Maastik veskiga, Joann Voldemar Väliseesti kunstnike loomingu üheks iseloomulikumaks küljeks on erinevad kodumaamotiivid ning viited siinsele kultuurile. Erand ei oleka Saarniit, kes sarnaselt paljudele loomeinimestele lahkus Eestist 1944. aastal. Keeruka elulooga kunstniku rännakud viisid ta Kanadasse ning ta oli esimene eestlane, kes Punase Risti abiga organiseeris seal oma kunstinäituse. 2003 Maastik veskiga, Joann Voldemar Saarniit E-kunstisalongis Saarniit Joann Voldemar
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Maastik veskiga, Joann Voldemar Saarniit E-kunstisalongis

Maastik veskiga

1960ndad Õli, masoniit. 40,7 x 50,5. Signatuuriga.
Alghind: € €950, lõpphind: € 1 000
42. E-Kunstisalongi XLII oksjon
03.11.2018 Tartu galeriis kell 15

Väliseesti kunstnike loomingu üheks iseloomulikumaks küljeks on erinevad kodumaamotiivid ning viited siinsele kultuurile. Erand ei oleka Saarniit, kes sarnaselt paljudele loomeinimestele lahkus Eestist 1944. aastal. Keeruka elulooga kunstniku rännakud viisid ta Kanadasse ning ta oli esimene eestlane, kes Punase Risti abiga organiseeris seal oma kunstinäituse.Joann Voldemar Saarniit (1909-1984)
Maalikunstnik ja graafik, sündis 1909. aastal Venemaal. Suri 1984 Torontos. Alates 1925. aastast õppis Riigi Kunsttööstuskoolis, mille lõpetas 1932 dekoratsioonimaali erialal. 1944. aastal lahkus Soome, sealt 1948. aastal Kanadasse. Töötas Torontos reklaamifirma osakonnajuhatajananing pidas oma maali- rakenduskunstistuudiot. Maalinud Eesti ajalugu idealiseerivalt käsitlevaid figuurikompositsioone. Kujutusviis on taotluslikult arhailine ja naivistlik. Graafikas viljelenud peamiselt siidtrükieksliibrist. Teoseid mitmes Kanada kogus ning Inglismaa ja USA kogudes.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Maastik veskiga, Joann Voldemar

Joann Voldemar Saarniit (1909-1984) Maastik veskiga 1960ndad Õli, masoniit 40,7 x 50,5 Väliseesti kunstnike loomingu üheks iseloomulikumaks küljeks on erinevad kodumaamotiivid ning viited siinsele kultuurile. Erand ei oleka Saarniit, kes sarnaselt paljudele loomeinimestele lahkus Eestist 1944. aastal. Keeruka elulooga kunstniku rännakud viisid ta Kanadasse ning ta oli esimene eestlane, kes Punase Risti abiga organiseeris seal oma kunstinäituse.

Maastik veskiga, Joann Voldemar Saarniit E-kunstisalongis

Saarniit Joann Voldemar
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük