Kollased liiliad, Malle Leis Malle Leis oli 1960. aastate eesti kunstnikkonna avangardi juhtfiguure ning kuulub vaieldamatult eesti naiskunstnike paremikku. Ta õppis aastatel 1958-1961 Tartu Kunstikoolis, seejärel ERKI-s metallehistöö erialal, mille lõpetas 1967. a. lavakujunduse alal. Ehkki Leis alustas abstraktsete ja sürrealistlike kompositsioonidega, on algusest peale tema loomingus olnud esikohal loodus, eelkõige taimetemaatika. Järgnevate kümnendite jooksul võib leida tööst töösse korduvaid kindlapiirilisi kujundeid, mis järgisid popkunsti esteetilisi tõekspidamisi. Aastatega kujundas ta välja omanäolise käekirja - popkunsti sugemetega plakatlikud lillemaalid - puhtal lokaalvärvi taustal erksad ja suured lilleõied. Maalil "Kollased liiliad“ on kunstnik asetanud erkkollased liiliad süsimustale taustale, kus need mõjuvad kogu oma ilutäiuses ühteaegu naiselikult, kuid samas ka jõuliselt, domineerides üle kogu maalipinna. 2007 Kollased liiliad, Malle Leis E-kunstisalongis Leis Malle
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Kollased liiliad, Malle Leis E-kunstisalongis
Malle Leis (1940–2017)

Kollased liiliad

2006 Õli, lõuend 100 x 25
Alghind: € 15000/€958
22. E-Kunstisalongi XXII oksjon
28.06.2009 kell 16 Pärnus, Sunsetis (Rannahoone), Kapteni salongis

Malle Leis oli 1960. aastate eesti kunstnikkonna avangardi juhtfiguure ning kuulub vaieldamatult eesti naiskunstnike paremikku. Ta õppis aastatel 1958-1961 Tartu Kunstikoolis, seejärel ERKI-s metallehistöö erialal, mille lõpetas 1967.a. lavakujunduse alal. Ehkki Leis alustas abstraktsete ja sürrealistlike kompositsioonidega, on algusest peale tema loomingus olnud esikohal loodus, eelkõige taimetemaatika. Järgnevate kümnendite jooksul võib leida tööst töösse korduvaid kindlapiirilisi kujundeid, mis järgisid popkunsti esteetilisi tõekspidamisi.
Aastatega kujundas ta välja omanäolise käekirja - popkunsti sugemetega plakatlikud lillemaalid - puhtal lokaalvärvi taustal erksad ja suured lilleõied. Maalil "Kollased liiliad“ on kunstnik asetanud erkkollased liiliad süsimustale taustale, kus need mõjuvad kogu oma ilutäiuses ühteaegu naiselikult, kuid samas ka jõuliselt, domineerides üle kogu maalipinna.Malle Leis (1940–2017)
Maalikunstnik ja graafik, sündinud 1940, suri 2017. aastal. Lõpetas 1958 Pärnu 2. KK-i. Õppis 1958–1961 Tartu Kunstikoolis, aastast 1961 metallehistööerialal ERKI-s, lõpetas selle 1967 lavakujunduse alal. Viljelenud klassikalisi ¾anre – lillede ja puuviljadega natüürmorti, maastikumaali, figuurikompositsiooni ja portreed, mille lahenduses kasutanud uudseid võtteid. Vaba ja fragmentaarse ülesehitusega pildid rajanevad selgepiiriliste erksate värvipindade mõjul, üksikosad on maalitud täpselt ja plastiliselt, leidub assotsiatiivseid motiive. Loonud kõrvu õlimaalidega palju akvarelle. Graafikuna hakkas 1970. aastail järjekindlalt rakendama uudset tehnikat serigraafiat.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Kollased liiliad, Malle Leis

Malle Leis (1940–2017) Kollased liiliad 2006 Õli, lõuend 100 x 25 Alghind: € 15000/€958 22 E-Kunstisalongi XXII oksjon 28 Malle Leis oli 1960. aastate eesti kunstnikkonna avangardi juhtfiguure ning kuulub vaieldamatult eesti naiskunstnike paremikku. Ta õppis aastatel 1958-1961 Tartu Kunstikoolis, seejärel ERKI-s metallehistöö erialal, mille lõpetas 1967.a. lavakujunduse alal. Ehkki Leis alustas abstraktsete ja sürrealistlike kompositsioonidega, on algusest peale tema loomingus olnud esikohal loodus, eelkõige taimetemaatika. Järgnevate kümnendite jooksul võib leida tööst töösse korduvaid kindlapiirilisi kujundeid, mis järgisid popkunsti esteetilisi tõekspidamisi. Aastatega kujundas ta välja omanäolise käekirja - popkunsti sugemetega plakatlikud lillemaalid - puhtal lokaalvärvi taustal erksad ja suured lilleõied. Maalil "Kollased liiliad“ on kunstnik asetanud erkkollased liiliad süsimustale taustale, kus need mõjuvad kogu oma ilutäiuses ühteaegu naiselikult, kuid samas ka jõuliselt, domineerides üle kogu maalipinna.

Kollased liiliad, Malle Leis E-kunstisalongis

Leis Malle
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük