Palgivedu, Ott Kangilaski E-kunstisalongis Ott Kangilaski oli mitmekülgsete annetega. Esmalt õppis ta lühiajaliselt Tartu ülikoolis kunsti- ja kirjandusajalugu ning astus seejärel 1934. aastal "Pallasesse“ õppima graafikat. Kunstikooli lõpudiplomini jõudis ta alles sõjaajal 1943. Kangilaski oli vaheda sulega, ta on kirjutanud Eduard Wiiraltist, sügavtrükitehnikatest, jooksvatest kunstiprobleemidest. Koos Jaak Kangilaskiga oli ta omaaegse populaarse "Kunsti kukeaabitsa“ väljaandjaks. O. Kangilaski illustreeris mitmeid populaarseid lasteraamatuid, mille tegelasteks meie rahvajuttude kangelased ning käsitles sama ainest ka oma vabagraafikas. "Palgivedu“ valmis Kangilaskil ajal kui tööteema kunstis muutus üha aktuaalsemaks. Graafik demonstreerib lehes oma tehnilist meisterlikkust. Ta annab hele-tumedate pindadega ning kuivnõelale omase viirutusega edasi talvise õhtuse lumevälja maalilisuse. Stseen on kujutatud lüürilises võtmes ning selles puudub hilisemate analoogsete stseenide paatoslikkus. 2002 Palgivedu, Ott Kangilaski E-kunstisalongis Kangilaski Ott
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Palgivedu, Ott Kangilaski E-kunstisalongis
Ott Kangilaski (1911 - 1975)

Palgivedu

1945 Kuivnõel, paber. Signatuuriga. Plm.23,1x30,3
Alghind: € 6000/€383
18. Töö kiidab Meistrit
04.04.2007 Tallinn, Mustpeade Maja

Ott Kangilaski oli mitmekülgsete annetega. Esmalt õppis ta lühiajaliselt Tartu ülikoolis kunsti- ja kirjandusajalugu ning astus seejärel 1934. aastal "Pallasesse“ õppima graafikat. Kunstikooli lõpudiplomini jõudis ta alles sõjaajal 1943. Kangilaski oli vaheda sulega, ta on kirjutanud Eduard Wiiraltist, sügavtrükitehnikatest, jooksvatest kunstiprobleemidest. Koos Jaak Kangilaskiga oli ta omaaegse populaarse "Kunsti kukeaabitsa“ väljaandjaks. O. Kangilaski illustreeris mitmeid populaarseid lasteraamatuid, mille tegelasteks meie rahvajuttude kangelased ning käsitles sama ainest ka oma vabagraafikas.
"Palgivedu“ valmis Kangilaskil ajal kui tööteema kunstis muutus üha aktuaalsemaks. Graafik demonstreerib lehes oma tehnilist meisterlikkust. Ta annab hele-tumedate pindadega ning kuivnõelale omase viirutusega edasi talvise õhtuse lumevälja maalilisuse. Stseen on kujutatud lüürilises võtmes ning selles puudub hilisemate analoogsete stseenide paatoslikkus.Ott Kangilaski (1911 - 1975)
Graafik ja publitsist, sündinud 1911 Viljandimaal taluniku perekonnas, surnud 1975 Tallinnas. Õppis Arumetsa algkoolis, Tartu poeglaste reaalgümnaasiumis. 1931-1935 õppis Tartu Ülikooli filosoofiateaduskonnas kunsti- ja kirjandusajalugu ning rahvaluulet. Aastast 1934 õppis ka Pallases A. Vabbe graafikaateljees. Jätkas õpinguid 1940-1941 K. Mäe nim. Riigi Kõrgemas Kunstikoolis A. Bachi ja A. Laigo juhendusel ja lõpetas 1943 Kõrgemad Kujutava Kunsti Kursused. Suur osa loomingust ja vabagraafikast toetub rahvaluulele, tähelepanuväärseim on sari muistendiainelisi lehti, milles ilmneb sügavtrükitehnikate meisterlik valdamine. Viljeles ka puugravüüri.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Palgivedu, Ott Kangilaski E-kunstisalongis

Ott Kangilaski (1911 - 1975) Palgivedu 1945 Kuivnõel, paber Signatuuriga Ott Kangilaski oli mitmekülgsete annetega. Esmalt õppis ta lühiajaliselt Tartu ülikoolis kunsti- ja kirjandusajalugu ning astus seejärel 1934. aastal "Pallasesse“ õppima graafikat. Kunstikooli lõpudiplomini jõudis ta alles sõjaajal 1943. Kangilaski oli vaheda sulega, ta on kirjutanud Eduard Wiiraltist, sügavtrükitehnikatest, jooksvatest kunstiprobleemidest. Koos Jaak Kangilaskiga oli ta omaaegse populaarse "Kunsti kukeaabitsa“ väljaandjaks. O. Kangilaski illustreeris mitmeid populaarseid lasteraamatuid, mille tegelasteks meie rahvajuttude kangelased ning käsitles sama ainest ka oma vabagraafikas. "Palgivedu“ valmis Kangilaskil ajal kui tööteema kunstis muutus üha aktuaalsemaks. Graafik demonstreerib lehes oma tehnilist meisterlikkust. Ta annab hele-tumedate pindadega ning kuivnõelale omase viirutusega edasi talvise õhtuse lumevälja maalilisuse. Stseen on kujutatud lüürilises võtmes ning selles puudub hilisemate analoogsete stseenide paatoslikkus.

Palgivedu, Ott Kangilaski E-kunstisalongis

Kangilaski Ott
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük