1390
29. E-Kunstisalongi XXIX oksjon
11.11.2012 kell 15, Raekoja plats 20, Tartu

Allsalu alustas kunstiõpinguid Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis ning lõpetas 1954. aastal ERKI Johannes Võerahansu õpilasena. "Kabaree“ näol on tegemist Allsalule omase pastelses värvigammas teosega. Taies manab silme ette traditsioonilise kabaree-vaimu: naised on kujutatud silinderkübarates; saatjateks loomulikult lokaali külastavad härrasmehed. Rahutut olekut markeerib vastav pintslilöök, taust on antud samuti suure üldistusega ja detailidesse laskumata viidates nii kabarees toimuvale sagimisele. "Kabaree" meeleolu ja tähenduse võtab hästi kokku Allsalule pühendatud järelhüüe, kus nenditakse, et Allsalu lõi lüürilis-sümbolistlike kompositsioone oma nägemuse ja realiteedi piiril liikuvas laadis. Tema temaatilised kompositsioonid on köitvad.Efraim Allsalu (1929–2006)
Maalikunstnik Efraim Allsalu elas aastatel 1929–2006. Lõpetas Tartu I keskkooli 1948. aastal. Õppis samast aastast Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis, lõpetas ERKI 1954. aastal Võerahansu õpilasena. Oli 1954–61 Tartu Kunstikooli õppejõud. ENSV teeneline kunstnik (1969). Aastast 1956 Kunstnike Liidu liige (1961–77 Tartu osakonna esimees).Allsalu on 1950. aastate algupoolel kunstihariduse omandanuist mitmekülgsemaid ja omanäolisemaid maalijaid. Alustas portreede ja ajastule tüüpiliste temaatiliste maalidega, kasutades ka sümbolkujundeid. 1960-ndate keskpaigast lõi sü¾eelisi maale, milles on groteski ja lüürilisust. Varjundirikka koloriidiga ja ¾anrirohke loomingu paremikku kuuluvad karakterportreed. Spontaansusega paistavad silma ka lillemaalid ja natüürmordid. Sai 1982. aastal Kristjan Raua nimelise preemia (maali “Õigus" eest).


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Kabaree, Efraim Allsalu E-kunstisalongis

Efraim Allsalu (1929–2006) Kabaree 1996 Õli, masoniit Signatuuriga Allsalu alustas kunstiõpinguid Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis ning lõpetas 1954. aastal ERKI Johannes Võerahansu õpilasena. "Kabaree“ näol on tegemist Allsalule omase pastelses värvigammas teosega. Taies manab silme ette traditsioonilise kabaree-vaimu: naised on kujutatud silinderkübarates; saatjateks loomulikult lokaali külastavad härrasmehed. Rahutut olekut markeerib vastav pintslilöök, taust on antud samuti suure üldistusega ja detailidesse laskumata viidates nii kabarees toimuvale sagimisele. "Kabaree" meeleolu ja tähenduse võtab hästi kokku Allsalule pühendatud järelhüüe, kus nenditakse, et Allsalu lõi lüürilis-sümbolistlike kompositsioone oma nägemuse ja realiteedi piiril liikuvas laadis. Tema temaatilised kompositsioonid on köitvad.

Kabaree, Efraim Allsalu E-kunstisalongis

Allsalu Efraim
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük