Jaanuari õhtu, Malle Leis Malle Leis õppis Tartu Kunstikoolis aastatel 1958-1961, seejärel jätkas õpinguid ERKI-s, mille lõpetas 1967. aastal lavakujunduse erialal. Tema olulisus eesti kunstiloos ilmnes juba õpingute päevil, mil ta oli vaieldamatult siinse avangardi üks juhtfiguure. Kunstnik on viljelenud klassikalisi maali¾anre, lillede ja puuviljadega natüürmorti, maastikumaali, figuurikompositsiooni ja portreed, kuid kasutanud neis uudseid võtteid ning isikupäraseid lahendusi. Malle Leisi loomingut iseloomustavad selgepiirilised vormid ning kontrastsed värvid. Kõrvuti õlimaalidega on ta loonud palju akvarelle ning viljelenud graafikat. Kunstniku hilisemas loomingus esineb järjepidevalt kaskede motiive, mida on kujutatud ka maalil “Jaanuari õhtu". Malle Leisi maaliloomingus on alati peitunud naiselikke algeid, mis on tajutavad ka antud teosel - härmas puud ning taamal punetav taevas pakuvad vaatajatele tõeliselt meelelise pildi talvisest õhtu¬ehast. Kunstiloolane Evi Pihlak on kirjutanud: “Malle Leisi piltide kaudu rullub maailm me ees lahti materiaalselt ülirikkana, ahvatlevana, samas veidi seletamatu, kuid ometi imeväärse fenomenina. " Töö kiidab Meistrit Jaanuari õhtu, Malle Leis E-kunstisalongis Leis Malle
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Jaanuari õhtu, Malle Leis E-kunstisalongis

Jaanuari õhtu

2002 Õli, lõuend 57 x 35
Alghind: 10000/€ 639, lõpphind: € 11 500/ 735
25. E-Kunstisalongi XXV oksjon
04.12.2010 kell 16 Tartu galerii

Malle Leis õppis Tartu Kunstikoolis aastatel 1958-1961, seejärel jätkas õpinguid ERKI-s, mille lõpetas 1967. aastal lavakujunduse erialal.
Tema olulisus eesti kunstiloos ilmnes juba õpingute päevil, mil ta oli vaieldamatult siinse avangardi üks juhtfiguure.
Kunstnik on viljelenud klassikalisi maali¾anre, lillede ja puuviljadega natüürmorti, maastikumaali, figuurikompositsiooni ja portreed, kuid kasutanud neis uudseid võtteid ning isikupäraseid lahendusi.
Malle Leisi loomingut iseloomustavad selgepiirilised vormid ning kontrastsed värvid. Kõrvuti õlimaalidega on ta loonud palju akvarelle ning viljelenud graafikat.
Kunstniku hilisemas loomingus esineb järjepidevalt kaskede motiive, mida on kujutatud ka maalil “Jaanuari õhtu".
Malle Leisi maaliloomingus on alati peitunud naiselikke algeid, mis on tajutavad ka antud teosel - härmas puud ning taamal punetav taevas pakuvad vaatajatele tõeliselt meelelise pildi talvisest õhtu¬ehast.
Kunstiloolane Evi Pihlak on kirjutanud: “Malle Leisi piltide kaudu rullub maailm me ees lahti materiaalselt ülirikkana, ahvatlevana, samas veidi seletamatu, kuid ometi imeväärse fenomenina."Malle Leis
Maalikunstnik ja graafik, sündinud 1940, suri 2017. aastal. Lõpetas 1958 Pärnu 2. KK-i. Õppis 1958–1961 Tartu Kunstikoolis, aastast 1961 metallehistööerialal ERKI-s, lõpetas selle 1967 lavakujunduse alal. Viljelenud klassikalisi ¾anre – lillede ja puuviljadega natüürmorti, maastikumaali, figuurikompositsiooni ja portreed, mille lahenduses kasutanud uudseid võtteid. Vaba ja fragmentaarse ülesehitusega pildid rajanevad selgepiiriliste erksate värvipindade mõjul, üksikosad on maalitud täpselt ja plastiliselt, leidub assotsiatiivseid motiive. Loonud kõrvu õlimaalidega palju akvarelle. Graafikuna hakkas 1970. aastail järjekindlalt rakendama uudset tehnikat serigraafiat.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Jaanuari õhtu, Malle Leis

Malle Leis Jaanuari õhtu 2002 Õli, lõuend 57 x 35 Alghind: 10000/€ 639, lõpphind: € 11 500/ 735 25 E-Kunstisalongi XXV oksjon 04 Malle Leis õppis Tartu Kunstikoolis aastatel 1958-1961, seejärel jätkas õpinguid ERKI-s, mille lõpetas 1967. aastal lavakujunduse erialal. Tema olulisus eesti kunstiloos ilmnes juba õpingute päevil, mil ta oli vaieldamatult siinse avangardi üks juhtfiguure. Kunstnik on viljelenud klassikalisi maali¾anre, lillede ja puuviljadega natüürmorti, maastikumaali, figuurikompositsiooni ja portreed, kuid kasutanud neis uudseid võtteid ning isikupäraseid lahendusi. Malle Leisi loomingut iseloomustavad selgepiirilised vormid ning kontrastsed värvid. Kõrvuti õlimaalidega on ta loonud palju akvarelle ning viljelenud graafikat. Kunstniku hilisemas loomingus esineb järjepidevalt kaskede motiive, mida on kujutatud ka maalil “Jaanuari õhtu". Malle Leisi maaliloomingus on alati peitunud naiselikke algeid, mis on tajutavad ka antud teosel - härmas puud ning taamal punetav taevas pakuvad vaatajatele tõeliselt meelelise pildi talvisest õhtu¬ehast. Kunstiloolane Evi Pihlak on kirjutanud: “Malle Leisi piltide kaudu rullub maailm me ees lahti materiaalselt ülirikkana, ahvatlevana, samas veidi seletamatu, kuid ometi imeväärse fenomenina."

Jaanuari õhtu, Malle Leis E-kunstisalongis

Leis Malle
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük