Akt, Ott Kangilaski E-kunstisalongis Graafik Ott Kangilaski on seekordsel oksjonil esindatud sangviinjoonistusega, mis tutvustab kunstniku pehmemat ja meelelisemat külge. Kangilaski näol oli tegemist äärmiselt mitmekülgse natuuriga, kes jõudis õppida mitmel erialal ning tegutses mitmes valdkonnas. Kunstiõpingute oluliseim etapp möödus “Pallases", kus ta alates 1934. aastast õppis Ado Vabbe graafikaateljees. Joonistus “Akt" pärineb ilmselt tema õpinguteajast ja valminud kooliruumides või siis lihtsalt kunstniku soovina teha graafikale vahelduseks midagi teistlaadset ja õrnemat. Meistrilt rahvale Akt, Ott Kangilaski E-kunstisalongis Kangilaski Ott
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Akt, Ott Kangilaski E-kunstisalongis

Akt

1940.aastad Sangviin, paber. Vm.55x29. Signatuurita.
Alghind: 715 € (11 187.32 EEK)
26. E-Kunstisalongi XXVI oksjon
30.04.2011 Tartu galerii

Graafik Ott Kangilaski on seekordsel oksjonil esindatud sangviinjoonistusega, mis tutvustab kunstniku pehmemat ja meelelisemat külge. Kangilaski näol oli tegemist äärmiselt mitmekülgse natuuriga, kes jõudis õppida mitmel erialal ning tegutses mitmes valdkonnas. Kunstiõpingute oluliseim etapp möödus “Pallases", kus ta alates 1934. aastast õppis Ado Vabbe graafikaateljees.
Joonistus “Akt" pärineb ilmselt tema õpinguteajast ja valminud kooliruumides või siis lihtsalt kunstniku soovina teha graafikale vahelduseks midagi teistlaadset ja õrnemat.Ott Kangilaski
Graafik ja publitsist, sündinud 1911 Viljandimaal taluniku perekonnas, surnud 1975 Tallinnas. Õppis Arumetsa algkoolis, Tartu poeglaste reaalgümnaasiumis. 1931-1935 õppis Tartu Ülikooli filosoofiateaduskonnas kunsti- ja kirjandusajalugu ning rahvaluulet. Aastast 1934 õppis ka Pallases A. Vabbe graafikaateljees. Jätkas õpinguid 1940-1941 K. Mäe nim. Riigi Kõrgemas Kunstikoolis A. Bachi ja A. Laigo juhendusel ja lõpetas 1943 Kõrgemad Kujutava Kunsti Kursused. Suur osa loomingust ja vabagraafikast toetub rahvaluulele, tähelepanuväärseim on sari muistendiainelisi lehti, milles ilmneb sügavtrükitehnikate meisterlik valdamine. Viljeles ka puugravüüri.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Akt, Ott Kangilaski E-kunstisalongis

Ott Kangilaski Akt 1940 aastad Sangviin, paber Graafik Ott Kangilaski on seekordsel oksjonil esindatud sangviinjoonistusega, mis tutvustab kunstniku pehmemat ja meelelisemat külge. Kangilaski näol oli tegemist äärmiselt mitmekülgse natuuriga, kes jõudis õppida mitmel erialal ning tegutses mitmes valdkonnas. Kunstiõpingute oluliseim etapp möödus “Pallases", kus ta alates 1934. aastast õppis Ado Vabbe graafikaateljees.Joonistus “Akt" pärineb ilmselt tema õpinguteajast ja valminud kooliruumides või siis lihtsalt kunstniku soovina teha graafikale vahelduseks midagi teistlaadset ja õrnemat.

Akt, Ott Kangilaski E-kunstisalongis

Kangilaski Ott
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük