Sügisene, Malle Leis E-kunstisalongis Akvarell "Sügisene“ on kompositsiooniliselt ebatraditsioonilise ülesehitusega, kus kunstnik on seadnud puu- ja aedviljad esiplaanile, asetates kujundid ühevärvilisele, sedapuhku valgele foonile, nii et need pälvivad kogu tähelepanu. Ei ole segavat taustinfot ning puhtas lokaalvärvis üldpind toob kujutatu ilmekalt esiplaanile, luues dekoratiivselt kauni kujundi. Kui kunstniku varasemate aastate loominguga assotsieeruvad erksa koloriidiga plakatlikud motiivid loodusest, siis nüüd on saabunud justkui teatav rahu. Kunstniku käekiri on endine, muutunud on vaid meeleolu. Malle Leis maalib alati natuurist ning tema maalidel kujutatud viljad sõltuvad aastaajast - sellest, mida loodus parasjagu pakub ning mis kunstnikku köidab. Ta avab taimede maailma ilu, mis on edasi antud lihtsuses ja vaikuses. Kunstnikule on omane kasutada argiseid teemasid ja olemasolevaid objekte, mida päevast päeva näeme, sõnastades need vaid ümber ja andes neile uue mänguruumi. 2007 Sügisene, Malle Leis E-kunstisalongis Leis Malle
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Sügisene, Malle Leis E-kunstisalongis
Malle Leis (1940–2017)

Sügisene

1993 Akvarell ava 52,5 x 73
Alghind: € 14500/€927, lõpphind: € 14 500/ 927
22. E-Kunstisalongi XXII oksjon
28.06.2009 kell 16 Pärnus, Sunsetis (Rannahoone), Kapteni salongis

Akvarell "Sügisene“ on kompositsiooniliselt ebatraditsioonilise ülesehitusega, kus kunstnik on seadnud puu- ja aedviljad esiplaanile, asetates kujundid ühevärvilisele, sedapuhku valgele foonile, nii et need pälvivad kogu tähelepanu. Ei ole segavat taustinfot ning puhtas lokaalvärvis üldpind toob kujutatu ilmekalt esiplaanile, luues dekoratiivselt kauni kujundi. Kui kunstniku varasemate aastate loominguga assotsieeruvad erksa koloriidiga plakatlikud motiivid loodusest, siis nüüd on saabunud justkui teatav rahu. Kunstniku käekiri on endine, muutunud on vaid meeleolu.
Malle Leis maalib alati natuurist ning tema maalidel kujutatud viljad sõltuvad aastaajast - sellest, mida loodus parasjagu pakub ning mis kunstnikku köidab. Ta avab taimede maailma ilu, mis on edasi antud lihtsuses ja vaikuses. Kunstnikule on omane kasutada argiseid teemasid ja olemasolevaid objekte, mida päevast päeva näeme, sõnastades need vaid ümber ja andes neile uue mänguruumi.Malle Leis (1940–2017)
Maalikunstnik ja graafik, sündinud 1940, suri 2017. aastal. Lõpetas 1958 Pärnu 2. KK-i. Õppis 1958–1961 Tartu Kunstikoolis, aastast 1961 metallehistööerialal ERKI-s, lõpetas selle 1967 lavakujunduse alal. Viljelenud klassikalisi ¾anre – lillede ja puuviljadega natüürmorti, maastikumaali, figuurikompositsiooni ja portreed, mille lahenduses kasutanud uudseid võtteid. Vaba ja fragmentaarse ülesehitusega pildid rajanevad selgepiiriliste erksate värvipindade mõjul, üksikosad on maalitud täpselt ja plastiliselt, leidub assotsiatiivseid motiive. Loonud kõrvu õlimaalidega palju akvarelle. Graafikuna hakkas 1970. aastail järjekindlalt rakendama uudset tehnikat serigraafiat.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Sügisene, Malle Leis E-kunstisalongis

Malle Leis (1940–2017) Sügisene 1993 Akvarell ava 52,5 x 73 Alghind: € 14500/€927, lõpphind: € 14 500/ 927 22 E-Kunstisalongi XXII oksjon 28 Akvarell "Sügisene“ on kompositsiooniliselt ebatraditsioonilise ülesehitusega, kus kunstnik on seadnud puu- ja aedviljad esiplaanile, asetates kujundid ühevärvilisele, sedapuhku valgele foonile, nii et need pälvivad kogu tähelepanu. Ei ole segavat taustinfot ning puhtas lokaalvärvis üldpind toob kujutatu ilmekalt esiplaanile, luues dekoratiivselt kauni kujundi. Kui kunstniku varasemate aastate loominguga assotsieeruvad erksa koloriidiga plakatlikud motiivid loodusest, siis nüüd on saabunud justkui teatav rahu. Kunstniku käekiri on endine, muutunud on vaid meeleolu. Malle Leis maalib alati natuurist ning tema maalidel kujutatud viljad sõltuvad aastaajast - sellest, mida loodus parasjagu pakub ning mis kunstnikku köidab. Ta avab taimede maailma ilu, mis on edasi antud lihtsuses ja vaikuses. Kunstnikule on omane kasutada argiseid teemasid ja olemasolevaid objekte, mida päevast päeva näeme, sõnastades need vaid ümber ja andes neile uue mänguruumi.

Sügisene, Malle Leis E-kunstisalongis

Leis Malle
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük