Metshaldjas, Ott Kangilaski E-kunstisalongis Ott Kangilaski õpingud kujunesid mitmekülgseks ning tegid temast nii graafiku kui ka publitsisti. Kunstihariduse omandas ta kunstikoolis Pallas, kus õppis alates 1934. aastast Ado Vabbe graafikaateljees. Lõpetamiseni jõudis ta 1943. aastal Kõrgematel Kujutava Kunsti Kursustel. Selleks ajaks oli ta end juba tõestanud andeka raamatuillustraatorina, peamiselt Arbujate sõpruskonna luuleteoste kaudu. Enne kunstikooli astumist jõudis Kangilaski õppida Tartu Ülikoolis kunsti- ja kirjandusteadust ning rahvaluulet, mis avaldasid tugevat mõju tema edasisele graafikaloomingule. Kunstniku üheks meelisteemaks kujunesid mütoloogia ja muistendite ainelised motiivid, millest annab tunnistust ka graafiline leht “Metshaldjas". Kuivnõelatehnikas loodud teoses on kunstnik edasi andnud muinasjutulise stseeni pingelisust ning liikuvust. Kangilaski osav käsitluslaad on võimaldanud luua elava ja kaasahaarava pildi, mis annab rohkelt ainest kunstipubliku kujutlusvõimele. Meistrilt rahvale Metshaldjas, Ott Kangilaski E-kunstisalongis Kangilaski Ott
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Metshaldjas, Ott Kangilaski E-kunstisalongis
Ott Kangilaski (1911 - 1975)

Metshaldjas

1963 Kuivnõel,paber plm.39,5 x 29,5
Alghind: 8500/€543
25. E-Kunstisalongi XXV oksjon
04.12.2010 kell 16 Tartu galerii

Ott Kangilaski õpingud kujunesid mitmekülgseks ning tegid temast nii graafiku kui ka publitsisti. Kunstihariduse omandas ta kunstikoolis Pallas, kus õppis alates 1934. aastast Ado Vabbe graafikaateljees. Lõpetamiseni jõudis ta 1943. aastal Kõrgematel Kujutava Kunsti Kursustel.
Selleks ajaks oli ta end juba tõestanud andeka raamatuillustraatorina, peamiselt Arbujate sõpruskonna luuleteoste kaudu. Enne kunstikooli astumist jõudis Kangilaski õppida Tartu Ülikoolis kunsti- ja kirjandusteadust ning rahvaluulet, mis avaldasid tugevat mõju tema edasisele graafikaloomingule.
Kunstniku üheks meelisteemaks kujunesid mütoloogia ja muistendite ainelised motiivid, millest annab tunnistust ka graafiline leht “Metshaldjas". Kuivnõelatehnikas loodud teoses on kunstnik edasi andnud muinasjutulise stseeni pingelisust ning liikuvust.
Kangilaski osav käsitluslaad on võimaldanud luua elava ja kaasahaarava pildi, mis annab rohkelt ainest kunstipubliku kujutlusvõimele.Ott Kangilaski (1911 - 1975)
Graafik ja publitsist, sündinud 1911 Viljandimaal taluniku perekonnas, surnud 1975 Tallinnas. Õppis Arumetsa algkoolis, Tartu poeglaste reaalgümnaasiumis. 1931-1935 õppis Tartu Ülikooli filosoofiateaduskonnas kunsti- ja kirjandusajalugu ning rahvaluulet. Aastast 1934 õppis ka Pallases A. Vabbe graafikaateljees. Jätkas õpinguid 1940-1941 K. Mäe nim. Riigi Kõrgemas Kunstikoolis A. Bachi ja A. Laigo juhendusel ja lõpetas 1943 Kõrgemad Kujutava Kunsti Kursused. Suur osa loomingust ja vabagraafikast toetub rahvaluulele, tähelepanuväärseim on sari muistendiainelisi lehti, milles ilmneb sügavtrükitehnikate meisterlik valdamine. Viljeles ka puugravüüri.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Metshaldjas, Ott Kangilaski E-kunstisalongis

Ott Kangilaski (1911 - 1975) Metshaldjas 1963 Kuivnõel,paber plm 39,5 x 29,5 Alghind: 8500/€543 25 Ott Kangilaski õpingud kujunesid mitmekülgseks ning tegid temast nii graafiku kui ka publitsisti. Kunstihariduse omandas ta kunstikoolis Pallas, kus õppis alates 1934. aastast Ado Vabbe graafikaateljees. Lõpetamiseni jõudis ta 1943. aastal Kõrgematel Kujutava Kunsti Kursustel. Selleks ajaks oli ta end juba tõestanud andeka raamatuillustraatorina, peamiselt Arbujate sõpruskonna luuleteoste kaudu. Enne kunstikooli astumist jõudis Kangilaski õppida Tartu Ülikoolis kunsti- ja kirjandusteadust ning rahvaluulet, mis avaldasid tugevat mõju tema edasisele graafikaloomingule. Kunstniku üheks meelisteemaks kujunesid mütoloogia ja muistendite ainelised motiivid, millest annab tunnistust ka graafiline leht “Metshaldjas". Kuivnõelatehnikas loodud teoses on kunstnik edasi andnud muinasjutulise stseeni pingelisust ning liikuvust. Kangilaski osav käsitluslaad on võimaldanud luua elava ja kaasahaarava pildi, mis annab rohkelt ainest kunstipubliku kujutlusvõimele.

Metshaldjas, Ott Kangilaski E-kunstisalongis

Kangilaski Ott
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük