Kuutõrvajad, Ott Kangilaski E-kunstisalongis Ott Kangilaski kirjutistes võis leida mõnusat huumorit. Üliõpilasseltsis "Veljesto“ oli tema üheks legendaarsete Mardiooperite autoriks. Huumor jõudis ka kunstniku graafilistesse lehtedesse ning "Kuutõrvajad“ on selle ehedaks näiteks. Meeleolukas paarike redelil küünitamas Kuu poole, et seda tõrvaga üle võõbata. Taevavõlvi sume tumedus ning selles helenduvad tähed on saavutatud tänu akvatintatehnika võimaluste oskuslikule kasutusele. Meistrilt rahvale Kuutõrvajad, Ott Kangilaski E-kunstisalongis Kangilaski Ott
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni.
Kuutõrvajad, Ott Kangilaski E-kunstisalongis

Kuutõrvajad

1960 Akvatinta, paber. Signatuuriga. Plm.31x24
Alghind: 7 000/ € 447, lõpphind: € 7 000/ 447
18. Töö kiidab Meistrit
04.04.2007 Tallinn, Mustpeade Maja

Ott Kangilaski kirjutistes võis leida mõnusat huumorit. Üliõpilasseltsis "Veljesto“ oli tema üheks legendaarsete Mardiooperite autoriks. Huumor jõudis ka kunstniku graafilistesse lehtedesse ning "Kuutõrvajad“ on selle ehedaks näiteks. Meeleolukas paarike redelil küünitamas Kuu poole, et seda tõrvaga üle võõbata. Taevavõlvi sume tumedus ning selles helenduvad tähed on saavutatud tänu akvatintatehnika võimaluste oskuslikule kasutusele.Ott Kangilaski
Graafik ja publitsist, sündinud 1911 Viljandimaal taluniku perekonnas, surnud 1975 Tallinnas. Õppis Arumetsa algkoolis, Tartu poeglaste reaalgümnaasiumis. 1931-1935 õppis Tartu Ülikooli filosoofiateaduskonnas kunsti- ja kirjandusajalugu ning rahvaluulet. Aastast 1934 õppis ka Pallases A. Vabbe graafikaateljees. Jätkas õpinguid 1940-1941 K. Mäe nim. Riigi Kõrgemas Kunstikoolis A. Bachi ja A. Laigo juhendusel ja lõpetas 1943 Kõrgemad Kujutava Kunsti Kursused. Suur osa loomingust ja vabagraafikast toetub rahvaluulele, tähelepanuväärseim on sari muistendiainelisi lehti, milles ilmneb sügavtrükitehnikate meisterlik valdamine. Viljeles ka puugravüüri.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Kuutõrvajad, Ott Kangilaski E-kunstisalongis

Ott Kangilaski Kuutõrvajad 1960 Akvatinta, paber Signatuuriga Ott Kangilaski kirjutistes võis leida mõnusat huumorit. Üliõpilasseltsis "Veljesto“ oli tema üheks legendaarsete Mardiooperite autoriks. Huumor jõudis ka kunstniku graafilistesse lehtedesse ning "Kuutõrvajad“ on selle ehedaks näiteks. Meeleolukas paarike redelil küünitamas Kuu poole, et seda tõrvaga üle võõbata. Taevavõlvi sume tumedus ning selles helenduvad tähed on saavutatud tänu akvatintatehnika võimaluste oskuslikule kasutusele.

Kuutõrvajad, Ott Kangilaski E-kunstisalongis

Kangilaski Ott
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük