58 Oma saar, Joann Joann Saarniit lahkus Eestist 1944. aastal ja alates 1948. aastast elas ning töötas Torontos, kus muu hulgas pidas maali- ja rakenduskunstistuudiot. Alates 1956. aastast oli ta ka Eesti Kunstnike Koondise Torontos üks asutajatest ja eluaegne liige. Saarniit on oma loomingus kujutanud erilise pühendumusega Eesti ajalugu ning rahvajutte käsitlevaid teemasid, sagedasti on motiivistik muinasjutuline ja salapärane. Tema maalide kujutusviis on taotluslikult arhailine ja naivistlik ning neile on omane mäng perspektiiviga ja kompositsiooni ülesehitamine suunaga alt üles. Teosel „Oma saar“ rakendatud värvipalett ja hoogne pintslilöök annavad aimu põhjamaisest loodusest ja selle muutlikust iseloomust. 2003 58. Oma saar, Joann Voldemar Saarniit E-kunstisalongis Saarniit Joann Voldemar
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
58. Oma saar, Joann Voldemar Saarniit E-kunstisalongis

58. Oma saar

1972. Õli, masoniit. 50,5x76. Signatuuriga.
Alghind: € 2400, lõpphind: € 3800
50. E-Kunstisalongi L oksjon
03.12.2022 Tartu galeriis kell 13

Joann Saarniit lahkus Eestist 1944. aastal ja alates 1948. aastast elas ning töötas Torontos, kus muu hulgas pidas maali- ja rakenduskunstistuudiot. Alates 1956. aastast oli ta ka Eesti Kunstnike Koondise Torontos üks asutajatest ja eluaegne liige.
Saarniit on oma loomingus kujutanud erilise pühendumusega Eesti ajalugu ning rahvajutte käsitlevaid teemasid, sagedasti on motiivistik muinasjutuline ja salapärane. Tema maalide kujutusviis on taotluslikult arhailine ja naivistlik ning neile on omane mäng perspektiiviga ja kompositsiooni ülesehitamine suunaga alt üles. Teosel „Oma saar“ rakendatud värvipalett ja hoogne pintslilöök annavad aimu põhjamaisest loodusest ja selle muutlikust iseloomust.Joann Voldemar Saarniit (1909-1984)
Maalikunstnik ja graafik, sündis 1909. aastal Venemaal. Suri 1984 Torontos. Alates 1925. aastast õppis Riigi Kunsttööstuskoolis, mille lõpetas 1932 dekoratsioonimaali erialal. 1944. aastal lahkus Soome, sealt 1948. aastal Kanadasse. Töötas Torontos reklaamifirma osakonnajuhatajananing pidas oma maali- rakenduskunstistuudiot. Maalinud Eesti ajalugu idealiseerivalt käsitlevaid figuurikompositsioone. Kujutusviis on taotluslikult arhailine ja naivistlik. Graafikas viljelenud peamiselt siidtrükieksliibrist. Teoseid mitmes Kanada kogus ning Inglismaa ja USA kogudes.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

58 Oma saar, Joann

Joann Voldemar Saarniit (1909-1984) 58 Oma saar 1972 Joann Saarniit lahkus Eestist 1944. aastal ja alates 1948. aastast elas ning töötas Torontos, kus muu hulgas pidas maali- ja rakenduskunstistuudiot. Alates 1956. aastast oli ta ka Eesti Kunstnike Koondise Torontos üks asutajatest ja eluaegne liige. Saarniit on oma loomingus kujutanud erilise pühendumusega Eesti ajalugu ning rahvajutte käsitlevaid teemasid, sagedasti on motiivistik muinasjutuline ja salapärane. Tema maalide kujutusviis on taotluslikult arhailine ja naivistlik ning neile on omane mäng perspektiiviga ja kompositsiooni ülesehitamine suunaga alt üles. Teosel „Oma saar“ rakendatud värvipalett ja hoogne pintslilöök annavad aimu põhjamaisest loodusest ja selle muutlikust iseloomust.

58. Oma saar, Joann Voldemar Saarniit E-kunstisalongis

Saarniit Joann Voldemar
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük