Sügisene kompositsioon, Malle Leis Leis alustas kunstiõpinguid 1958. aastal Tartu Kunstikoolis ja lõpetas 1968. aastal ERKI lavakujunduse erialal. Tõnis Vindi loodud loomingulise ühenduse ANK ’64 liikmena kuulus ta kunstnike põlvkonda, keda iseloomustas idealistlik ja otsinguline vaim. Kunstiteadlane Evi Pihlak on kirjutanud: "Malle Leisi tööde meeldivus seisneb suurel määral nende ilus ja optimistlikus üldmõjus. /. . . / Ilu ja harmoonia probleem ei puuduta üksnes tema tööde teostuslikku külge. Olemuselt esteetiline, kaunis ja rõõmsameelne on samuti ainevalik. See on ühtekokku meeliköitev, külluslik maailm lillede, hobuste, puuviljade, marjade, vikerkaarte, laste ja roheliste aasadega, mida kunstnik meile esitab. " 2014. aasta novembris avati Tartu Kunstimuuseumis Malle Leisi loomingust suur ülevaatenäitus "Kollane suvi". 2007 Sügisene kompositsioon, Malle Leis E-kunstisalongis Leis Malle
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Sügisene kompositsioon, Malle Leis E-kunstisalongis
Malle Leis (1940–2017)

Sügisene kompositsioon

1999 Akvarell, paber. Signatuuriga. Lm 70,5x106,5
Alghind: € €2000, lõpphind: € 2 000
34. E-Kunstisalongi XXXIV oksjon
28.03.2015 Tartu galeriis kell 15

Leis alustas kunstiõpinguid 1958. aastal Tartu Kunstikoolis ja
lõpetas 1968. aastal ERKI lavakujunduse erialal. Tõnis Vindi
loodud loomingulise ühenduse ANK ’64 liikmena kuulus ta
kunstnike põlvkonda, keda iseloomustas idealistlik ja otsinguline
vaim. Kunstiteadlane Evi Pihlak on kirjutanud: "Malle
Leisi tööde meeldivus seisneb suurel määral nende ilus ja optimistlikus
üldmõjus. /.../ Ilu ja harmoonia probleem ei puuduta
üksnes tema tööde teostuslikku külge. Olemuselt esteetiline, kaunis
ja rõõmsameelne on samuti ainevalik. See on ühtekokku meeliköitev,
külluslik maailm lillede, hobuste, puuviljade, marjade, vikerkaarte,
laste ja roheliste aasadega, mida kunstnik meile esitab."
2014. aasta novembris avati Tartu Kunstimuuseumis Malle
Leisi loomingust suur ülevaatenäitus "Kollane suvi".Malle Leis (1940–2017)
Maalikunstnik ja graafik, sündinud 1940, suri 2017. aastal. Lõpetas 1958 Pärnu 2. KK-i. Õppis 1958–1961 Tartu Kunstikoolis, aastast 1961 metallehistööerialal ERKI-s, lõpetas selle 1967 lavakujunduse alal. Viljelenud klassikalisi ¾anre – lillede ja puuviljadega natüürmorti, maastikumaali, figuurikompositsiooni ja portreed, mille lahenduses kasutanud uudseid võtteid. Vaba ja fragmentaarse ülesehitusega pildid rajanevad selgepiiriliste erksate värvipindade mõjul, üksikosad on maalitud täpselt ja plastiliselt, leidub assotsiatiivseid motiive. Loonud kõrvu õlimaalidega palju akvarelle. Graafikuna hakkas 1970. aastail järjekindlalt rakendama uudset tehnikat serigraafiat.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Sügisene kompositsioon, Malle Leis

Malle Leis (1940–2017) Sügisene kompositsioon 1999 Akvarell, paber Signatuuriga Leis alustas kunstiõpinguid 1958. aastal Tartu Kunstikoolis jalõpetas 1968. aastal ERKI lavakujunduse erialal. Tõnis Vindiloodud loomingulise ühenduse ANK ’64 liikmena kuulus takunstnike põlvkonda, keda iseloomustas idealistlik ja otsingulinevaim. Kunstiteadlane Evi Pihlak on kirjutanud: "MalleLeisi tööde meeldivus seisneb suurel määral nende ilus ja optimistlikusüldmõjus. /.../ Ilu ja harmoonia probleem ei puudutaüksnes tema tööde teostuslikku külge. Olemuselt esteetiline, kaunisja rõõmsameelne on samuti ainevalik. See on ühtekokku meeliköitev,külluslik maailm lillede, hobuste, puuviljade, marjade, vikerkaarte,laste ja roheliste aasadega, mida kunstnik meile esitab."2014. aasta novembris avati Tartu Kunstimuuseumis MalleLeisi loomingust suur ülevaatenäitus "Kollane suvi".

Sügisene kompositsioon, Malle Leis E-kunstisalongis

Leis Malle
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük