Metshaldjas, Ott Kangilaski E-kunstisalongis Ott Kangilaski õpingud kujunesid mitmekülgseks ning tegid temast nii graafiku kui ka publitsisti. Kunstihariduse omandas ta kunstikoolis Pallas, kus õppis alates 1934. aastast Ado Vabbe graafikaateljees. Lõpetamiseni jõudis ta 1943. aastal Kõrgematel Kujutava Kunsti Kursustel. Selleks ajaks oli ta end juba tõestanud andeka raamatuillustraatorina, peamiselt Arbujate sõpruskonna luuleteoste kaudu. Enne kunstikooli astumist jõudis Kangilaski õppida Tartu Ülikoolis kunsti- ja kirjandusteadust ning rahvaluulet, mis avaldasid tugevat mõju tema edasisele graafikaloomingule. Kunstniku üheks meelisteemaks kujunesid mütoloogia ja muistendite ainelised motiivid, millest annab tunnistust ka graafiline leht “Metshaldjas". Kuivnõelatehnikas loodud teoses on kunstnik edasi andnud muinasjutulise stseeni pingelisust ning liikuvust. Kangilaski osav käsitluslaad on võimaldanud luua elava ja kaasahaarava pildi, mis annab rohkelt ainest kunstipubliku kujutlusvõimele. 2002 Metshaldjas, Ott Kangilaski E-kunstisalongis Kangilaski Ott
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Metshaldjas, Ott Kangilaski E-kunstisalongis
Ott Kangilaski (1911 - 1975)

Metshaldjas

1963 Kuivnõel,paber plm.39,5 x 29,5
Alghind: € 8500/€543
25. E-Kunstisalongi XXV oksjon
04.12.2010 kell 16 Tartu galerii

Ott Kangilaski õpingud kujunesid mitmekülgseks ning tegid temast nii graafiku kui ka publitsisti. Kunstihariduse omandas ta kunstikoolis Pallas, kus õppis alates 1934. aastast Ado Vabbe graafikaateljees. Lõpetamiseni jõudis ta 1943. aastal Kõrgematel Kujutava Kunsti Kursustel.
Selleks ajaks oli ta end juba tõestanud andeka raamatuillustraatorina, peamiselt Arbujate sõpruskonna luuleteoste kaudu. Enne kunstikooli astumist jõudis Kangilaski õppida Tartu Ülikoolis kunsti- ja kirjandusteadust ning rahvaluulet, mis avaldasid tugevat mõju tema edasisele graafikaloomingule.
Kunstniku üheks meelisteemaks kujunesid mütoloogia ja muistendite ainelised motiivid, millest annab tunnistust ka graafiline leht “Metshaldjas". Kuivnõelatehnikas loodud teoses on kunstnik edasi andnud muinasjutulise stseeni pingelisust ning liikuvust.
Kangilaski osav käsitluslaad on võimaldanud luua elava ja kaasahaarava pildi, mis annab rohkelt ainest kunstipubliku kujutlusvõimele.Ott Kangilaski (1911 - 1975)
Graafik ja publitsist, sündinud 1911 Viljandimaal taluniku perekonnas, surnud 1975 Tallinnas. Õppis Arumetsa algkoolis, Tartu poeglaste reaalgümnaasiumis. 1931-1935 õppis Tartu Ülikooli filosoofiateaduskonnas kunsti- ja kirjandusajalugu ning rahvaluulet. Aastast 1934 õppis ka Pallases A. Vabbe graafikaateljees. Jätkas õpinguid 1940-1941 K. Mäe nim. Riigi Kõrgemas Kunstikoolis A. Bachi ja A. Laigo juhendusel ja lõpetas 1943 Kõrgemad Kujutava Kunsti Kursused. Suur osa loomingust ja vabagraafikast toetub rahvaluulele, tähelepanuväärseim on sari muistendiainelisi lehti, milles ilmneb sügavtrükitehnikate meisterlik valdamine. Viljeles ka puugravüüri.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Metshaldjas, Ott Kangilaski E-kunstisalongis

Ott Kangilaski (1911 - 1975) Metshaldjas 1963 Kuivnõel,paber plm 39,5 x 29,5 Alghind: € 8500/€543 25 Ott Kangilaski õpingud kujunesid mitmekülgseks ning tegid temast nii graafiku kui ka publitsisti. Kunstihariduse omandas ta kunstikoolis Pallas, kus õppis alates 1934. aastast Ado Vabbe graafikaateljees. Lõpetamiseni jõudis ta 1943. aastal Kõrgematel Kujutava Kunsti Kursustel. Selleks ajaks oli ta end juba tõestanud andeka raamatuillustraatorina, peamiselt Arbujate sõpruskonna luuleteoste kaudu. Enne kunstikooli astumist jõudis Kangilaski õppida Tartu Ülikoolis kunsti- ja kirjandusteadust ning rahvaluulet, mis avaldasid tugevat mõju tema edasisele graafikaloomingule. Kunstniku üheks meelisteemaks kujunesid mütoloogia ja muistendite ainelised motiivid, millest annab tunnistust ka graafiline leht “Metshaldjas". Kuivnõelatehnikas loodud teoses on kunstnik edasi andnud muinasjutulise stseeni pingelisust ning liikuvust. Kangilaski osav käsitluslaad on võimaldanud luua elava ja kaasahaarava pildi, mis annab rohkelt ainest kunstipubliku kujutlusvõimele.

Metshaldjas, Ott Kangilaski E-kunstisalongis

Kangilaski Ott
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük